Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Крок М/2020.Акушерська справа

Медицина

Для кого: Дорослі

5 проходжень

150 запитань

17.10.2021

100

0

0

Опис тесту:

Крок/2020

Запитання №1 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

1. У хворої з приводу пневмонії призначений антибіотик. Раптово після першої ін’єкції у неї з’явилось відчуття жару, потім стала бліда, утруднене дихання, пульс ниткоподібний, AT- 85/60 мм рт.ст. Яке ускладнення виникло у пацієнтки?

Запитання №2 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

2. Потерпілий 33-х років отримав електротравму. У нього виникло судомне скорочення м’язів, втратив свідомість. З чого необхідно розпочати невідкладну допомогу?

Запитання №3 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

3. Вагітна 19-ти років раптово відчула гуркіт у вухах, потім втратила свідомість. Свідки чули короткочасний крик. У жінки спостерігалися тонічні судоми, а потім у вигляді ритмічних скорочень судоми тіла, кінцівок, обличчя. З рота виділялася піна, відбулося мимовільне сечовипускання. Поставте діагноз:

Запитання №4 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

4. Хворий перебуває в стані клінічної смерті. З чого потрібно розпочати реанімаційні заходи?

Запитання №5 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

5. У дитини 5-ти років протягом 2-х тижнів спостерігається кашель, який посилюється вночі і не піддається симптоматичному лікуванню. Поступово кашель набув нападоподібного характеру з репризами. Лікарем діагностовано кашлюк. Яке обстеження доцільно провести для підтвердження діагнозу?

Запитання №6 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

6. До акушерки ФАПу звернувся юнак, який був покусаний домашнім собакою близько однієї години тому. При обстеженні: в нижній третині правої гомілки рана 2,5x1,5 см, з нерівними краями. Яка Ваша тактика?

Запитання №7 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

7. В яку фазу менструального циклу шийковий слиз при висушуванні має характерну картину у вигляді «листка папороті» у здорової жінки?

Запитання №8 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

8. В оглядовий кабінет прийшла жінка на плановий огляд. Акушерка за призначенням лікаря бере мазок у хворої на ступінь чистоти піхви. З якого місця береться мазок?

Запитання №9 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

9. На прийомі в дитячій поліклініці мати з дитиною 3-х місяців. Дитина на грудному вигодовуванні, розвиток фізіологічний, здорова. В пологовому будинку щеплення проти туберкульозу не проведене. Які заходи необхідні для проведення протитуберкульозної вакцинації?

Запитання №10 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

10. Акушерка оглядає вагітну 26-ти років. Під час огляду жінка поскаржилась, що швидко втомлюється, має періодичні головокружіння, серцебиття та задишку під час фізичного навантаження. В анамнезі рясні місячні, які тривають 5-6 днів. Об’єктивно: шкіра та слизові оболонки бліді, тьмяне, посічене волосся, в кутиках губ «заїди». В загальному аналізі крові: гемоглобін - 70 г/л, кольоровий показник - 0,7, анізоцитоз, пойкілоцитоз, ШОЕ-18 мм/год. Який Ваш діагноз?

Запитання №11 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

11. В пологовій палаті перебуває першороділля 26-ти років. Після вилиття навколоплідних вод акушерка провела внутрішнє акушерське обстеження і встановила передньоголовне передлежання. Вкажіть провідну точку при цьому передлежанні:

Запитання №12 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

12. Жінка 47-ми років скаржиться на постійну тяжкість у правому підребер’ї, здуття живота та нудоту після вживання їжі, поганий апетит. Два роки тому перехворіла на вірусний гепатит В. Об’єктивно: склери, слизові оболонки та шкіра субіктеричні. Живіт при пальпації м’який. Нижній край печінки на 2 см нижче від правої реберної дуги, чутливий при пальпації. Найімовірніший попередній діагноз:

Запитання №13 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

13. В гінекологічне відділення надійшла жінка 42-х років з матковою кровотечею та підозрою на субмукозний вузол. Які препарати ПРОТИПОКАЗАНІ для введення хворій при наданні долікарської допомоги?

Запитання №14 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

14. Вас викликали на місце ДТП. Потерпілий чоловік 45-ти років скаржиться на сильний біль в нозі. Під час огляду було встановлено, що у потерпілого перелом правої гомілки. Яку шину потрібно накласти потерпілому для транспортної іммобілізації при переломі гомілки?

Запитання №15 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

15. У вагітної 27-ми років серцебиття плода чітке, ритмічне, 130/хв. Вислуховується праворуч нижче пупка і ближче до середньої лінії живота. Визначити позицію, вид позиції та передлежання плода:

Запитання №16 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

16. У роділлі початок третього періоду пологів. Через 10 хвилин дно матки піднялось на 4-5 см вище пупка і відхилилося в бік правого підребер’я. Вкажіть ознаку відокремлення плаценти:

Запитання №17 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

17. У вагітної жінки після переохолодження з’явилися слабкість, вологий кашель, біль в нижніх відділах грудної клітки справа. Об’єктивно: шкіра бліда, t°- 38,ЕС, в нижніх відділах правої легені аускультативно - крепітація, перкуторно там само притуплення перкуторного тону. Ці симптоми свідчать про наявність у хворої:

Запитання №18 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

18. В гінекологічне відділення звернулася жінка зі скаргами на переймоподібний біль внизу живота, кров’янисті виділення зі згустками у великій кількості. Температура тіла нормальна, остання менструація два місяці тому. Який попередній діагноз може припустити акушерка?

Запитання №19 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

19. У роділлі 30-ти років пологи II термінові, серцебиття плода - 140/хв. Голівка в порожнині малого тазу, розкриття шийки матки повне. Плодовий міхур відсутній. Який період пологів?

