Конструктор тестів
1
У меморандумі Танаки, поданому імператору Японії в 1927 р., зазначалося: «Для того щоб завоювати світ, ми маємо спочатку завоювати …»
2
Яка країна найбільше наполягала на здійсненні щодо Китаю політики «відкритих дверей» і «рівних можливостей»?
3
Оберіть країну та ідею.
"У міжвоєнний період відбувалася мілітаризація економіки, державних інституцій і суспільної свідомості населення. Генералітет намагався скористатися складністю післявоєнного життя задля пробудження ....???... і мілітаристських настроїв.
4
Для Японії в міжвоєнну добу характерно
5
Для Індії в міжвоєнну добу характерно
6
Поєднайте країну та її політичного лідера
Японія
Мустафа Кемаль Ататюрк
Китай
Мохандас Карамчанд Ганді(Махатма)
Індія
Хірохіто
Туреччина
Мао Цзедун
Реза-хан
7
В економіці країни як і раніше провідне місце належало великим промисловим об’єднанням (дзайбацу), особливо концернам «Міцуі», «Міцубісі», «Сумімото», «Ясуда». Навіть при несприятливій післявоєнній економічній кон’юнктурі вони прагнули нарощувати обсяги виробництва.
Назвіть країну для якої було характерно таке становище
8
Про якого діяча Китаю мова в цитаті:
"Створив у 1894 р. революційну організацію Сінчжунхой («Союз китайського відродження»); у 1905 р. — більш масову організацію Тунменхой («Об’єднана революційна ліга Китаю»), Лідер Сіньхайської революції 1911-1913 рр. Перший (тимчасовий) президент Китайської Республіки (січень — квітень 1912). У політичній діяльності керувався так званими «трьома народними принципами», які він сформулював: націоналізм, народовладдя, народне благоденство".
9
Силами напівпартизанської Червоної армії, на стику окремих провінцій Центрального Китаю було створено декілька районів, де влада належала Радам. Найбільшим із «радянських районів» був Центральний радянський район у провінції Цзянсі. Тут у листопаді 1931 р. відбувся Всекитайський з’їзд представників радянських районів, що проголосив Китайську Радянську Республіку (КРР). Хто став лідером новоствореної республіки лідером став
10
Визначити в якій країні відбулася подія
В 1934р. відкрили Тегеранський університет
Індія
Нав'язаний країні Севрський договір привів до розчленування країни та при підтримці Антанти її окупувала Греція
Японія
"Соляні марші"
Китай
" Рисові бунти"
Туреччина
Через агресію Японії втратили територію Маньчжурії
11
Яка подія відбулася в Ірані
12
Які політичні партії діяли в міжвоєнну добу в Індії
13
Назвати лідера Гоміндану(національної партії)
14
Поєднати подію та її наслідок
Реформи Монтегю-Челмсфорда і закон Роулетта.
У цьому ж 1935 р. англійці нав’язали Індії антидемократичну конституцію, яку один з лідерів ІНК Дж. Неру назвав «рабською». Закон «Про управління Індією» (Конституція Індії) передбачав перетворення Індії на федерацію провінцій і князівств при збереженні усієї влади в руках англійського віце-короля.
4 лютого 1922 р. відбувся інцидент, який загрожував переростанням руху в неконтрольовану форму. У містечку Чаурі-Чаура натовп селян спалив загнаних у приміщення 22 поліцейських
Ганді в супроводі декількох десятків послідовників рушив у тритижневий похід до узбережжя Аравійського моря, щоб випарувати сіль з морської води. Треба було пройти шлях у 400 км.
Друга кампанія громадянської непокори, яку очолив Ганді, почалася в 1930 р. Це відбулося 26 січня 1930 р., коли ІНК вирішив оголосити цю дату Днем незалежності Індії. ІНК закликав народ провести в цей день по всій країні мітинги, на яких індійці повинні були дати клятву до кінця боротися за звільнення Індії від колоніального ярма.
Перша кампанія громадянської непокори почалася 6 квітня 1919 р. з ініціативи Ганді
Англійці продовжували шукати компроміс: у британській столиці продовжувалися засідання «круглого столу» за участю всіх зацікавлених сторін.
За допомогою СРСР вдалося створити сильну, добре оснащену армію, у якій значна роль належала радянським фахівцям і радникам.
Ганді різко засудив цей акт самосуду й оголосив про припинення кампанії громадянської непокори.
15
Які події відбулися в Туреччині в міжвоєнну добу
16
Пригадайте лідерів країн світу в міжвоєнну добу
(загальне повторення)
США
Юзеф Пілсудський
СРСР
Адольф Гітлер
Китай
Іон Антонеску
Польща
Беніто Мусоліні
Німеччина
Вудро Вільсон
Італія
Мао Цзедун
Румунія
Йосип Сталін
Рамсей Макдональд
Рефлексія від 10 учнів
Сподобався:
Так: 9
Ні: 1
Зрозумілий:
Так: 10
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 8
Так: 2