Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Настільно-друковані ігри у роботі з дітьми з ООП
»
Взяти участь Всі події

(Копія) Склад крові. Еритроцити

Біологія

Для кого: 8 Клас

4 проходження

13 запитань

08.12.2022

118

0

0

Завантажити тест
Вміст тесту:
Тест містить питання скопійовані з: "КРОВ" Тести ІІІ варіант 8 клас.
Запитання №1 з однією правильною відповіддю Балів: 4%

Кров людини складається з рідкої частини плазми, та «формених» елементів. Вилучити ту групу клітин, які Є клітинами крові.

Запитання №2 із заповненням пропусків у тексті Балів: 8%

На великій висоті в горах важко дихати. Це стан повітря (розріджене повітря), коли кількість молекул кисню в повітрі стає менше, ніж в повітрі, яким всі звикли дихати. Але з часом цей стан у людини минає, так як кількість клітин крові в мм3 збільшується, що і дозволяє їм виконувати свою функцію без порушень. Це клітини -__________(відповідь з малої букви у множині без розділових знаків)

Запитання №3 пошук на зображенні Балів: 4%

Норма гемоглобіну для чоловіків 130-160 г/л, для жінок -120-140. Яка структура гемоглобіну забезпечує доставку кисню до клітин? (Коло розмістити на цифрі вибраного елементу)

Запитання №4 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 8%

Загальна площа всіх еритроцитів досягає 3000 м2, що в 1500 разів перевищує площу поверхні тіла людини. Така велика загальна площа еритроцитів залежить від

______________________ (Варіанти:форми, гемоглобіну, місця утворення)

Запитання №5 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 8%

В еритроциті немає жодної точки, яка б знаходилася від поверхні більш як на 0,85 мкм. Якби еритроцити мали форму кулі, то центр клітини знаходився б від її поверхні на відстані 2,5 мкм, а загальна площа еритроцитів була на 20 % меншою. Яка особливість будови еритроцитів забезпечує виконання специфічної функції — перенесення кисню.

______________________ (Варіанти:великі розміри клітини, форма диска, наявність ядра)

Запитання №6 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 8%

Еритроцит людини засвоює у 200 разів менше кисню для власних потреб, ніж еритроцит жаби. Постачаючи киснем увесь організм, він витрачає на себе мізерну частину того кисню, який переносить. Яка особливість будови еритроцита дозволяє йому переносити велику кількість кисню? ____________________________________ (Варіанти:відсутність хлоропластів, відсутність ядра, відсутність оболонки, відсутність органел пересування)

0200i8th-7cf6-247x107.png

Запитання №7 із заповненням пропусків у тексті Балів: 8%

Артеріальна кров, збагачена киснем, потрапляє до тканин, де гемоглобін легко віддає кисень клітинам: Hb + О2 = Hb О2 . Як називається нестійка сполука, що виконує функцію транспорту кисню? ______________(відповідь з малої букви називний відмінок без розділових знаків в однині)

Запитання №8 на встановлення відповідності Балів: 8%

Вилучити головну функцію еритроцитів

Клітини крові
1

еритроцити

Функція
А

захист від чужерідних тіл

Б

перенесення вуглекислого газу

В

участь у згортанні крові

Г

загоєння ран

Запитання №9 із заповненням пропусків у тексті Балів: 8%

Під дією сильних окислювачів (чадного газу,озону (O3) перекису водню) — гемоглобін утворює стійкі сполуки й втрачає здатність переносити кисень до клітин організму. Отруєння чадним газом може бути смертельним. Яка сполука гемоглобіну може бути причиною смертельного отруєння?__________________(відповідь з малої букви називний відмінок однина без розділових знаків)

Запитання №10 із заповненням пропусків у тексті Балів: 8%

Ця хвороба спричинює кисневе голодування всіх органів і тканин організму, зменшення кількості еритроцитів і гемоглобіну. Про яку хворобу йдеться? ______(відповідь з малої букви у називному відмінку без розділових знаків ЛАТИНСЬКОЮ назвою)

Запитання №11 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 8%

Людина скаржиться на поганий стан здоров'я. Лікар поставив діагноз - недокрів'я. Вилучити симптом, який не з'являється при недокрів'ї

_________________________ (Варіанти:задишка при навантаженні, слабкість, біль у серці, шкіра бліда)

Запитання №12 із заповненням пропусків у тексті Балів: 8%

Венозна кров відрізняється від артеріальної вмістом газу___________ (відповідь одним словом в однині з малої букви без розділових знаків називний відмінок)

Запитання №13 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 8%

Тютюновий дим, що містить чадний газ, перешкоджає нормальному насиченню еритроцитів киснем і призводить до анемії. Вилучіть положення, яке НЕ пояснює шкоду паління - _________________________________ (Варіанти:зменшення кількості гемоглобіну, зменшення еритроцитів у мм3, втрата ядра в клітині, кисневе голодування)

Рефлексія від 3 учнів

Сподобався

2 1

Зрозумілий

2 1

Потрібні роз'яснення

2 1
Нещодавно скористалися