Запитання №20 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

20. Потерпіла лежить на спині, бліда. Шкіра вкрита холодним липким потом, пульс - 130/хв., слабкого наповнення і напруження, ниткоподібний, AT- 85/50 мм рт.ст. На внутрішній поверхні лівого стегна різана рана розміром 10x15 см, із якої поштовхами витікає кров яскраво-червоного кольору. Який вид кровотечі у потерпілої?

Запитання №21 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

21. У пацієнтки 40-ка років з діагнозом рак шийки матки почалась сильна кровотеча. Яку долікарську допомогу повинна надати акушерка?

Запитання №22 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

22. У породіллі через 5 годин після перших нормальних пологів зі статевих шляхів виділилось до 150 мл крові зі згустками. Матка тістуватої консистенції. Під час зовнішнього масажу матки виділилось ще 200 мл крові. Яке ускладнення виявила акушерка післяпологового відділення?

Запитання №23 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

23. На ФАП звернулась пацієнтка 20-ти років зі скаргами на виділення зі статевих шляхів з неприємним запахом, свербіж зовнішніх статевих органів, який з’явився після статевого акту. При обстеженні встановлено: гіперемія піхви і шийки матки. В ділянці заднього склепіння піхви скопичення рідких, сірувато-жовтих, пінистих виділень. Встановіть попередній діагноз:

Запитання №24 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

24. У першороділлі триває І період пологів. Положення плоду поздовжнє. При піхвовому обстеженні встановлено: шийка матки згладжена, розкриття вічка до 5 см. Плодовий міхур цілий, визначаються сідниці і поруч з ними ступні ніжок плоду. Встановіть передлежання плоду:

Запитання №25 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

25. У породіллі протягом тижня відзначались добові коливання температури в межах 4-5°С'. Визначте тип гарячки:

Запитання №26 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

26. До акушерки ФАПу звернувся хворий 34-х років зі скаргами на висипку, яка з’явилися через п’ять тижнів після випадкового статевого контакту. Об’єктивно: на шкірі тіла статевого члена наявна ерозія червоного кольору, з блискучою поверхнею, ущільнена в основі та безболісна при пальпації. Який найбільш імовірний діагноз?

Запитання №27 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

27. Лікар ж/к попередив акушерку, щоб вона приготувала все необхідне для розширеної проби Шиллера. Які розчини повинна підготувати акушерка?

Запитання №28 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

28. Ви акушерка пологового відділення. Першороділля, термін вагітності 42-43 тижні. Перейми по 20 секунд через 5-6 хвилин протягом 4 годин. При внутрішньому акушерському дослідженні: відкриття шийки матки 3 см, плоский плідний міхур, передлежить голівка, притиснута до входу в малий таз. Встановіть діагноз:

Запитання №29 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

29. До акушерки ФАПу звернувся хлопець 14-ти років, який впав з велосипеда. Скаржиться на виражений біль в ділянці нижньої третини правого передпліччя. При огляді виявлено крововилив, припухлість тканин в місці травми, наявна деформація передпліччя. Що з травмованим?

Запитання №30 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

30. Роділля надійшла в пологовий будинок зі скаргами на кров’янисті виділення зі статевих шляхів. При вагінальному дослідженні діагностовано: розкриття шийки матки повне, пальпується м’яка губчаста тканина, серцебиття плоду - 100/хв. Що можна припустити?

Запитання №31 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

31. Ви акушерка пологового відділення. Роділля 30-ти років. Пологи І, термінові. В І періоді пологів - надмірно сильна пологова діяльність. Народилась дівчинка - 3800 г. В III періоді - активна тактика. При огляді посліду дефектів не виявлено. Матка скорочена, щільна. З пологових шляхів продовжуються кров’яні виділення. Яка найбільш імовірна причина кровотечі?

Запитання №32 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

32. Жінка 35-ти років скаржиться на розпираючий біль в рані правої стопи, яку отримала 5 днів тому, підвищення температури тіла. Об’єктивно: тильна поверхня правої стопи різко набрякла. Шкіра багряного кольору з множинними гематомами. При пальпації: навколо рани крепітація. Яке ускладнення можна припустити?

Запитання №33 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

33. Акушерку ФАПу викликали до жінки 57-ми років, яка скаржиться на напади загрудинного болю з іррадіацією у ліву руку, які тривають 2-3 хвилини, з’являються після фізичного навантаження, знімаються нітрогліцерином. Хворіє 3 роки. Пульс - 80/хв., ритмічний. AT- 130/70 мм рт.ст. Найімовірніший попередній діагноз?

Запитання №34 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

34. При обстеженні роділлі діагностовано передчасне відшарування нормально розташованої плаценти. Які симптоми характерні для даної патології?

Запитання №35 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

35. Пацієнтка 34-х років рік назад лікувалася в гінекологічному відділенні з приводу операції з великою крововтратою. Вона повідомила Вам, що після переливання близько 1000 мл одногрупної резус-сумісної консервованої крові у неї відмічались судоми м’язів, порушення дихання, занепокоєння. Яке ускладнення гемотрансфузії мало місце у хворої?

Запитання №36 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

36. До акушерки ФАПу звернулась вагітна зі скаргами на відчуття важкості і тиснення внизу живота і на пряму кишку. Термін вагітності - 23-24 тижнів. В анамнезі: одні роди і 4 штучних аборти. Матка в тонусі. При піхвовому дослідженні: шийка матки довжиною до 2,5 см, зовнішній зів привідкритий, канал шийки закритий. Матка відповідає терміну вагітності. Виділення зі статевих шляхів слизисті, помірні. Який Ваш попередній діагноз?

Запитання №37 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

37. У роділлі при вагінальному дослідженні виміряно діагональну кон’югату - 13 см, індекс Соловйова - 15 см. Визначте справжню кон’югату:

Запитання №38 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

38. Хвора 34-х років надійшла до стаціонару в тяжкому стані зі скаргами на слабкість, затримку менструації на 3 тижні, серцебиття, холодний піт. На вулиці втрачала свідомість. Які методи діагностики можна використати для постановки діагнозу?

