Тест:

Річна підсумкова контрольна робота

Відправити запит автору на отримання доступу до цього тесту
Автор опублікував тест у Бібліотеці тестів з обмеженим доступом. Це означає, що для повного доступу до тесту (перегляд усіх запитань та створення проходжень) Вам необхідно отримати дозвіл від автора.
Вміст тесту:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Опис, який учні побачать перед початком тестування

Усі відповіді обов'язково зберегти.

Читання мовчки. Прочитати уважно текст, дати відповіді на запитання. Відповіді записувати так: цифра буква правильн

Для повного перегляду потрібно отримати доступ від автора

1

12 з 35 балів

Читання мовчки

Прочитайте текст, дайте відповіді на запитання (наприклад 1-В, 2-А )

ПАСТКА

В найдальшому кінці городу, під тином, що виходив на вузьку безлюдну вуличку, любив я сидіти в гарячі літні дні. Тут росла висока кукурудза й золотоголові соняшники, стелилося по землі широколисте гарбузиння, а під самісіньким тином свіжо зеленів високою травою вузенький моріжок.

Тут завжди було таємниче і тихо, і почував я себе так, як почував би, мабуть, уславлений мандрівник, забравшись у невідому країну. Наслухавшись матусиних розповідей про південні країни, я полював тут на тигрів та левів, крокодилів і носорогів, — і моя бузинова пукавка завдавала жахливих спустошень тропічній звіроті.

Можна було й просто сидіти, спостерігаючи, як снують невтомні павуки свої мережки, як осипається золотистий пилок з обважнілих соняшників, як яскраво спалахують, вилітаючи з тіні на сонце, великі золотисто–зелені мухи — наче коштовні камінці, запущені з рогатки. Над головою ж, пролітаючи на медозбір, діловито і стримано гули бджоли — і від того ще відчутнішою ставала умиротворена тиша.

Не менш цікаво було і виглядати з–за тину, спостерігаючи за лінивим життям вулички, порослої посірілим від спеки споришем. Була лише одна незручність: зависокий тин, і мені доводилося весь час спинатися навшпиньки, а це не давало довго дивитись.

Одного разу я вирішив удосконалити свій спостережний пункт, проламавши в тину щілину. Довго морочився біля огорожі, висмикуючи пересохлі лозини, що ламалися з легеньким димком. Та коли була готова дірка, достатня для очей, я, як і кожен смертний, захотів більшого — просунути туди й голову.

То була нелегка справа — зробити дірку для голови. Але наполегливість взяла своє, і я, насилу просунувши голову в дірку, виставив свою балбешку прямо під літнє гаряче сонце. Збоку, мабуть, голова моя була схожа на невеликий гарбуз, що ріс прямо з тину, та мені мало діла до того, яким я здавався збоку. Вертячи головою, переможним поглядом оглядав я безлюдну вулицю.

Скоро заболіли коліна, і я вирішив трохи перепочити.

Та дзуськи! Не знаю, як це сталося, тільки витягти назад голову я вже не міг. Проклятий тин вчепився у мене, як у грішну душу, і як я не кректав та сопів, як не вертів головою і смикав лозини руками, вирватись було годі.

Зрозумівши, яка мене спіткала халепа, я заревів з переляку та відчаю, запацав ногами по м'якій ріллі.

Так, здавалося, минула вічність. Сонце пекло немилосердно, і в мене була вже не голова на плечах, а чавун, розігрітий на вогнищі. А тут іще й муха. Велика, зелена, нахабна, вона прив'язла до мене, мов каторжна, і впивалася то в опухлий від плачу ніс, то в щоки, то в губи, кусала й лоскотала нестерпно. Скосивши на неї люті очі, я пирхав, дув, мотав головою, та вона сиділа, як приклеєна, наче знала, що я не можу дістати її руками.

Та врешті доля змилосердилась над моєю бідою: на вулиці появився дід. Босоногий, у полотняних штанях з довгою матнею і в такій же сорочці, з сивою бородою й вусами, пожовклими від тютюнового диму, він спокійно дибав вулицею, постукуючи товстою палицею по землі, наче пробував, чи вона під ним не завалиться.

Затамувавши подих, дивився я на діда. Я страх боявся, що він зверне у якийсь двір і не підійде до мене.

Запитання за змістом уривка з твору:

1.Де любив сидіти герой твору А)у найдальшому кінці городу, під тином Б)на вузькій безлюдній вуличці

В)вдома, на кухні Г)у Вітька в кімнаті

2.За чим з цікавістю спостерігав герой твору А)за сусідською дівчиною Наталкою Б)як спалахують великі зелені мухи В)як снують свої мережки павуки Г)за лінивим життям вулички

3.Що одного разу вирішив зробити герой твору А)викопати у дворі криницю з холодною водою Б)самостійно засадити картоплею город діда В)удосконалити свій спостережний пункт, проламавши в тину щілину Г)виготовити подарунок для мами до свята

4.На що була схожа голова головного героя (на його думку) А)на велику голову риби, що здивувалася Б)на невеликий гарбуз, що ріс прямо з тину В)на літнє гаряче сонце, що виглядало з-за хмари

5.Що невдовзі заболіло в головного героя А)шия Б) голова В)коліна Г)спина

6.Що зробив головний герой з переляку та відчаю А) закричав Б)розплакався В) почав гукати батька

Г)витягнув голову з дірки

7.Хто причепився до головного героя А)сусідська собака Б)велика муха В)річкова черепаха Г) маленька мураха

8.Хто врешті-решт з'явився на вулиці А)Вітько Б) мати В) батько Г) дід

9.Що налякало головного героя А)що дід не зверне у якийсь двір і підійде до нього Б)що дід нагримає на нього В)що дід розкаже матері про його становище Г)що дід зверне у якийсь двір і не підійде до нього

10.До якого стилю мовлення належить текст А) художнього Б) наукового В)публіцистичного Г)розмовного

2

12 з 35 балів

Аудіювання тексту.

