Конструктор тестів
1
(1) На календарі вже весна. (2) Хоча снігу немає, проте надворі мороз пробирає по спині… (3) Простую собі лісом, опустивши голову додолу і лише зрідка оглядаючись навкруги. (4) Аж ось поміж деревами щось, схоже, забіліло… (5) Це підсніжники перші провидці весни, що не побоялися холоду. (6) Вони підняли свої голівки, неначе мовчки сповіщаючи: як би не лютувала зима, весна не за горами. (7) І так мені радісно стало на серці, мов на світ народився, кудись зникли і холод, і мороз.
Вставне слово є в реченні
2
Слово «здавалося» є вставним (окремі розділові знаки пропущено) у реченні
3
(1) Усе починається з дитинства, з колискової, з голосу материнської душі над колискою. (2) Уже в перше звучання почутої мелодії навічно вплітається для маленької дитини багатоголосся душі та світу. (3) Відтепер відкривається шлях її радощам, смуткові й веселості, тривогам, і сподіванням. (4) І, напевно, головному — взаємності з життям, зі світом. (5) Колискова — це неначе душа, яка ходить навшпиньках.
Вставне слово вжито в реченні
4
(1) Пахне луг… (2) Вечірній туманець благеньким простирадлом напнувся над усеньким лугом, а отам, коло лісу, начебто завис густіший і темніший морок. (3) А де лелеки, що прилетіли на зустріч з вечірньою казкою? (4) Мабуть поки вечеряв, то познімались і полетіли на лісові озера. (5) Вдивляєшся поміж кущів, поміж осоки — ніде не видно, тільки сумують вечірні сутінки. (6) А луг пахне дедалі сильніше, і груди не можуть умістити, увібрати всю його терпку свіжість бо замалі. (7) Дихаєш і наче оновлюєшся, в/друге на світ народжуєшся.
Пунктуаційну помилку допущено в реченні
5
(1) На картинах неаполітанської школи без кінця старіється післяполудень, немов побачений крізь темну пляшку. (2) Потемніле сонце, здається, в'яне на очах у тих пропащих краєвидах, мов у переддень космічної катастрофи. (3) Старечі світанки, жовті, як пергамент, солодкі від мудрості, як пізні вечори! (4) Передполудні усміхаються хитро, як пожовклі старі книги. (5) День осінній, той старий пройдисвіт бібліотекар, який лазить у вицвілому халаті по драбинах, і куштує конфітюри всіх віків і культур!
Вставне слово є в реченні
6
Вставного слова НЕМАЄ в реченні (розділові знаки пропущено)
7
Ніколи не буває вставним слово:
8
Пунктуаційну помилку допущено в реченні:
9
Правильно розставлено розділові знаки в реченні
10
Слово БУЛО є вставним у реченні (знаки пропущено)
Рефлексія від 0 учнів
Сподобався:
Так: 0
Ні: 0
Зрозумілий:
Так: 0
Ні: 0
Потрібні роз'яснення:
Ні: 0
Так: 0