1)Запит на вибірку — вибирає дані з таблиць, які задовольняють умови відбору. За допомогою запитів можна проглядати, аналізувати і змінювати дані з декількох таблиць. Вони також використовуються як джерело даних для форм і звітів. При його виконанні дані, які задовольняють умовам відбору, вибираються з однієї або декількох таблиць чи інших запитів і виводяться у певному порядку на екран. Монітора
2)Запит на вибірку встановлюється декількома способами. Перший спосіб — щоб спростити створення запитів, слід користуватися Мастером запросов. Мастер запросов на вибірку використовується для створення запитів для відтворення даних з полів однієї або декількох таблиць або запитів. За допомогою того ж майстра можна розраховувати суми, середні для усіх записів або їх певних груп, знаходити максимальне і мінімальне значення в полі тощо. Другий спосіб – використання конструктора
3)Процес створення запиту можна розбити на кроки, на яких, зокрема, визначаються:
-поля, які повинні бути включені до запиту;
-порядок сортування, або упорядкування, даних;
-умови відбору, які мають бути використані в запиті.
4)Необхідні умови для групування даних при формування запиту на вибірку засобами майстру
Для групування даних при створенні запиту на вибірку за допомогою “Майстра Запросов” повинні бути зв’язки.
5)Щоб створити запит використовуючи конструктор запитів потрібно виконати наступні дії:
-в вкладці Создать вибрати Конструктор запросив
-в новому вікні вибрати таблиці з яких потрібно вибрати данні
— вибрати потрібні поля з даних таблиць та встановити умови вибірки
6)Сортування в запиті на вибірку має два варіанти – сортування данних по возростанию або по убіванию
7)Групування в запиті на вибірку.
Операція Угрупування (Group By) призначена для об’єднання записів, що мають однакові значення в группіруемих полях, в один запис. Для полів, у яких зазначене статистична функція (Sum, Count і т.д), проводяться відповідні обчислення.
8) Логічні оператори. В випадку, якщо нас цікавить декілька значень, вводяться в рядок Условие отбора і розділяються логічним оператором OR. Коли задаються для деякого поля декілька умов відбору, які з’єднані логічним оператором OR, то для того, щоб запис був відібраний запитом, істинним повинна бути хоча б одна з них. Можна ввести всі умови в одну чарунку рядка Условие отбора і з’єднати їх оператором OR.
9)Умови відбору для числових полів встановлюються в режимі конструктор, в Условиях отбору. Можна встановити наступні умови:
-За допомогою знаків > або< встановлюємо потрібну величину для вибірки.
—якщо серед вибраних до запиту полів є числові, для них можна розрахувати підсумки за функціями SUM(), AVG(), MAX(), MIN() й іншими, а також підрахувати загальну кількість записів, які запит виведе на екран. Доступ до цих дій можна отримати, натиснувши в діалоговому вікні кнопку Итоги. Якщо числових полів у запиті немає, таке діалогове вікно в Мастере запросов не з’явиться;
—
10) Умови відбору для текстових полів. Щоб запитати у користувача один чи декілька знаків для пошуку записів, що починаються з цих знаків або містять їх, слід створити запит з параметрами, який використовує оператор LIKE, і знак підстановки «зірочка» — *.
Наприклад, наступний вираз виконує пошук клієнтів у таблиці Клієнти, назви яких починаються з введеної користувачем у вікні запрошення літери:
LIKE [Введіть першу літеру назви клієнта: ] та при введенні запиту використати знак «*» після введення першого символу
11)Умови відбору для Дата/час:
У рядку Условие отбора для поля Дата, у якому відображаються дати, ввести запрошення такого вигляду [Введіть дату початку періоду:] і [Введіть дату кінця періоду:], щоб визначити межі діапазону значень, об’єднані операторами BETWEEN (укр. — «між») і AND (укр. — «і»);
















