Відбувся у вівторок 13 червня 2023 року о 14:00
Освіта в умовах війни: підсумки навчального року 2022-2023
Шановні колеги!
Запрошуємо вас до участі у Всеукраїнській педагогічній раді онлайн «Освіта в умовах війни: підсумки навчального року 2022-2023», яка відбудеться 13 червня 2023 року о 14 годині. Тривалість онлайн-педради — 6 годин.
Кращі спікери
з реальним
досвідом
Актуальні теми
з практичним
застосуванням
6 годин
підвищення
кваліфікації
Мета онлайн-педради:
пояснити як найбільш раціонально й ефективно розв'язувати актуальні питання освітнього характеру, сприяючи розвитку творчої думки педагогічного колективу; педрада спрямована на підвищення науково-теоретичного рівня знань педагогів та удосконалення їх педагогічної майстерності як важливої форми підвищення кваліфікації.
Про тему онлайн-педради
Ми наближаємося до завершення 2022-2023 навчального року. Зазвичай в Україні навчання розпочинається 1 вересня, а закінчується наприкінці травня наступного року.
Це ще один навчальний рік, який, безумовно, увійде в підручники історії.
У цей складний період воєнного часу Україна зазнала руйнування об’єктів критичної інфраструктури, тому ми маємо проблеми з постачанням електроенергії, можливі й проблеми з опаленням.
У надзвичайних умовах опинилася наша країна, у тому числі й система освіти, яка є значною частиною суспільного життя. Це все впливає на освітній процес.
Навчання в умовах активної фази війни стало викликом для всіх: освітян, дітей, батьків.
Діти мали тривалі перерви у навчанні, й відповідно освітні втрати через війну, переїзди, перебування на тимчасово окупованих територіях, відсутність Інтернету та гаджетів тощо.
Присутні і запрошені на педагогічну раду
менеджери освіти будь-якого рівня, методисти методичних кабінетів (центрів), методисти закладів освіти, вчителі, педагогічні та науково-педагогічні працівники закладів освіти, класні керівники, психологи, батьки та всі небайдужі до процесу навчання.
Програма та доповідачі заходу
14:00 — 14:45 Ольга Косенчук,
кандидатка педагогічних наук, доцентка, начальниця відділу дошкільної освіти ДУ «Український інститут розвитку освіти».
Тема. Організація діяльності дошкільної освіти в літній період в умовах воєнного стану.
14:45 — 15:30 Олена Святенко,
заступниця директора Департаменту інституційного аудиту — начальниця управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти Державної служби якості освіти України.
Тема. Моніторинг у закладі освіти: навіщо директору проводити внутрішній моніторинг та як врахувати результати зовнішнього.
15:30 — 16:00 Віталій Панок,
доктор психологічних наук, професор, директор Українського науково-методичного центру практичної психології і соціальної роботи Національної академії педагогічних наук України.
Тема. Психологічна допомога учасникам освітнього процесу в умовах війни: основні виклики.
16:00 — 16:45 Світлана Поворознюк,
кандидатка філологічних наук, доцентка, заступниця директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 53 з поглибленим вивченням німецької мови міста Києва, вчитель української мови і літератури, вчитель-методист.
Тема. Практичні аспекти завершення освітнього процесу в 2022-2023 навчальному році в умовах воєнного стану.
16:45 — 17:25 Ольга Флярковська,
кандидатка педагогічних наук, начальниця відділу психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
Тема. Психологічний супровід учасників освітнього процесу під час війни в Україні.
Модераторка педради
Світлана Баженова,
заступниця директора з навчально-методичної роботи.