Уважно прослухайте текст і дайте відповіді на запитання (наприклад 1-Г, 2-Б)

1.Якою вулицею прямував автор

А)сусідньою Б)рідною В)невідомою Г)незнайомою

2.Яке перше прізвище на облупленому номері прочитав автор

А)Бугай Б)Папай В)Пугай Г)Тугай

3.Теперішні Недайбоженки - люди...

А)безвредні Б)ледачі В)увічливі Г)забобонні

4.Яке прізвище родини, що проживала одразу за Недайбоженками

А)Довгоступ Б)Запнивітер В)Перекотиполе Г)Панібудьласка

5.Чим обсадив свою хату Запнивітер

А)мальвами й чорнобривцями Б)вишнею й калиною В)соняшниками та кукурудзою Г)бузиною й берізками

6.Між стіною хати та насадженнями Запнивітер понапихав...

А)листя Б)землі В)бур'яну Г)дощечок

7.Яке колоритне прізвище НЕ згадував автор

А)Нечитайло Б)Покотило В)Крутивус Г)Тягнирядно

8.Хто жив після Запнивітра

А)Перикотиполе Б)Довгоступ В)Покотило Г)Нечитайло

9.Довгоступ не купував ступу, бо вона виявлялася...

А)широкою Б)вузькою В)довгою Г)низькою

10.Яку свою частину слова вигадав дід Довгоступ

А)"Аю" Б)"Ую" В)"Гую" Г)"Юю"

11.У кого "... й батько такий був"

А) у Панібудьласка Б) у Перекотиполя В) у Запнивітра Г) у Довгоступа

12. Прізвище автора прослуханого тексту

А)Крутивус Б)Вернигора В)Вернидуб Г)Тягнирядно

3

0.5 з 35 балів

Визнач речення, в якому немає дієслова

Запитання №4 З однією правильною відповіддю

Запитання №5 З однією правильною відповіддю

Запитання №6 З однією правильною відповіддю

Запитання №7 З однією правильною відповіддю

Запитання №8 З однією правильною відповіддю

Запитання №9 На встановлення відповідності

Запитання №10 З однією правильною відповіддю

Запитання №11 З однією правильною відповіддю

Запитання №12 З однією правильною відповіддю

Запитання №13 З однією правильною відповіддю

Запитання №14 З однією правильною відповіддю

Запитання №15 З однією правильною відповіддю

Запитання №16 З однією правильною відповіддю

Запитання №17 З однією правильною відповіддю

Запитання №18 З однією правильною відповіддю

Запитання №19 З однією правильною відповіддю

Запитання №20 З однією правильною відповіддю

Запитання №21 З кількома правильними відповідями

Запитання №22 З полем для вводу відповіді

Рефлексія від 2 учнів

Сподобався:

0

Так: 1

Ні: 1

Зрозумілий:

0

Так: 1

Ні: 1

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 1

Так: 1

Відправити запит автору на отримання доступу до цього тесту
Автор опублікував тест у Бібліотеці тестів з обмеженим доступом. Це означає, що для повного доступу до тесту (перегляд усіх запитань та створення проходжень) Вам необхідно отримати дозвіл від автора.
Рекомендуємо

Підсумкова контрольна робота (річна)

Підсумкова контрольна робота (річна)

87

Аватар профіля Пугач Валентина Василівна
Українська мова
9 клас

58 грн

Річна підсумкова контрольна робота

Річна підсумкова контрольна робота

83

Аватар профіля Пустовойт Володимир Іванович
Математика
5 клас

80 грн

Підсумкова контрольна робота (річна) 6 клас . НУШ

Підсумкова контрольна робота (річна) 6 клас . НУШ

540

Аватар профіля Северин Марія
Українська мова
6 клас

24 грн

Підсумкова річна контрольна робота, 11 клас

Підсумкова річна контрольна робота, 11 клас

77

Аватар профіля Сметаніна Світлана Василівна
Українська література
11 клас

83 грн

Підсумкова РІЧНА контрольна робота з алгебри 8кл

Підсумкова РІЧНА контрольна робота з алгебри  8кл

160

Аватар профіля Кучеренко Євгенія Сергіївна
Алгебра
8 клас

33 грн

Підсумкова РІЧНА контрольна робота з алгебри 7кл

Підсумкова РІЧНА контрольна робота з алгебри  7кл

166

Аватар профіля Кучеренко Євгенія Сергіївна
Алгебра
7 клас

33 грн

Схожі тести

Прикметник

Прикметник

2533

Аватар профіля Ступак Любов Миколаївна
Українська мова
3 клас

Риторика як наука й мистецтво

Риторика як наука й мистецтво

1260

Аватар профіля Поломана Наталія Василівна
Українська мова
10 клас

Лексична помилка

Лексична помилка

1231

Аватар профіля Семенова Альона
Українська мова
10 клас

Прикметник

Прикметник

1848

Аватар профіля Ваховська Людмила Адольфівна
Українська мова
6 клас

Текст. Поділ тексту на речення.

Текст. Поділ тексту на речення.

1999

Аватар профіля Ревацька Світлана Сергіївна
Українська мова
5 клас

Тест "Антоніми"

Тест "Антоніми"

6346

Аватар профіля Щиголь Ніна Олександрівна
Українська мова
10 клас