Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Харчування та контроль маси тіла. 9 клас. Тест до §10 (І.Бех)

Основи здоров'я

Для кого: 9 Клас

49 проходжень

9 запитань

15.11.2022

0

4

0

Завантажити тест
Вміст тесту:
Запитання №1 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 17%

Заповни пропуски у тексті.

0200d26a-8bec-142x122.png Зернові продукти.

Продукти з групи зернових багаті на _________ (Варіанти:вуглеводи, жири), вітаміни групи В, залізо, білки. До цієї групи належать крупи (гречка, рис, кукурудза, овес) і вироби з _______ (Варіанти:молока, борошна). Завдяки високому вмісту клітковини продукти з цільного зерна чи борошна грубого помелу покращують роботу _________________________ (Варіанти:нервової системи, шлунково-кишкового тракту), допомагають нормалізувати процеси ___________ (Варіанти:травлення, окислювання). Сніданок із цільнозернових продуктів __________________________ (Варіанти:заряджає організм енергією, вгамовує спрагу) на цілий день. Регулярне вживання таких продуктів покращує ____________ (Варіанти:м'язову силу, стан шкіри), сприяє зменшенню _________________ (Варіанти:відчуття втоми, рівня холестерину), зниженню кров’яного тиску, запобігає виникненню цукрового діабету ІІ типу.

Запитання №2 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 17%

Заповни пропуски у тексті.

0200d29x-8d1c-148x98.pngФрукти та овочі містять вітаміни А, С та __________ (Варіанти:мінеральні, харчові) волокна. Багатим джерелом вітаміну С є цитрусові, фруктові соки і помідори. Вітамін С — _____________ (Варіанти:жиророзчинний, водорозчинний). Його необхідно споживати ________ (Варіанти:щодня, щомісяця, щонеділі), оскільки невикористаний надлишок вітаміну С __________________________ (Варіанти:виводиться з організму, накопичується в організмі., не потрібен організму). На вітамін А багаті всі овочі темно-зеленого, жовтого та помаранчевого кольорів. Він _____________ (Варіанти:жиророзчинний, водорозчинний) і _________________________ (Варіанти:накопичується в організмі, виводиться з організму), тому його можна споживати _____________ (Варіанти:раз на місяць, через день).

Запитання №3 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 17%

Заповни пропуски в тексті.

0200dl9j-191c-193x145.pngМолочні продукти. Продукти цієї групи багаті на _________ (Варіанти:вуглеводи, білки), кальцій, фосфор, вітамін А. Особливо корисні кисломолочні продукти ______________________ (Варіанти:пониженої та середньої, високої) жирності _________________________ (Варіанти:без солодких наповнювачів, з солодкими наповнювачами). Продукти високої жирності містять забагато __________________ (Варіанти:насичених жирів, простих вуглеводів), а фруктові йогурти та солодкі сирки — ________ (Варіанти:крохмалю, цукру).

Запитання №4 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 8%

Заповни пропуски в тексті.

0200dl95-708b-226x151.pngМ’ясо та рослинні білки. Продукти цієї групи постачають організму _________ (Варіанти:білок, вуглеводи), залізо, мікроелементи, вітаміни групи В. Ця харчова група складається з продуктів, що містять білки _____________________ (Варіанти:рослинного походження, тваринного походження) (яловичина, телятина, баранина, свинина, домашня птиця, риба, яйця) та ______________ (Варіанти:рослинні білки, тваринні білки) (боби, горох, горіхи). Страви з харчових продуктів, багатих на рослинний білок, містять тільки близько 30 % білків, що є в продуктах тваринного походження. Для збалансування дієти рослинні білки краще споживати з молочними білками.

Запитання №5 з вибором правильної відповіді у тексті Балів: 17%

Заповни пропуски в тексті.

0200dlan-0901-197x125.png0200dlah-3f54-159x119.png Солодощі, солоні закуски. Ці продукти _____________ (Варіанти:вважаються, не вважаються) вкрай необхідними, проте є допустимими в раціоні у _________ (Варіанти:великій, обмеженій) кількості. Щоденна норма їх вживання — не більш як __________ (Варіанти:7-8 порцій, 2–3 порції), адже вони містять забагато жиру та/або цукру, дуже ______ (Варіанти:бідні, багаті) на енергію, проте ______ (Варіанти:багаті, бідні) на вітаміни і мінеральні речовини.

Зловживання солодким призводить до _____________________ (Варіанти:зниження ваги, зайвої ваги, ожиріння), __________ (Варіанти:збільшення, зменшення) ризиків для здоров’я внаслідок серцево-судинних захворювань і цукрового діабету.

Запитання №6 з однією правильною відповіддю Балів: 4%

Харчова цінність продукту це - ...

Запитання №7 з однією правильною відповіддю Балів: 4%

Енергетична цінність продукту це - ...

Запитання №8 з кількома правильними відповідями Балів: 8%

0200dvrr-565d-173x116.pngВкажи причини ожиріння у дітей та дорослих.

Запитання №9 з кількома правильними відповідями Балів: 8%

0200dvsf-1186-132x85.pngДо яких проблем може призвести дитяче ожиріння? Вкажи всі правильні відповіді.

Рефлексія від 22 учнів

Сподобався

16 6

Зрозумілий

16 6

Потрібні роз'яснення

17 5