Запитання №39 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

39. Назвіть третій момент біомеханізму пологів при передньому виді потиличного передлежання:

Запитання №40 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

40. У дівчинки молодшої групи дитячого садочку діагностовано вітряну віспу. На який термін необхідно ізолювати контактних дітей?

Запитання №41 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

41. У пацієнтки, яка знаходиться в реанімаційному відділенні у коматозному стані, відмічається рідке (6-8 дихальних рухів за хв.), шумне, глибоке дихання. Визначте патологічний тип дихання:

Запитання №42 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

42. Пацієнтці гінекологічного відділення лікар призначив щогодини визначати пульс і доповідати результат. Які властивості пульсу повинна визначити акушерка?

Запитання №43 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

43. До Вас звернулася жінка 43-х років зі скаргами на тремтіння рук, біль в серці, серцебиття, плаксивість, дратівливість, головний біль. Об’єктивно: хвора метушлива, швидко розмовляє, підвищене потовиділення. Пульс - 100/хв., напружений, ритмічний. AT- 140/90 мм рт.ст. Яке захворювання Ви припустите в першу чергу?

Запитання №44 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

44. До акушерки ФАПу звернулася мати з дівчинкою 8-ми років зі скаргами на погіршення загального стану дитини, відмову від їжі, одноразове блювання, часті випорожнення. Об’єктивно: підвищення температури тіла до 38,5°С'; біль у животі, зі слів матері, випорожнення рідкі, з домішками слизу, з прожилками крові. При пальпації живота: сигмоподібна кишка болюча і спазмована. Який лікарський засіб слід використати для лікування дитини?

Запитання №45 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

45. Акушерку ФАПу викликали до чоловіка, який під час бійки отримав ножове поранення грудної клітки. При огляді: між III-IV міжребер’ям справа є рана, з якої під час дихання виділяється невелика кількість яскравої крові з бульбашками повітря. Під час дихання чути свист повітря, ’’рана дихає’.’ Надайте невідкладну долікарську допомогу:

Запитання №46 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

46. Під час онкопрофогляду у пацієнтки 45-ти років при бімануальному дослідженні виявлено, що матка збільшена як на 8-9 тижнів вагітності, щільна, рухома, неболюча. Порушень менструального циклу немає. Яку патологію з боку статевих органів можна припустити?

Запитання №47 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

47. У пацієнтки гінекологічного відділення виникло загострення хронічного холециститу. При об’єктивному обстеженні симптоми подразнення очеревини відсутні. Вкажіть, який метод найпростішої фізіотерапії доцільно використати в даному випадку для зняття болю:

Запитання №48 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

48. Акушерка ФАПу проводить зовнішнє акушерське дослідження за допомогою прийомів Леопольда-Левицького. Дно матки розташоване посередині між лоном і пупком. Визначте термін вагітності:

Запитання №49 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

49. Хвора 25-ти років звернулась до ж/к зі скаргами на слизові виділення з вагіни та контактні кров’янисті виділення. Огляд за допомогою дзеркал: шийка матки конічної форми, біля зовнішнього вічка визначається дефект епітелія яскраво-червоного кольору розміром 2x2 см, легко кровоточить при дотику. Який з методів обстеження необхідно застосувати для уточнення діагнозу?

Запитання №50 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

50. В інфекційний стаціонар надійшов пацієнт із скаргами на порушення зору, порушення ковтання, сухість у роті, м’язову слабкість. З епіданамнезу з’ясовано, що за З дні вживав тушонку домашнього приготування. Яке захворювання можна припустити?

Запитання №51 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Вкажіть, яку пробу необхідно провести для контролю якості передстерилізаційної обробки на виявлення залишків миючого розчину:

Запитання №52 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

52. До акушерки ФАПу звернувся чоловік 57-ми років, який хворіє на цукровий діабет, зі скаргами на біль у потиличній ділянці. Температура тіла піднялася до 38,5°С, позаду шиї наявний щільний інфільтрат шириною до 8 см, шкіра над ним багряно- червона, в центрі інфільтрату наявні декілька отворів, з яких виділяється густий зелений гній. Що може припустити акушерка?

Запитання №53 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

53. Жінка 68-ми років скаржиться на свербіж, печіння зовнішніх статевих органів. При огляді визначається сухість шкіри зовнішніх статевих органів, атрофія статевих губ. Який попередній діагноз?

Запитання №54 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

54. У інфекційне відділення надійшла дитина 7-ми років з діагнозом кір. Який па- тогномонічний симптом характерний для кору?

Запитання №55 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

55. Ви працюєте акушеркою у гінекологічному відділенні. Хвора після операції з приводу фіброміоми матки скаржиться на здуття живота, невідходження газів. Що можна припустити?

Запитання №56 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

56. Чоловік 26-ти років переніс ангіну. Через 2 тижні відзначив набряк повік, слабкість, зниження працездатності, з’явилась задишка. Об’єктивно: тони серця приглушені, AT- 155/85 мм рт.ст. Аналіз сечі: густина - 1,011, білок - 9 г/л, еритроцита - 15-20 в полі зору, гіалінові циліндри - 2-4 в полі зору. Попередній діагноз:

Запитання №57 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Пацієнтці з хронічним ентероколітом лікар призначив іригоскопію. Воду якої температури оптимально застосувати для постановки очисної клізми?

Запитання №58 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

До акушерки ФАПу звернулася жінка 32-х років зі скаргами на значні кров’яні виділення зі статевих шляхів протягом 9-ти днів. З анамнезу: менструації регулярні, по 7-8 днів протягом 6-ти місяців. Страждає на хронічне запалення придатків матки. При піхвовому дослідженні: шийка матки чиста, тіло матки збільшене до 10 тижнів вагітності, вузлувате, безболісне, рухоме. Виділення кров’яні, рясні. Що спричинило гіперменструальний синдром?

