Семінар

Відбувся у вівторок 22 серпня 2023 року об 11:00

STEM-хвиля нового навчального року:
методичні кейси та перспективи
розвитку

Внаслідок стрімкого розвитку технологій найбільш затребуваними фахівцями стали програмісти, професіонали у сфері високих технологій, тому STEM-освіта зараз дуже актуальна. Ця тенденція збережеться і в майбутньому. STEM — це один із трендів у світовій освіті, який передбачає змішане середовище навчання, і показує дитині, як застосовувати науку і мистецтво воєдино в повсякденному житті. Особлива увага приділяється підбору мотивованих кадрів, які також володіють сучасними компетенціями.

— Як підготувати таких фахівців? Адже навчання — це не просто передача знань від учителя до учнів, це спосіб розширення свідомості й зміни реальності.

249 грн
Сертифікат підвищення кваліфікації 5 академічних годин
Кабінет семінару (Обговорення та перегляд)

Запрошення через месенджери:

Кращі спікери
з реальним
досвідом

Актуальні теми
з практичним
застосуванням

5 годин
підвищення
кваліфікації

Мета семінару:

обговорити актуальні питання розвитку STEM-освіти в Україні; презентувати методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти у закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2023/2024 навчальному році; ознайомити педагогічних працівників з ресурсами професійного розвитку педагогічних працівників з питань STEM-освіти; представити результати досліджень стану розвитку STEM-освіти в Україні.

Про тему семінару

Трансформаційні процеси української освіти, що базуються на реалізації Концепції Нової української школи та Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти), мають на меті впровадження інноваційних підходів навчання для формування ключових компетентностей здобувачів освіти.

Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з провідними освітніми інституціями визначено пріоритетні напрями розвитку STEM-освіти на всеукраїнському та регіональному рівнях: розроблення науково-методичного забезпечення; підготовка та підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників; розширення мережі регіональних STEM-центрів/лабораторій тощо. Розв'язання зазначених питань на державному рівні дає можливість забезпечити якісний рівень надання освітніх послуг.

Вже зараз у світі відчувається чимала нестача спеціалістів у високотехнологічних галузях. І Україна не виняток: йдеться про десятки, а, може, й сотні тисяч працівників щороку. Активне впровадження у щодення сучасних технологій вимагає фахівців, які будуть їх розвивати та підтримувати. Левову частку потреб на ринку праці складає кваліфікований персонал з комп’ютерних та інформаційних технологій. Але також йдеться про спеціалістів з інженерії, кібербезпеки, охорони здоров’я, роботи з безпілотниками тощо. І саме STEM освіта готує випускників, які впораються із викликами сьогодення.

Пам’ятаймо, що нам також потрібні фахівці, які будуть розробляти й винаходити нові технології. Ми гостро потребуємо людей із гнучким і креативним мисленням, яке поєднується з міцною науковою базою. Адже вони зможуть подивитися на проблему інакше і знайти неординарне й елегантне рішення. Такі спеціалісти здатні продукувати ідеї та реалізовувати їх, поліпшуючи наявні процеси й створюючи нові.

Безсумнівно, що правильна організація освітнього процесу робить навчання у цій галузі цікавим і захоплюючим. Водночас зрозуміло, що розв’язання завдань у старших класах вимагатиме від учнів серйозного підходу та систематичних зусиль. Звісно, буде ряд школярів, яких спонукатиме навчатися суто бажання пізнати світ. Але варто доповнити їхню мотивацію ще чимось.

Потрібним кроком для успішної реалізації стратегії інноваційного розвитку України є поінформованість усіх учасників освітнього процесу щодо перспектив STEM галузі.

Присутні і запрошені на семінар

науково-педагогічні працівники, обласні координатори з питань STEM-освіти, методисти обласних закладів післядипломної педагогічної освіти, керівники та педагогічні працівники закладів освіти.

Взяти участь

Семінари від «Всеосвіти» — це:

безплатний
перегляд та участь

кваліфіковані
експерти- спікери

вільний доступ
до запису

онлайн
та офлайн

Співорганізатори семінару Інститут модернізації змісту освіти

Програма та доповідачі заходу

11:00 — 11:45 Оксана Лозова,

завідувачка сектору науково-методичного забезпечення відділу STEM-освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.

Тема. Організація STEM-навчання у закладах загальної середньої та позашкільної освіти.

11:47 — 12:15 Валентина Черноморець,

завідувачка сектору досліджень освітніх процесів відділу STEM-освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.

Тема. Реалізація плану заходів Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) в Україні (за результатами дослідження 2023 р.).

12:17 — 13:05 Ірина Василашко,

завідувачка сектору інноваційних форм та методів діяльності педагогічних працівників відділу STEM-освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, авторка МНП, підручників, навчальних посібників.

Тема. STEM-рух професіоналів: ресурси, можливості, підтримка.

13:07 — 13:50 Лариса Булавська,

методистка вищої категорії відділу STEM-освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України, координаторка фестивалю «STEM-весна».

Тема. STEM-ресурси для освітян НУШ: фестивалі, конкурси, STEM-тижні.

13:52 — 14:15 Ірина Василенко,

наукова співробітниця відділу STEM-освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України.

Тема. Шляхи інтеграції STEM-освіти у європейський освітній простір.

Модераторка семінару

Світлана Баженова,

заступниця директора з навчально-методичної роботи.