Узагальнення знань з розділів "Виникнення та становлення Русі-України" та "Русь-Україна наприкінці X – у першій половині XI ст".
Створено на основі модельної навчальної програми
Конструктор тестів
Узагальнення знань з розділів "Виникнення та становлення Русі-України" та "Русь-Україна наприкінці X – у першій половині XI ст".
Створено на основі модельної навчальної програми
Вітаю, любі учні! Перевірте свої знання з розділів "Виникнення та становлення Русі-України" та "Русь-Україна наприкінці X – у першій половині XI ст".
Бажаю успіху!

1
Християнство на Русі-Україні запровадив князь?
2
Що прибив Олег Віщий над воротами Константинополя?
3
Як помер князь Святослав?
4
Що таке "племінний союз"?
5
Особисто вільні селяни у Київській Русі, які мали власне господарство, земельні наділи, виплачували данину державі й виконували на її користь певні повинності називалися?
6
Храм, при якому було створено першу бібліотеку ?
7
Який наслідок мала смерть Аскольда?
8
Що на карті позначено суцільною жирною лінією?

9
Із діяльністю якого давньоруського правителя пов’язано встановлення норм данини («устави», «уроки») та створення осередків князівської влади на місцях («погости», «становища»)?
10
«Шлюбну дипломатію» як засіб налагодження зовнішньополітичних зв’язків започаткував київський князь
11
Боротьба київських князів із нападами печенігів успішно завершилася за князя
12
За Червенські міста великі князі київські вели боротьбу з
13
У яких уривках з історичних джерел йдеться про великого князя київського Святослава Ігоревича?(3 правильні відповіді)
14
Установіть відповідність між поняттям з їхніми визначеннями
Язичництво
Управитель області, що входила до складу держави
Реформа
командир князівської дружини
Вотчина
первісні дохристиянські релігійні вірування, погляди та обряди
Посадник
перебудова, перетворення якоїсь галузі суспільного життя
велике землеволодіння, що передавалось у спадщину від батька до сина;
15
Установіть хронологічну послідовність подій
Запровадження християнства, як державної релігії
Обрання першого руського митрополита Іларіона
Розгром печенігів Ярославом Володимировичем
Розгром Хозарського каганату Святославом Ігоревичем
Вбивство князя Ігоря деревлянами
16
Відсортуйте за категоріями
17
«І при нім стала віра християнська плодитися в Русі і розширятися і чорноризці стали множитися, і монастирі стали з’являтися… І придбав він (книги) , що ними почуваються віруючі люди і втішаються ученням божественного слова. Бо як ото хто-небудь в землю зоре, а другий засіє, а інші пожинають і їдять поживу вдосталь, – так і сей. Отець бо його… землю зорав і розм’якшив, себто хрещенням просвітив, а сей великий князь… засіяв книжними словами серця віруючих людей, а ми пожинаємо, учення приймаючи книжнеє». (вказати ім'я князя)
18
Знайти слова, які пов'язані з правлінням Володимира Святославовича та Ярослава Володимировича (8 слів)

Рефлексія від 4 учнів
Сподобався:
Так: 4
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 4
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 3
Так: 1