Конструктор тестів
1
Обидва слова, подані в дужках, можливі за змістом у реченні
2
Прочитайте текст і виконайте завдання
(1) На невеличкій прогалині тут, посеред гори, розкинулася пасіка. (2) Високі дерева, підіймаючи на/зустріч сонцю своє густе гілля, оточують її з усіх боків. (3) У/середині росте трава, з квітками рясно помішана, та стоїть із десяток вуликів. (4) Сонце кидає з/верху хвилі тепла і золоті бджоли бринять у повітрі. (5) Ось щось торкнулося моєї руки: це одна з бджілок неспішно поповзла по/моєму ліктю. (6) А я стою, затамувавши подих і […].
Синонімом до слова «підіймаючи» в другому реченні може бути
3
Прочитайте текст і виконайте завдання
(1) Стояла тиха травнева ніч у буянні зела й кипінні садів. (2) Шаленіли в лузі солов’ї, кумкали жаби, кричали горлиці. (3) І носила в ту не/ймовірну весняну молоду ніч із срібної криниці срібним цеберцем срібну воду зозуля і (…) її по землі. (4) Вилила добрий ківш і на Андрія. (5) Від/того прокинувся, та побрів під розчахнуту липу. (6) На душі було срібно й високо. (7) Дослухався тихої й радісної музики небес, удивлявся в ту не/звідану глибінь. (8) Від/нині знав, що там живе вічна й свята таїна.
Замість пропуску в третьому реченні має бути слово
4
Доберіть антоніми до поданих слів.
альтруїстичний
принадний
огидний
свійський
шкідливий
тямущий
недалекий
корисний
корисливий
5
Синоніми наведено в рядку
6
Установіть антонімічні пари.
ясно...
мало...
високо...
сухо...
ранньо...
різно...
рівно...
темно...
пізньо...
7
Синонімом до слова головний є
8
Доберіть синоніми.
превентивний
істотний
тотальний
всеосяжний
фіктивний
передовий
кардинальний
підроблений
запобіжний
9
Доберіть синонім до кожного прикметника.
сердечний
невтішний
сердешний
лицемірний
розпачливий
старанний
ретельний
щирий
бідолашний
10
Позначте речення, у якому виділене слово НЕ МОЖНА замінити варіантом у дужках:
11
Не можна замінити поданим варіантом у дужках виділене слово в реченні
12
З поданих у дужках синонімів кожен з варіантів можливий у реченні
13
Антоніми вжито в прислів’ї
14
Антонімами є слова
15
Синонімом до слова збагнути є
16
Прочитаи те текст і виконаи те завдання
(1) Як/би хто хотів почути голос самого вітру, то мусив би піти и ому на/зустріч, і зупинитися посеред степу. (2) Тут, безумовно, ніщо не приєднається до и ого голосу, ніщо не стане на заваді. (3) А хто бажав би ще и перевірити вітер на/силу, то мав би глянути на тополю, яку тои нагинає до/долу. (4) А ще краще – на віковічного дуба, адже нахиляти коренастого велетня – справді неабияка [...]. (5) Вітер – це ілюзія руху, і тому на місці можемо насолоджуватися швидкістю, летом, окриленням.
На місці пропуску в четвертому реченні має бути слово
17
Синонімом до слова заяложений є
18
Прочитайте текст і виконайте завдання
(1) Надворі було по/особливому тихо. (2) По/зимовому небу пропливав, загортаючись у діряву ковдру з хмар надломлений місяць, схожий на тріснуту крижинку. (3). А поруч з ним поблискували зорі, вимальовувалися непевні перші промені. (4) Неохоче вставало заспане сонце і, мабуть, хотіло якось по/своєму розпочати цей день. (5) Але зима, відвойовуючи останні холодні дні, вирішила по/іншому і все сипала білі сніжинки, закриваючи сонне світило. (6) Усе, окрім тонесенької смуги над (…), уже перетворилося на щільну білу завісу, що огортала землю, не давала їй прокинутися.
Замість крапок у шостому реченні можна вставити всі слова, ОКРІМ
19
Антонімами є слова в рядку
20
НЕ є синонімами словá в рядку
21
Прочитайте текст і виконайте завдання
(1) Тисячі дітей, не/збайдужілих до літератури, знають Івана Малковича – доброго дядечка-казкаря. (2) Після закінчення університету, незважаючи на різноманітні пропозиції, юнак, ще не/відомий нікому, починає вчителювати в сільській школі під Києвом. (3) Хто міг уявити тоді, що саме цей хлопець стане […] найкращого в Україні дитячого видавництва і, якщо треба буде, не залишатиме друкарні по дві доби? (4) Створені тут книги «Снігова королева», «Абетка», «Аліса в Дивокраї», «Тореадори з Васюківки», «Вінні-Пух» – справжні не/перевершені ніким витвори поліграфічного мистецтва. (5) В одному з не/давніх рейтингів «50 найкращих сучасних поетів» його прізвище посідає п’яте місце. (6) Вражає й такий рекорд: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» за двадцять років випустила понад п’ять мільйонів книжок.
Замість пропуску в третьому реченні можуть бути всі слова, ОКРІМ
22
Синонімами є всі слова в рядку
Рефлексія від 224 учнів
Сподобався:
Так: 190
Ні: 34
Зрозумілий:
Так: 182
Ні: 42
Потрібні роз'яснення:
Ні: 186
Так: 38