Запитання №59 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

ВІЛ-інфікована жінка народила дитину. Вкажіть вид дезінфекції, який необхідно провести у пологовому відділенні після виписки породіллі:

Запитання №60 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

До акушерки ФАПу звернувся чоловік 23-х років зі скаргами на ниючий біль у животі, нудоту, одноразову блювоту, температуру тіла - УІ^С. При огляді: язик обкладений, сухуватий. Пульс - 88/хв., AT- 120/80 мм рт.ст., живіт в правій здухвинній ділянці напружений, болючий, позитивні симптоми Воскресенського, Щоткіна-Блюмберга. Що можна припустити у пацієнта?

Запитання №61 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

При зовнішньому акушерському дослідженні за допомогою прийомів Леопольда- Левицького акушерка визначила: положення плоду поздовжнє, ГГ позиція, тазове передлежання. Вкажіть місце вислуховування серцебиття плоду:

Запитання №62 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Акушерка пологового відділення надає допомогу при пологах. У роділлі через ЗО хвилин після народження дитини ознаки відокремлення плаценти позитивні, крововтрата 110 мл. Які наступні дії при веденні пологів у даної жінки?

Запитання №63 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Першовагітна 25-ти років госпіталізована у пологовий будинок після виникнення некоординованих посіпувань м’язів кінцівок у вигляді «руки акушера», «ноги балерини». Назвіть групу лікарських засобів, які застосовують в комплексній терапії даної патології:

Запитання №64 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Пацієнтка 22-х років госпіталізована в гінекологічне відділення з діагнозом прогресуюча позаматкова вагітність. Який вміст отримують під час проведення пункції черевної порожнини крізь заднє склепіння піхви?

Запитання №65 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Акушерка ФАПу здійснює диспансеризацію вагітної, що страждає на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки. Жінка з’явилася зі скаргами на посилення болю в епігастрії, слабкість, запаморочення, задишку, серцебиття, періодично відзначає відходження калу чорного кольору. Назвіть найбільш імовірне ускладнення захворювання:

Запитання №66 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Хвора 25-ти років госпіталізована до гінекологічного відділення зі скаргами на підвищення температури до 38,5°С, біль внизу живота, гнійні виділення з піхви. Захворіла гостро через тиждень після штучного аборту. Об’єктивно: пульс - 100/хв., AT- 110/70 мм рт.ст. Гінекологічний статус: матка збільшена у розмірах, м’яка, болюча, придатки без змін, склепіння вагіни вільні. Виділення з піхви значні, гноєподібні. Який діагноз найбільш імовірний?

Запитання №67 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

У дитини, народженої з внутрішньочерепною пологовою травмою, різко погіршився стан, дитина стала неспокійна, з’явились зригування та блювання, виникли судоми. Який препарат необхідно ввести дитині в першу чергу?

Запитання №68 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Мама з дитиною 12-ти місяців звернулася на ФАП для проведення специфічної профілактики проти кору, паротиту, краснухи. Вона поцікавилась, у якому віці її дитині будуть повторно вводити вакцину від зазначених хвороб:

Запитання №69 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

У дитини 4-х років з’явились лихоманка до 39°С', пронос, повторне блювання, головний біль, сонливість, анорексія. Кількість дефекацій 15 разів на добу, випорожнення зі слизом, прожилками крові. Виражені тенезми і біль у животі, сигмоподібна кишка пальпується у вигляді тонкого тяжа. Яке захворювання можна припустити?

Запитання №70 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

В пологовому будинку народжує жінка 28-ми років. У роділлі встановлено сідничне передлежання плоду. Акушерка проводить ручну допомогу за Цов’яновим. З якого моменту акушерці треба розпочати надавати ручну допомогу за методом Цов’янова?

Запитання №71 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

До Вас на ФАП звернулась хвора 42-х років зі скаргами на головний біль, мерехтіння ’’мушок” перед очима. Об’єктивно: загальний стан середньої тяжкості, збуджена. AT- 170/95 мм рт.ст., пульс - 96/хв., напружений. Значне сечовипускання. Який препарат Ви застосуєте першочергово, щоб допомогти цій пацієнтці?

Запитання №72 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

При проведенні профілактичного огляду з метою ранньої діагностики раку шийки матки використовують:

Запитання №73 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

У роділлі повторні передчасні пологи. Таз нормальних розмірів. Передбачувана маса тіла плода - 2500 г. Пологова діяльність активна. Голівка рухлива над входом в малий таз. При піхвовому дослідженні: відкриття шийки матки 7-8 см, плодовий міхур відсутній. Промацуються ніс, рот, підборіддя, що повернуте ліворуч допереду. Встановіть діагноз:

Запитання №74 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

На ФАП доставлений пацієнт без свідомості. Об’єктивно: шкіра бліда, суха, дихання Куссмауля, у повітрі відчувається запах ацетону. Очні яблука м’які, рефлекси відсутні. Зі слів родичів, страждає на цукровий діабет. Який стан розвинувся у хворого?

Запитання №75 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Народилась доношена дитина. Акушерка проводить антропометрію. Чому дорівнює малий косий розмір голівки?

Запитання №76 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Пацієнтці, яка перебуває на лікуванні, призначено огляд слизової оболонки товстого кишечника, у зв’язку з підозрою на пухлину. До якого ендоскопічного обстеження акушерка підготує пацієнтку?

Запитання №77 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Пацієнтка 65-ти років після вживання жирної та гострої їжі звернулась на ФАП зі скаргами на гострий біль в епігастральній та правій підреберній ділянках оперізувального характеру, багаторазове блювання. Об’єктивно: Ps- 120/хв., AT- 100/60 мм рт.ст., язик сухий, обкладений. Живіт під час пальпації болючий в епігастрії, відсутня пульсація черевної аорти. Який попередній діагноз?

