Тест:

Практична робота №14 "Побудова та аналіз графіка зміни кількості населення в Україні та світі за певний період"

Відправити запит автору на отримання доступу до цього тесту
Автор опублікував тест у Бібліотеці тестів з обмеженим доступом. Це означає, що для повного доступу до тесту (перегляд усіх запитань та створення проходжень) Вам необхідно отримати дозвіл від автора.
Опис тесту (учням цей опис не показується):

Практична робота №14 "Побудова та аналіз графіка зміни кількості населення в Україні та світі за певний період" передбачена навчальною програмою поглибленого вивчення географії для учнів 8-9 класів загальноосвітніх навчальних закладів: 8 клас — «Україна у світі: природа, населення». «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» (Лист МОН від 25.08.2020 № 1/11-5718).

Мета роботи: формувати знання про кількість населення в Україні, з'ясувати чисельність і густоту населення України; пояснити причини депопуляції населення, соціально-економічні фактори, що впливають на народжуваність і смертність; сформувати уявлення про чинники, що впливають на природний рух населення; формувати навички створення та аналізу графіків зміни кількості населення в часі; розвивати уяву, уміння працювати з картами, текстом підручника; розвивати самостійність учнів; уміння будувати й аналізувати графіки зміни кількості населення; виховувати почуття любові до Батьківщини, гордості за свій народ.

Обладнання: підручник, атлас з картами, додаткові інтернет ресурси.

Очікуванні результати: вміти розрізняти суттєві ознаки понять "природний рух населення”, природний приріст”, “депопуляція»; кількість населення в Україні; пояснювати причини нерівномірного розміщення населення; причини депопуляції населення; будувати та аналізувати графіки зміни кількості населення.

Хід роботи

Теоретичні відомості

Населенням називають сукупність людей, які постійно живуть на певній території. Природний приріст – це різниця показників народжуваності та смертності. Природний приріст може бути додатним і від’ємним. Додатні показники приросту спостерігаються, якщо рівень народжуваності вищий за рівень смертності. Депопуляція – систематичне зменшення абсолютної чисельності населення країни або території. Вона спричинюється до того, що кожне наступне покоління чисельно менше за попереднє. При цьому відбувається "старіння нації" – зростання частки людей літнього віку. Це негативно впливає на процеси відтворення, що зрештою призводить до вимирання нації.

Вміст тесту:
1
2
3
4
Опис, який учні побачать перед початком тестування

Практична робота №14 "Побудова та аналіз графіка зміни кількості населення в Україні та світі за певний період" передбачена навчальною програмою погли

Для повного перегляду потрібно отримати доступ від автора

1

6 з 36 балів

Останнім часом кількість населення світу стрімко зростає і за останніми відомостями чисельність населення планети на 14 липня 2022 року становила   млрд осіб. За даними в таблиці побудуйте графік кількості населення в Україні та деяких країнах світу.

Завантажте зображення графіка на свій ґаджет та за допомогою будь-якого графічного редактора накресліть графік кожної країни відповідними кольорами: Україна - синім, Аргентина - жовтим, Німеччина - зеленим, Ефіопія -чорним. Збережіть редаговане зображення та прикріпіть до даного завдання.

0400xldb-b70a-361x312.jpg

0400xomw-21a5-940x497.jpg

Учень може додатково до відповіді прикріпити файл(-и).

2

7 з 36 балів

Аналізуючи дані таблиці та побудованих графіків визначте, як змінювалася кількість населення в Україні у період з 2001 по 2020 роки та спрогнозуйте причини.

Аналізуючи дані можна сказати, що в Україні демографічна ситуація              [ускладнилася, поліпшилася, не змінилася]. Так, на графіку видно, що починаючи з 2001 року чисельність населення в країні                                [знижується, підвищується, то знижується, то збільшується]. На неї впливає кілька негативних факторів:                           [спад народжуваності, збільшення народжуваності, мала смертність], старіння населення,            [погіршення, покращення] здоров'я нації, економічна                [нестабільність, залежність, стабільність] у країні, а також міграційні процеси (більшість людей              [виїжджає, повертається] ). Усе це призвело до того, що зараз в Україні кількість населення               [менше, більше, не змінюється] , ніж в перші роки незалежності.

