Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Труднощі навчання: дискалькулія. Практика та досвід роботи
»
Взяти участь Всі події
Тест:

Ніл Гейман "КОРАЛІНА"

Для використання тесту скопіюйте його. Для цього натисніть кнопку "Створити тест на базі цього". провести тестування серед своїх учнів на основі цього тесту
Для використання тесту скопіюйте його. Для цього натисніть кнопку "Створити тест на базі цього". призначити в журнал
Створити тест на базі цього або додати запитання до вже існуючого тесту
Для використання тесту скопіюйте його. Для цього натисніть кнопку "Створити тест на базі цього". Флешкартки посилання на сторінку з картками
Для використання тесту скопіюйте його. Для цього натисніть кнопку "Створити тест на базі цього". Преміум створити тренування (Квіз)
Для використання тесту скопіюйте його. Для цього натисніть кнопку "Створити тест на базі цього". Преміум створити змагання
Опис тесту (учням цей опис не показується):

Урок позакласного читання

Ніл Гейман. “Кораліна”. Сюжет, проблематика, образи повісті

Мета : продовжити знайомити учнів з творчістю сучасного англійського письменника Н.Геймана; розвивати навички усного мовлення , аналізу художнього твору, формувати вміння робити висновки на основі прочитаного; виховувати у підлітків бажання шукати спільну мову з батьками

Тип уроку: комбінований

Обладнання: тексти твору, мультфільм “ Кораліна в Країні Жахів”(2009р. Режисер Г. Селік)

Хід уроку

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.

Бесіда:

- Що вам відомо про Н. Геймана ?

- Назвіть основні положення його промови “Чому наше майбутнє залежить від бібліотек, читання і фантазії”.

III. Оголошення теми і мети уроку.

IV. Робота над темою.

1. Повідомлення про історію створення “Кораліни”

Ніл Гейман почав писати цей твір для своєї дочки Холлі у 1990-х. Місцем оповіді автор обрав власний будинок у містечку Натлі, Південна Англія.

Книга побачила світ через 11 років, а оскільки Холлі встигла “перерости” казку,

письменник закінчив розповідь вже для своєї наймолодшої дочки Медді. Автор зазначав: “Я тільки хотів написати для моїх донечок таку книжку, що відкрила б їм правду, якої так бракувало мені, коли сам я був малим хлопчиком:...бути хоробрим означає, що ти можеш бути по-справжньому наляканим,... але все-таки

вчинити те, що маєш учинити”.

Повість, що поєднує в собі жанри фантастики і жахів, була надрукована у 2002 році, отримала кілька престижних премій як найкращий твір для юних читачів.

2. Робота з текстом.

Учитель:

Кораліна Джонс разом з батьками переїхала в старий будинок, розділений на окремі квартири, у яких живуть міс Примула та міс Форсібілла- дві літні жінки, що були колись акторками , а також дивакуватий старий, який запевняє, що тренує мишачий цирк. Які пригоди чекають героїню одного дощового дня?

Учні переказують історію про те, як дівчинка потрапила до “іншої” мами та її страшного світу.

Бесіда за змістом:

-Чому Кораліна зацікавилась “іншою” сім’єю?(справжні батьки працюють за комп’ютером і майже не спілкуються з донькою)

- Знайдіть уривки з твору, що підтверджують цю думку.

-Як можна задовольнити допитливість дівчинки? Згадайте промову автора про значення книжок у житті людства.( Діти мають читати те, що їм цікаво, а книжки героїні, ймовірно, такими не були)

- Чи люблять батьки свою доньку? Доведіть.

- Якими є основні проблеми твору?( стосунки у сім’ї, змістовне дозвілля дітей)

3. Характеристика героїні ( “гронування”, складання сенкана на тему “Кораліна”)

Кораліна

допитлива, смілива

шукає, відкриває, рятує

побувала у жахливому “іншому” світі

дівчинка

4.Перегляд уривку з мультфільму, порівняння екранізації та повісті.

5.Робота в парах. Учні знаходять елементи фантастики та жахів.

6. Проблемне питання.

- Чому твір про маленьку дівчинку включили до програми 10 класу?

- Яку героїню нагадує Кораліна? (Алісу з казки Л. Керролла)

7. Колективне складання порівняльної характеристики Аліси і Кораліни

(учні роблять висновок, що історія, написана Гейманом, містить не просто жахи, а намагається дати відповідь на питання, які стосуються відносин у сучасних родинах)

V. Рефлексія. Спробуймо дати свої поради батькам і дітям:

- бути уважними і толерантними;

-знаходити час для спілкування;

-не втрачати любові до життя;

-поважати смаки та право на особистий простір інших;

-пам’ятати, що гіперопіка- погано, так само, як і нестача уваги...