Запитання №78 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

До акушерки ФАПу звернулася мати дитини віком 6-ти років, у якої спостерігається підвищення температури тіла до 38,6°С, вологий кашель. Тиждень тому дитина перехворіла на грип. Об’єктивно: загальний стан середньої тяжкості, шкіра бліда. Перкуторно: вкорочення перкуторного звуку. Аускультативно: дихання ослаблене, крепітація в нижніх відділах грудної клітки справа. Вкажіть захворювання, для якого найбільш характерні дані симптоми:

Запитання №79 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

До приймального відділення пологового будинку поступила роділля з доношеною вагітністю. При огляді: роділля неспокійна, контракційне кільце розташоване високо і косо, матка у формі піщаного годинника, зовнішні статеві органи набряклі. Яке ускладнення пологів припускає акушерка?

Запитання №80 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Хвора 48-ми років скаржиться на загальну слабкість, різке схуднення, збільшення живота в об’ємі, біль внизу живота. Клініка виникла півроку тому. Менструація не порушена, вагітностей не було. Живіт збільшений в розмірах. Вагінально: шийка матки чиста. Матку пропальпувати неможливо. З обох боків від матки визначаються щільні, горбисті, нерухомі пухлини, які заповнюють порожнину малого таза. Який найбільш імовірний діагноз?

Запитання №81 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

На ФАП до акушерки звернулася хвора зі скаргами на підвищення температури тіла до 39,5О(7, гострий початок хвороби, біль в попереку, литкових м’язах, різке зниження кількості сечі, іктеричність склер та шкіри. При огляді: позитивний симптом Пастернацького. 6 днів назад купалась в озері. Яке захворювання можна припустити:

Запитання №82 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Ви акушерка пологового відділення. Породілля 34-х років. Вагітність VIII. Пологи II. Пологи без ускладнень. При огляді посліду дефектів не виявлено. Кровотеча продовжується. Проведений огляд пологових шляхів: пологові шляхи цілі. Об’єктивно: дно матки вище пупка. При пальпації матка м’яка. Тонус матки не змінюється після введення засобів, що скорочують матку. Яка причина кровотечі?

Запитання №83 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Лікар пологового відділення запідозрив у роділлі загрозу розриву матки. Яке з призначень лікаря першочергово виконає акушерка?

Запитання №84 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

До ФАПу звернулась жінка 30-ти років зі скаргами на біль в ділянці соска лівої молочної залози. При огляді: на шкірі соска й ареоли сухі, щільні кірочки, тріщини з яскраво-червоною поверхнею, що мокнуть. У пахвовій ділянці зліва пальпуються безболісні лімфатичні вузли. Який найбільш імовірний діагноз?

Запитання №85 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Відбулися перші термінові стрімкі пологи на дому. Народився живий доношений хлопчик масою 3220 г, довжиною 50 см, без дихання. ЧСС- 40/хв. Ціаноз шкіри. Рухи дитини відсутні. Атонія м’язів. Яка невідкладна допомога?

Запитання №86 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Хворій, яка надійшла в урологічне відділення з діагнозом хронічний пієлонефрит, призначили аналіз сечі. Як потрібно зібрати сечу для дослідження за Зимницьким?

Запитання №87 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Вагітна 40 тижнів, І пологи, II період. Народився хлопчик масою 2400 г, зріст - 48 см. При пальпації матки виявлено ще один живий плід. Положення II плода поперечне, голівка зліва. Відкриття шийки матки повне, плодовий міхур цілий. Вкажіть тактику подальшого ведення пологів:

Запитання №88 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

На роботах з підвищеною небезпекою один раз на квартал проводиться:

Запитання №89 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

На ФАП звернувся чоловік 45-ти років зі скаргами на біль у животі, який виник годину тому після фізичного навантаження. При огляді Ви виявили у паховій ділянці болюче випинання. Яку допомогу необхідно надати?

Запитання №90 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Жінка 33-х років, вагітність 34 тижні. Перебуває на стаціонарному лікуванні. Протягом останніх 2-х діб висуває скарги на головний біль, запаморочення, відчуття тяжкості в ділянці потилиці, зорові розлади. Мають місце набряки. AT- 170/120 мм рт.ст. В загальному аналізі сечі протягом доби зростаюча протеїнурія до 3,2 г/л. Діурез знижений. Яка патологія у вагітної?

Запитання №91 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Виклик до дитини 5-ти років, яка хворіє на природжену ваду серця. При огляді: стан дитини тяжкий, виражена задишка, дихання клекотливе, ціаноз шкіри. При аускультації в легенях на фоні жорсткого дихання значна кількість вологих хрипів з обох боків. Вкажіть препарат, який необхідно ввести в першу чергу:

Запитання №92 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

При внутрішньому акушерському дослідженні роділлі виявлено: крижова западина цілком заповнена голівкою плода, пальпується тільки нижній край лона, сідничні горби і куприк. Стрілоподібний шов у правому косому розмірі ближче до прямого. В якій площині малого тазу розташована голівка плода?

Запитання №93 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

При обстеженні у пацієнтки виявили збільшення та розм’якшення матки, яка у відповідь на подразнення ущільнюється і зменшується. В анамнезі: затримка менструації. Яка ознака спостерігається у вагітної?

Запитання №94 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Акушерка проводить плановий огляд дівчинки 6-ти місяців. У дитини майже зникла підшкірна жирова клітковина на животі, кінцівках, маса тіла знизилась на 24%. На що вказують ці симптоми?

Запитання №95 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Породілля через 23 хвилини після народження живої доношеної дівчинки масою 3000 г перебуває у пологовій залі. Плацента відділилась самостійно, плодовою поверхнею назовні. Назвіть спосіб відшарування:

Запитання №96 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

При зовнішньому акушерському дослідженні живіт має поперечно-овальну форму, у лівій бічній стороні матки пальпується кругла, щільна частина плоду, що балотує, у правій - об’ємиста м’якувата частина плоду, що не балотує. Серцебиття плоду прослуховується на рівні пупка. Яке положення, позиція та передлежання плоду?