3

13 з 36 балів

Аналізуючи дані таблиці та побудованих графіків визначте, як змінювалася кількість населення в інших країнах світу у період з 2001 по 2020 роки.

В Аргентині та Ефіопії чисельність населення з 2001 по 2020 роки поступово                 [зростала, зменшувалася, стабілізувалася]. В Аргентині за 20 років кількість населення змінювалася            [не стрімко, стрімко], вона           [зросла, знизилася] лише на      [7920, 5326, 8920] осіб. Натомісь в Ефіопії, кількість населення за цей період               [збільшувалася, зменшувалася] дуже стрімко. Тут кількість населення             [збільшилася, зменшилася] на        [46805, 4805, 468805] осіб, це майже в        [двічі, тричі, чотири] раз. У Німеччині кількість населення             [знизилася, збільшилася] у період з 2001 по 2012 рік на      [481, 4081, 408] людину, а за останні    [7, 5, 10] років чисельність           [зросла, знизилася] на       [2811, 20811, 2801] осіб.

Запитання №4 Із заповненням пропусків у тексті

Опис, який учні побачать після проходження тестування

Якщо у тебе виникли запитання з приводу незрозумілих завдань - звернися до вчителя за консультацією.

Рефлексія від 0 учнів

Сподобався:

0

Так: 0

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 0

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 0

Так: 0

Відправити запит автору на отримання доступу до цього тесту
Автор опублікував тест у Бібліотеці тестів з обмеженим доступом. Це означає, що для повного доступу до тесту (перегляд усіх запитань та створення проходжень) Вам необхідно отримати дозвіл від автора.
Рекомендуємо

Кількість населення в світі та Україні. Чинники, що впливають на кількість населення: природний рух. Зміна кількості населення в світі та Україні.

Кількість населення в світі та Україні. Чинники, що впливають на кількість населення: природний рух. Зміна кількості населення в світі та Україні.

117

Аватар профіля Костецький Олександр
Географія
8 клас

20 грн

Кількість населення в світі та Україні

Кількість населення в світі та Україні

225

Аватар профіля Кудря Ірина Олександрівна
Географія
8 клас

30 грн

Кількість населення в світі та Україні. Міграції.

Кількість населення в світі та Україні. Міграції.

190

Аватар профіля Чорнуха Олександр Михайлович
Географія
8 клас

20 грн

Населення України та світу

Населення України та світу

254

Аватар профіля Брушньовська Олена Володимирівна
Географія
8 клас

24 грн

Населення України та світу

Населення України та світу

409

Аватар профіля Бринза Тетяна Михайлівна
Географія
8 клас

19 грн

Населення України та світу

Населення України та світу

227

Аватар профіля Фоміна Катерина Євгеніївна
Географія
8 клас

20 грн

Схожі тести

Методи географічних досліджень

Методи географічних досліджень

1446

Аватар профіля Лапіна Ольга Михайлівна
Географія
6 клас

Україна на карті годинних поясів

Україна на карті годинних поясів

660

Аватар профіля Семяшкін Сергій Андрійович
Географія

Походження материків і океанічних западин. Геологічні ери та епохи

Походження материків і океанічних западин. Геологічні ери та епохи

2034

Аватар профіля Самсоненко Вікторія Володимирівна
Географія
7 клас

Сучасна політична карта світу та окремих регіонів.

Сучасна політична карта світу та окремих регіонів.

644

Аватар профіля Тішевська Анна Володимирівна
Географія
10 клас

6 клас Пізнання Землі, середні віки

6 клас Пізнання Землі, середні віки

459

Аватар профіля Янишина Світлана Іванівна
Географія
6 клас

Форма і рухи Землі

Форма і рухи Землі

1154

Аватар профіля Єременко Інна Володимирівна
Географія
7 клас