VI. Підсумки та оцінювання.

VII. Домашнє завдання.

Підготуватись до контрольної роботи

Вміст тесту:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12

1

1 з 12 балів

Твір розпочинається з розповіді про ...

2

1 з 12 балів

Сусідки Кораліни міс Спінк та міс Форсібл у молоді літа були ...

3

1 з 12 балів

Яка передача по телевізору зацікавила Кораліну?

4

1 з 12 балів

Яку страву Кораліна їла із задоволенням ...

5

1 з 12 балів

Що допомагало дівчинці у вирішенні певних проблем?

6

1 з 12 балів

Що дивного було у вигляді другої мами та другого тата?

7

1 з 12 балів

Двері в інший світ, до других батьків, відкриваються лише для:

8

1 з 12 балів

Що потрібно зробити Кораліні, щоб залишитися в “іншому”світі?

9

1 з 12 балів

Батьки Кораліни були ув`язнені ...

10

1 з 12 балів

Щоб перемогти другу маму та всіх врятувати Кораліна мала ...

11

1 з 12 балів

Перемігши другу маму та повернувшись додому дівчинка закрила двері на ключ, куди вона його поділа?

12

1 з 12 балів

Миші містера Бобо назвали дівчинку ...

Рефлексія від 1 учня

Сподобався:

0

Так: 1

Ні: 0

Зрозумілий:

0

Так: 1

Ні: 0

Потрібні роз'яснення:

0

Ні: 1

Так: 0

Для використання тесту скопіюйте його. Для цього натисніть кнопку "Створити тест на базі цього". провести тестування серед своїх учнів на основі цього тесту
Для використання тесту скопіюйте його. Для цього натисніть кнопку "Створити тест на базі цього". призначити в журнал
Створити тест на базі цього або додати запитання до вже існуючого тесту
Для використання тесту скопіюйте його. Для цього натисніть кнопку "Створити тест на базі цього". Флешкартки посилання на сторінку з картками
Для використання тесту скопіюйте його. Для цього натисніть кнопку "Створити тест на базі цього". Преміум створити тренування (Квіз)
Для використання тесту скопіюйте його. Для цього натисніть кнопку "Створити тест на базі цього". Преміум створити змагання
Рекомендуємо

Ніл Гейман "Кораліна"

Ніл Гейман "Кораліна"

180

Аватар профіля Малиш Олена Миколаївна
Зарубіжна література
10 клас

33 грн

Ніл Гейман "Кораліна"

Ніл Гейман "Кораліна"

318

Аватар профіля Малиш Олена Миколаївна
Зарубіжна література
10 клас

66 грн

Ніл Ґейман ''Кораліна''.

Ніл Ґейман ''Кораліна''.

40

Аватар профіля Дубинчук Тетяна Петрівна
Зарубіжна література
7 клас

50 грн

Ніл Гейман "Кораліна"

Ніл Гейман "Кораліна"

77

Аватар профіля Іщенко Вікторія Анатоліївна
Зарубіжна література
7 клас

26 грн

Ніл Гейман "Кораліна"

Ніл Гейман "Кораліна"

159

Аватар профіля Білоус Ірина Анатоліївна
Зарубіжна література (профільний рівень)
10 клас

25 грн

ГР 2 (ПТ). Ніл Ґейман. "Кораліна"

ГР 2 (ПТ). Ніл Ґейман. "Кораліна"

234

Аватар профіля Рибалка Тетяна Володимирівна
Зарубіжна література
7 клас

25 грн

Схожі тести

Г.Маркес. "Стариган з крилами"

Г.Маркес. "Стариган з крилами"

4023

Аватар профіля Гринь Марія Володимирівна
Зарубіжна література
11 клас

Веди та Біблія як пам"ятки культури та джерело літератури

Веди та Біблія як пам"ятки культури та джерело літератури

993

Аватар профіля Теплякова Світлана Юріївна
Зарубіжна література

Міфи Давньої Індії

Міфи Давньої Індії

2177

Аватар профіля Бушакова Оксана Валеріївна
Зарубіжна література
6 клас

Міфи Давньої Греції 6 клас

Міфи Давньої Греції 6 клас

4907

Аватар профіля Сипливець Людмила Михайлівна
Зарубіжна література
6 клас

Світова новела

Світова новела

1680

Аватар профіля Пшеничка Валентина Василівна
Зарубіжна література
7 клас

ЯПОНСЬКІ НАРОДНІ КАЗКИ: "Момотаро, або Хлопчик-Персик", " Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик"

ЯПОНСЬКІ НАРОДНІ КАЗКИ: "Момотаро, або Хлопчик-Персик", " Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик"

2377

Аватар профіля Бацько Лариса Михайлівна
Зарубіжна література
5 клас