Запитання №97 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Під час вживання їжі у чоловіка 28- ми років раптово виникла інспіраторна задишка, нападоподібний кашель, ціаноз обличчя, осиплість голосу. Потерпілий збуджений, судомно хапається руками за шию. Який захід невідкладної допомоги необхідно здійснити?

Запитання №98 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

У II періоді термінових пологів діагностували лицеве передлежання плода. Голівка в порожнині малого тазу. Стан плода і матері - задовільний. Пологова діяльність активна, при потузі підборіддя повертається до лона. Яка найбільш правильна акушерська тактика?

Запитання №99 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

На ФАП доставлено потерпілого з кровотечею з променевої артерії. Який метод тимчасової зупинки артеріальної кровотечі слід застосувати?

Запитання №100 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Дитина народилася від першої вагітності з вагою 2900 г. При народженні виявлені множинні вади розвитку: мікроцефалія, катаракта, глухота, вроджена вада серця. Матері 18 років. В перші три тижні вагітності перенесла гостре інфекційне захворювання. Яке інфекційне захворювання матері стало найбільш імовірною причиною даної патології новонародженої дитини?

Запитання №101 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Ви працюєте у пологовій залі. У роділлі в II періоді пологів припинилось просування голівки плода, яка вже опустилась на тазове дно. Серцебиття плода на потугу 100/хв., аритмічне. Ваша тактика:

Запитання №102 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

У післяопераційній палаті перебуває пацієнтка 67-ми років у тяжкому стані після гінекологічної операції. їй призначено ліжковий режим. Медсестра проводить заходи з профілактики пролежнів. Вкажіть розчин для оброблення шкіри в місцях можливого утворення пролежнів:

Запитання №103 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Роділля 40 тижнів, положення плоду поздовжнє, голівка притиснута до входу в малий таз, розміри таза: 27-28-31-17. Індекс Соловйова - 14 см. Діагональна кон’югата 9,5 см. Яка форма кісткового таза?

Запитання №104 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

У першороділлі у послідовому періоді через 15 хвилин ознаки відокремлення плаценти позитивні. При потужуванні послід не виділяється. Який із способів виділення посліду зовнішніми прийомами може бути найбільш фізіологічним і досить ефективним?

Запитання №105 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Ви акушерка пологового відділення. Роділля 27 років. Пологи І, термінові. Загальний стан задовільний. Маса плода 3900 гр. Народився послід, цілий. Крововтрата 200 мл. З піхви тривають кров’яні виділення. Матка відхилена вправо, щільна. В дзеркалах: зліва розрив шийки до 2-х см; краї рани кровоточать. Що необхідно зробити для зупинки кровотечі?

Запитання №106 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Акушерка спостерігає за першороділлею 29-ти років, яка доставлена в акушерський стаціонар із переймами, що почалися 10 годин тому. Перейми слабкі, нетривалі, кожні 9-10 хвилин. Серцебиття плода - 160/хв., ясне, ритмічне. Шийка матки згладжена, розкриття 6 см, плодовий міхур цілий, голівка плода притиснута до входу в малий таз. Яка аномалія пологової діяльності у роділлі?

Запитання №107 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Хвора звернулася до акушерки ФАПу зі скаргами на гнійні виділення, біль, печіння, свербіж у піхві, температура - нормальна. При огляді: гіперемія, набряк слизової піхви, виділення рідкі, пінисті, жовто-зеленого кольору. Для якого захворювання характерна дана клінічна картина?

Запитання №108 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Породілля народила доношеного хлопчика вагою 4000 г. Плацента відділилась самостійно, з усіма оболонками і часточками. Розривів м’яких тканин пологових шляхів немає. Матка періодично розслабляється, зі статевої щілини виділяється кров зі згустками. Яку допомогу має надати акушерка?

Запитання №109 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

У пацієнтки 47-ми років з діагнозом гіпертонічна хвороба з’явилась задишка інспіраторного характеру, клекочуче дихання, кашель з виділенням рожевого пінистого харкотиння. Який стан розвинувся у пацієнтки?

Запитання №110 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Роділля 25-ти років, II період пологів. При внутрішньому акушерському дослідженні розкриття шийки матки повне. Плідний міхур відсутній. Передлежить голівка, яка цілком виповнює крижову западину. Сідничні ості не визначаються. При потугах промежина випинається. Де розташована голівка?

Запитання №111 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Пацієнт 60-ти років переніс два інфаркти міокарда. За відсутності фельдшера він звернувся у ФАП до акушерки зі скаргами на погіршення свого стану: поступово наростала втомлюваність, з’явилася задишка, спочатку при звичайному, а згодом навіть при невеликому фізичному навантаженні, серцебиття, у другій половині дня почали набрякати кісточки. Яке ускладнення розвинулося у пацієнта?

Запитання №112 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Стерильну пробірку з консервантом і ректальною петлею готують для збирання калу на:

Запитання №113 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Пацієнтка 18-ти років скаржиться на сильний біль внизу живота. Остання нормальна менструація 2 тижні тому. Місячні з 14-ти років, регулярні, через 28 днів. Шкіра бліда. Пульс - 96/хв., ритмічний, AT-100/70 мм рт.ст. Живіт бере участь в акті дихання. Симптом Щоткіна слабко позитивний в нижніх відділах живота. Під час піхвового дослідження: матка не збільшена, додатки з правого боку - визначається збільшений 6x6 см яєчник, різко болючий, ліворуч - не збільшені. Заднє склепіння випинає. Який попередній діагноз?

Запитання №114 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Вагітна, І вагітність, 36 тижнів, надходить в пологовий будинок у відділення патології вагітних з ознаками пізнього гестозу. Який документ повинна мати при собі вагітна?

