Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Семінар

Відбувся в середу 28 червня 2023 року о 14:00

Престиж професійної (професійно-технічної) освіти — виклик для сучасного суспільства і потужний стимул для вступників

Шановні колеги!

Запрошуємо вас до участі у Всеукраїнському онлайн-семінарі «Престиж професійної (професійно-технічної) освіти — виклик для сучасного суспільства і потужний стимул для вступників», який відбудеться 28 червня 2023 року о 14 годині. Тривалість онлайн-семінару — 4 години.

199 грн
Сертифікат підвищення кваліфікації 4 академічних годин
Кабінет семінару (Обговорення та перегляд)

Запрошення через месенджери:

Кращі спікери
з реальним
досвідом.

Актуальні теми
з практичним
застосуванням.

4 годин
підвищення
кваліфікації.

Мета семінару:

ознайомити освітян з актуальними підходами до профорієнтаційної роботи в освітньому процесі; обговорити про результати та досягнення реформи, її ключові цілі на національному рівні; про перспективи, потенціал та здобутки реформи профтехосвіти у країні; про зміни в організації навчання та тісний зв'язок освітніх закладів із бізнесом; надати підтримку у впровадженні реформи профосвіти та модернізації інфраструктури обраних навчальних закладів. Серед основних завдань реформи — адаптація навчання до вимог ринку праці та сприяння молоді й дорослим у реалізації власного потенціалу.

Про тему семінару

Нещодавно міністр освіти і науки заявив, що одним із пріоритетів у роботі МОН буде розвиток професійно-технічної освіти та професійних коледжів. Він поставив завдання: до 50% молоді змотивувати до навчання в закладах професійної освіти, дати їм можливість отримати хорошу якісну професію. А це потребує нового підходу до функціонування професійної освіти.

Престиж професій і занять є традиційним предметом дослідження в соціології, оскільки вважається одним з показників соціальної диференціації та нерівності. Нині на ринку праці катастрофічно не вистачає робітничих спеціальностей. В Україні зараз надлишок юристів, економістів, фінансистів, а немає банально кому сісти на трактора, відремонтувати техніку чи збудувати будинок. Тому обов’язково потрібно підтримувати професійно-технічні заклади на території всієї країни та піднімати престижність робітничих спеціальностей.

Молодь, яка обирає професійну освіту, є драйвером економіки. Профтехосвіта нині є пріоритетом для Президента України та Уряду.

Не знаєш що робити, аби бути корисним країні? Йди навчатись у профтех!

Присутні і запрошені на семінар

Запрошуємо до участі у Всеукраїнському онлайн-семінарі адміністративних, педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, зокрема методистів методичних кабінетів (центрів), методистів закладів освіти, вчителів/викладачів, кар’єрних консультантів, працівників психологічної служби, класних керівників, батьків та всіх небайдужих до теми.

Взяти участь

Семінари від «Всеосвіти» — це:

Безплатний перегляд
та участь.

Кваліфіковані експерти-
спікери.

Вільний доступ
до запису.

Онлайн
та офлайн.

Програма та доповідачі заходу

14:00 — 14:50 Олена Бєлова,

кар’єрна консультантка, коуч, соціальна педагогиня, керівниця Всеукраїнської громадської організації «Соціальна взаємодія. Ініціативи. Творчість. Інновації», авторка проєкту «Простір професійного самовизначення підлітків», профорієнтолог-консультант тестових платформ «ПРОФОРІЄНТАТОР-UA» Магеллано Університет, авторка та тренерка програми «Профорієнтація в коучинговому форматі».

Тема. Вибір професії — вибір успішного життєвого шляху.

14:50 — 15:40 Анна Бондар,

проєктна менеджерка — зміст дистанційної освіти Команди підтримки реформ Міністерства освіти і науки України.

Тема. Цифрова платформа «Професійна освіта онлайн» як додатковий ресурс для професійно-технічного навчання.

15:40 — 16:30 Зоя Чиновата,

викладачка математики та фізики Харківського фахового коледжу харчової промисловості ДБТУ, викладачка вищої кваліфікаційної категорії, викладачка-методистка; тренерка освітніх тренінгів Всеукраїнських науково-педагогічних конференцій; призерка VI щорічного Всеукраїнського конкурсу «Педагог-новатор-2022» в номінації «Прорив року»; амбасадорка освітньої онлайн-платформи Classtime.

Тема. Шляхи підвищення престижності професійної освіти. «Маркетингові ходи» для залучення абітурієнтів.

Модераторка семінару

Світлана Баженова,

заступниця директора з навчально-методичної роботи.