Семінар

Відбувся в середу 13 вересня 2023 року о 14:00

Колектив, що надихає. Психологічний аспект створення атмосфери співпраці

Дружний колектив — запорука успішної роботи!
Відомо, що успіх роботи будь-якого механізму залежить від гармонійної взаємодії його елементів. Це стосується і роботи колективу, який повинен стати однією командою з єдиною метою, пріоритетами й прагненнями.

Не всі люди здатні ефективно працювати в колективі. Комусь заважають особистісні якості чи амбіції. Крім того, впровадження будь-яких змін — нових технологій, інформаційних або організаційних систем — неминуче зустрічається з опором персоналу. Але в ефективній команді вони приживаються швидше. Ось чому так важливо проводити роботу з командоутворення. Які ж нюанси варто врахувати, щоб побудувати успішну команду?

Кращі спікери
з реальним
досвідом.

Актуальні теми
з практичним
застосуванням.

6 годин
підвищення
кваліфікації.

Мета семінару:

підвищувати рівень психологічної готовності керівних кадрів до управління, методичних кадрів — до організації й надання кваліфікованої методичної допомоги педагогічним працівникам з урахуванням сучасних здобутків психологічної науки, працівникам психологічних служб в системі освіти — до управління процесом психологічного супроводу діяльності освітніх установ.

Про тему семінару

«... Немає людей більш допитливих, невгамовних, більш одержимих думками про творчість, як вчителі»
В. Сухомлинський

«Я люблю свою роботу!», — ці слова ми самі вимовляємо нечасто. І також зрідка ми чуємо їх від інших. В основному люди скаржаться на те, чим їм доводиться займатися: хтось незадоволений умовами праці, когось дратує начальство, а комусь не до душі й щоденні робочі обов'язки. Найчастіше такі негативні емоції — не справжня ненависть до свого роду діяльності, так знаходять вихід накопичена втома, стреси, туга від рутини справ. Найбільш важливим у будь-якій сфері суспільної та виробничої діяльності є створення оптимальних взаємин в колективі. Саме з цієї причини питання про морально-психологічний клімат в колективі виходить на перший план. Як визначити наскільки комфортний морально-психологічний клімат у колективі?

Присутні і запрошені на семінар

менеджери освіти будь-якого рівня, методисти методичних кабінетів (центрів), методисти закладів освіти, вчителі, педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів освіти, класні керівники, психологи, HR-працівники та всі небайдужі до процесу формування здорової атмосфери в колективі.

Взяти участь

Семінари від «Всеосвіти» — це:

Безплатний перегляд
та участь.

Кваліфіковані експерти-
спікери.

Вільний доступ
до запису.

Онлайн
та офлайн.

Програма та доповідачі заходу

14:00 — 14:45 Наталія Чуприна,

ТоР-фасилітаторка, сертифікована коучка і тренерка, арткоучка, менторка груп навчання і розвитку, ігротехнікиня, математикиня, методологиня індивідуальних програм розвитку мислення; МАК-майстриня, авторка і ведуча EdCoach School, ведуча курсів і тренерка Mentanium Skills та Free School International hub, авторка Клубів «Креативія.Lab», «MathLab», «Щасливий Бути Вчителем», інструкторка навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів (EORE).

Тема. Ключові етапи створення і вади у роботі освітніх команд. Фасилітаційне лідерство.

План

  1. Що таке успішна команда? Які є ключові етапи створення команд, що сприяють її згуртуванню?

  2. Які перешкоди й вади зустрічає команда і як їх оминати та ставати командою, що надихає?

  3. Сила методів фасилітації в скарбниці керівника для командної взаємодії. Сила методів фасилітації в скарбниці класного керівника, керівника проєктів, учнівських колективах для командної взаємодії.

  4. Лідер в освіті й фасилітаційне лідерство — розбираємось в суті.

  5. Командна робота — це паливо, що дозволяє звичайним людям досягати незвичайних результатів і бути крутими командами. І нам потрібно навчитись їм користуватись.

14:45 — 15:30 Олена Бондарчук,

завідувачка кафедри психології управління Центрального інституту післядипломної освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, докторка психологічних наук, професорка, Заслужений працівник освіти.

Тема. Соціальна компетентність педагога як чинник командоутворення у закладі освіти.

15:30 — 16:15 Ганна Мелеганич,

кандидатка політичних наук, доцентка кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директорка Центру сталого розвитку Ужгородського національного університету, громадська діячка, волонтерка, учасниця та координаторка загальноукраїнських проєктів «Відкривай Україну», «Озеленення України», «Освітня мережа сприяння сталому розвитку», «Інноваційний університет», «Активна громада» та керівниця ГО «Мегасоціум», регіональна лідерка порозуміння Програми розвитку ООН в Україні на Закарпатті (2019).

Тема. Базові навички неконфліктного спілкування для побудови консенсусу.

16:15 — 17:00 Тетяна Нікуліна,

викладачка soft skills, психологиня закладу загальної середньої освіти «Безмеж» міста Києва.

Тема. Коли робота — рутина: як вийти з професійної кризи.

17:00 — 17:45 Ольга Просіна,

кандидатка педагогічних наук, доцентка, завідувачка кафедри філософії й освіти дорослих Центрального інституту післядипломної освіти Державного закладу вищої освіти «Університет менеджменту освіти» Національної академії педагогічних наук України, голова ГО «Центр освітніх інновацій «Толока».

Тема. Створення мотиваційної системи для підтримки співпраці у колективі.

Модераторка семінару

Світлана Баженова,

заступниця директора з навчально-методичної роботи.