Запитання №115 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

До якої діагностичної процедури слід підготувати дитину, якщо у неї сильний головний біль, блювання, ригідність потиличних м’язів, позитивний симптом Керніга?

Запитання №116 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Пацієнтка 22-х років перебуває на лікуванні в гінекологічному відділенні. Під час внутрішньовенного введення 10% розчину кальцію хлориду вона поскаржилась акушерці на відчуття пекучого болю в місці ін’єкції. Вкажіть можливе після ін’єкційне ускладнення:

Запитання №117 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Діагностичним критерієм ’’важкої асфіксії при народженні” є оцінка стану новонародженого за шкалою Апґар упродовж перших 5 хвилин життя:

Запитання №118 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

При обстеженні пацієнта, який звернувся на ФАП з приводу нападів гарячки, акушерка виявила збільшення печінки і селезінки. При збиранні епіданамнезу було з’ясовано, що хворий місяць тому повернувся з відрядження до однієї з африканських країн. Який найбільш імовірний діагноз?

Запитання №119 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

До акушерки звернулась жінка 28-ми років, яка скаржиться на загальну слабкість, кровотечі з ясен, крововиливи на шкірі. Хворіє 8 років. Об’єктивно: шкіра бліда. На шкірі грудної клітки крововиливи різного розміру та кольору (темно- червоного, синього, зеленого, жовтого). Лімфатичні вузли не збільшені. Печінка, селезінка не збільшені. Який найімовірніший попередній діагноз?

Запитання №120 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

До акушерки ФАПу звернулась першовагітна 18-ти років у терміні вагітності 8 тижнів. Зріст - 166 см, вага - 59 кг, розміри тазу: 24-26-28-18 см. Яка форма тазу у даної жінки?

Запитання №121 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

У пацієнтки з пневмонією на фоні лікування антибіотиками розвинулась криза: температура тіла знизилась протягом 2-х годин з 40,3°С до 36,2°C. При цьому самопочуття погіршилось: пацієнтка зблідла, вкрилась холодним потом, скаржиться на слабкість, потемніння в очах, AT- 70/40 мм рт.ст., Ps- 100/хв., ниткоподібний. Яке ускладнення найбільш імовірне в даному випадку?

Запитання №122 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

До акушерки ФАПу звернулась жінка 55-ти років, яка ЗО хвилин тому отримала опік полум’ям передньої поверхні грудної клітки. Скаржиться на пекучий біль. При огляді: почервоніння грудної клітки, у деяких місцях пухирі, заповнені світло-жовтою рідиною. Визначте площу опіку та його ступінь:

Запитання №123 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

. В інфекційне відділення надійшов хлопчик 5-ти років з явищами ангіни, інтоксикації. Стан важкий, шкіра червона, вкрита дрібноточковою висипкою, яка переважає в складках. Які залишкові зміни будуть спостерігатися у дитини в періоді реконвалесценції?

Запитання №124 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Хвора 31-го року звернулась до ФАПу зі скаргами на сильний біль в лівій половині попереку з іррадіацією в пахвинну ділянку, відмічає часті позиви до сечовипускання. Хвора збуджена, симптом Пастернацького зліва різко позитивний. Який стан розвинувся у пацієнтки?

Запитання №125 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

У пацієнтки 35-ти років під час огляду шийки матки у дзеркалах виявлено яскраво-червону пляму на передній губі, яка кровоточить при дотику. Який додатковий метод діагностики найдоцільніше застосовувати у даному випадку?

Запитання №126 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Вагітна 20-ти років. При зовнішньому акушерському обстеженні визначено, що у дна матки пальпується округла, щільна, балотуюча частина плода, спинка розташована з лівого боку матки. Визначте передлежання та позицію плода:

Запитання №127 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Випускниця медичного коледжу прийшла влаштовуватись на роботу в пологовий будинок. Який медичний огляд вона проходить відповідно до «Положення про проведення медичних оглядів»?

Запитання №128 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Хворий 45-ти років доставлений у реанімаційне відділення зі скаргами на біль у горлі, утруднене ковтання, сіпання м’язів у рані. Об’єктивно: підвищений тонус м’язів і сухожильних рефлексів. Через 6 годин з’явився тризм, сардонічна посмішка, опістотонус. Який найбільш імовірний діагноз?

Запитання №129 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Назвіть розчин, який можна використати при розведенні антибіотика для постановки діагностичної проби на індивідуальну чутливість:

Запитання №130 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Акушерка індивідуальної пологової палати за призначенням лікаря розпочала інфузію розчину окситоцину 5 ОД + 400 мл ізотонічного розчину. З якою швидкістю вона розпочне інфузію?

Запитання №131 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

При огляді пацієнтки акушерка виявила на шкірі волосистої частини голови, розгинальних поверхнях кінцівок мономорфні висипи у вигляді рожево-червоних папул, вкритих сріблястими лусочками. Для якого захворювання характерні данні ознаки?

Запитання №132 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

У дитини 2-х років субфебрильна температура, катаральні явища, інтоксикація. Хворіє тиждень, кашель гавкаючий, голос поступово втратив гучність, дихання з участю допоміжних м’язів. Відомо, що щеплення проводились з грубим порушенням термінів. Якого збудника виявлять при спеціальному обстеженні дитини?

Запитання №133 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Хвора 32-х років доставлена ШМД до лікарні зі скаргами на біль у правому підребер’ї з іррадіацією у лопатку, що виник через 2 години після вживання смаженої їжі, нудоту. Об’єктивно: язик сухий, жінка займає вимушене положення на правому боці, пульс - 98/хв., AT-110/70 мм рт.ст. При пальпації у правому підребер’ї виявляється болючість, позитивний симптом Ортнера. Який Ваш попередній діагноз?

Запитання №134 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

До гінекологічного відділення звернулася жінка зі скаргами на кров’янисті виділення з піхви. Остання менструація була 3,5 місяці тому. УЗД не проходила. Матка при пальпації тістоподібної консистенції, безболісна, ВДМ - 24 см. Частини плоду не пальпуються, ворушіння не відчувається. З обох боків матки пальпуються овоїдні утворення 5x6 см. Який найбільш імовірний діагноз?

Запитання №135 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Ви акушерка пологового відділення. Роділля 20-ти років. Пологи І, термінові. І період пологів. Ви проводите аускультацію серцебиття плода. Як часто слід проводити аускультацію під час латентної фази І періоду пологів?

Запитання №136 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Хвора 24-х років скаржиться на біль за ходом 6-7 ребер, зліва. У цій ділянці на тлі невеликої еритеми групами розташовані везикули. Для якого захворювання характерні дані симптоми?

Запитання №137 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Хвора 25-ти років, звернулась на ФАП зі скаргами на невеликі кров’янисті виділення зі статевих органів, які з’явилися після затримки менструації протягом 3-х тижнів, біль внизу живота. Бімануально: матка дещо збільшена в розмірах, болюча при пальпації, праворуч пальпуються збільшені та різкоболючі придатки, при огляді в дзеркалах ш/м ціанотична, заднє склепіння випинає. Ваша тактика:

Запитання №138 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Пацієнтка 18-ти років захворіла гостро, температура висока, лежить у ліжку нерухомо. Скаржиться на сильний головний біль дифузного характеру, який посилюється при рухах, яскравому світлі, голосних звуках. Періодично виникають гикавка та блювання, що не приносить полегшення. Позитивні менінгеальні ознаки. Поставте попередній діагноз:

Запитання №139 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

У пацієнтки 50-ти років протягом останнього року виникає короткочасний загрудинний біль до 3 хвилин з іррадіацією в ліву руку, лопатку. Останній напад тривав 5 хвилин. Який препарат застосуєте для зняття нападу в першу чергу?

Запитання №140 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Акушерка жіночої консультації визначає у вагітної дату пологів. Остання менструація була 5 травня. Коли прогнозована дата пологів:

Запитання №141 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Пацієнтка 50-ти років впродовж 10-ти років хворіє на гіпертонічну хворобу, гіпотензивні препарати приймає нерегулярно. Після фізичного і психічного навантаження раптово з’явились сильний головний біль, нудота, блювання, стала збуджена. При обстеженні: стан свідомості коматозний, гіперемія обличчя, AT- 200/100 мм рт.ст., пульс - 54/хв., напружений. Позитивні симптоми Керніга, Брудзинського, ригідність потиличних м’язів. Температура тіла нормальна. Назвіть ускладнення гіпертонічної хвороби:

Запитання №142 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

142. Жінка 26-ти років, вагітність І, 38 тижнів. Скарги на головний біль, погіршення зору, нудоту, блювання. Об’єктивно: збуджена, обличчя багряно-синюшне, АТ- 170/120 мм рт.ст., набряки ніг та черевної стінки. Під час огляду з’явились судоми, тривалістю близько 2 хвилин. Свідомість відсутня, не дихає, біля рота рожева піна. Який попередній діагноз?

Запитання №143 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

. Жінка 32-х років скаржиться на різкий біль у правому підребер’ї, який з’явився після вживання смаженого м’яса. При обстеженні відзначається напруження м’язів і болючість у правому підребер’ї. Вкажіть патогномонічні симптоми, характерні для даного захворювання:

Запитання №144 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Вас викликали на місце ДТП. Потерпілий без свідомості, обличчя бліде, пульс - 110/хв., AT- 95/60 мм рт.ст., дихання поверхневе, часте. Спостерігається витікання крові та ліквора з носа та вух. Який Ваш попередній діагноз?

Запитання №145 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Ви працюєте на ФАПі. Вас викликали до чоловіка 50-ти років, у якого з’явився сильний стискаючий біль за грудиною, різка слабкість, задишка. Хворий неспокійний, шкірні покриви бліді, на чолі краплі поту. Прийом нітрогліцерину ефекту не дав. Який найбільш імовірний діагноз?

Запитання №146 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Породілля звернулася до акушерки ФАПу зі скаргами на підвищення до 39- 40°С', біль внизу живота, головний біль, спрагу, слабкість. Пологи відбулися тиждень тому, розриви на шийці матки. При піхвовому дослідженні визначається інфільтрат зліва від матки. Попередній діагноз:

Запитання №147 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Дитину 2-х років за праву щоку вкусила комаха. На місці укусу з’явилося почервоніння, почали набрякати губи, повіки. Дихання стало утруднене, голос хриплим. Температура тіла підвищилася до 38°С. Такий стан діагностують у разі:

Запитання №148 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

. Пацієнтка 32-х років скаржиться на безпліддя протягом 10-ти років та довготривалі, надмірні менструації. Матка збільшена відповідно до 9 тижнів вагітності, вузлувата, щільна. Додатки не пальпуються. Про яку патологію йде мова?

Запитання №149 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

Пацієнтка 21-го року доставлена в гінекологічне відділення зі скаргами на сильний, різкий біль унизу живота, що виник після навантаження, нудоту, блювання. Менструація була 3 дні тому. При пальпації живота відзначаються симптоми подразнення очеревини. Бімануально: матка не збільшена, зліва в ділянці придатків утвір округлої форми, болючий при пальпації, має гладеньку поверхню. Поставте попередній діагноз:

Запитання №150 з однією правильною відповіддю Балів: 1%

В приймальне відділення надійшла жінка 25-ти років. Вагітність перша, термін 40 тижнів, перебіг без патологій. Акушерка проводить піхвове дослідження, щоб визначити стан і ступень розкриття шийки матки. Виберіть, в якій послідовності відбувається розкриття шийки матки у першороділлі:

Рефлексія від 1 учня

Сподобався

1 0

Зрозумілий

1 0

Потрібні роз'яснення

1 0