Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування цінностей у дітей дошкільного віку під час ігрової активності на свіжому повітрі
»
Взяти участь Всі події

ЗНО-2022: все, що необхідно знати про реєстрацію та підготовку до тестувань

Реєстрація для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року триватиме з 01 лютого до 09 березня.

Сьогодні, 1 лютого 2022, розпочалась реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні. У пунктах проведення #ЗНО по всій Україні очікують на понад 390 тисяч учасників тестування: це і випускники шкіл, і учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. У тестуваннях також зможуть узяти участь випускники закладів загальної та вищої освіти минулих років. Про це повідомляють в Українському центрі оцінювання якості освіти.

У випускників 2022 починається гаряча пора і у них є 3 місяці, аби підготуватися до іспитів, що пройдуть з 27.05.2022 до 17.06.2021. Основна місія батьків у цей період не тільки допомагати, підтримувати та вірити у сили своєї дитини, але й проконтролювати сам підготовки. Аби нічого не випало з поля зору, ми зібрали відповіді на найзатребуваніші запитання щодо реєстрації та підготовки до ЗНО.

Як зареєструватися на ЗНО?

Реєстрація для участі в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року триватиме з 01 лютого до 09 березня. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 01 березня 2022 року.

Додатковий період реєстрації для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання триватиме упродовж  05–17 травня включно.

Щоб зареєструватися для участі в ЗНО, потрібно:

 • правильно обрати категорію особи;

 • створити й заповнити реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися», розміщеного на вебсайті #УЦОЯО в рубриці «ЗНО/ДПА».

Випускникам поточного року варто звернути особливу увагу на вибір навчальних предметів для проходження ДПА та ЗНО.

 • підготувати комплект реєстраційних документів і подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі освіти (для випускників шкіл, студентів професійно-технічних закладів і коледжів, які цього року завершують здобуття повної загальної середньої освіти) або надіслати його до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти (для випускників минулих років);

Комплект реєстраційних документів має містити:
– оформлену реєстраційну картку, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»;
– засвідчену власноруч копію паспорта громадянина України;
– засвідчену власноруч копію документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
– за потреби інші документи (медичний висновок про створення про створення особливих умов для проходження ЗНО, копію документа про зміну імені/прізвища, копію нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).

 • отримати від регіонального центру оцінювання якості освіти Сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання.

Як обрати навчальні предмети для проходження ДПА та ЗНО?

Офіційний документ «Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2022 році» допоможе визначитись. Також майже кожен ВНЗ на своєму сайті має розділ «Абітурієнтам», де можна знайти правила прийому та перелік конкурсних предметів ЗНО на обрані спеціальності.

ЗНО-2022 буде проведено з 13 навчальних предметів. Учасники матимуть змогу пройти тестування державним коштом щонайбільше з п’яти.

Той, хто  бажатиме скласти понад п’ять навчальних предметів,  зможе зробити це за кошти фізичних і юридичних осіб. Так, щоб додатково скласти іноземну мову (англійську, німецьку, іспанську або французьку), потрібно буде сплатити 789 грн, вартість складання інших навчальних предметів (історія України, географія, фізика, хімія чи біологія) становитиме 354 грн.

Обов’язкових тестів ЗНО немає. Однак випускники, які здобудуть повну загальну середню освіту у 2022 році, обов’язково мають вибрати чотири предмети для проходження ДПА  і позначити, чи бажають вони отримати з них результат за шкалою 100‒200 балів.

Зверніть увагу! З 2021 року тестування з української мови та математики мають 2 рівні складності.

Українська мова чи Українська мова і література: який тест вибрати?

Обов’язково ознайомтеся з Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2022 році і з'ясуйте, результати якого саме тесту вам потрібно для вступу на омріяну спеціальність.

Тим, хто планує вступати до університету на спеціальності гуманітарного та соціального спрямування, потрібно буде скласти ЗНО з української мови та літератури.

Цей тест універсальний, адже за нього можна отримати результат ДПА (оцінку за шкалою 1–12 балів) та результат ЗНО з української мови (за шкалою 100–200 балів), результат ЗНО з української мови і літератури (за шкалою 100–200 балів).

Вступникам, які обирають інші спеціальності, буде достатньо пройти тестування лише з української мови та отримати результат ДПА (оцінку за шкалою 1–12 балів) і результат ЗНО з української мови (за шкалою 100–200 балів).

Математика чи математика (завдання рівня стандарту): який тест вибрати?

Якщо не потрібна математика для вступу в університет, то достатньо скласти тест рівня стандарту і отримати результат ДПА (оцінку за шкалою 1–12 балів)

Якщо для вступу на обрану спеціальність потрібна математика в якості обов’язкового предмету, потрібно здавати профільний рівень, отримати результат ДПА (оцінку за шкалою 1–12 балів) і результат ЗНО з української мови (за шкалою 100–200 балів).

Зверніть увагу! Цьогоріч у тестування з математики було внесено певні зміни:

 • Зміни у ЗНО з математики рівня «стандарт» – раніше потрібно було працювати з 2 відкритими бланками відповідей, але цього року в УЦОЯО відмовились від відкритих завдань, залишили лише 1 такий блок.

 • Тест профільного рівня ЗНО з математики відтепер міститиме 32 завдання замість минулих 34. Крім цього, час на роботу над цим тестом скоротили з 210 до 180 хвилин.

Як дізнатися про стан реєстрації?

Потенційні учасники тестування, які вже передали свої реєстраційні документи до регіонального центру, зможуть самостійно перевірити стан їх опрацювання. Для цього потрібно ввести номер реєстраційної картки в поле спеціального сервісу «Стан опрацювання документів».

Як підготуватися до ЗНО?

До «часу Х» ще 3 місяці, цього достатньо, аби якісно підготуватися до екзаменів.

Якщо підготовку ще не розпочато, то перше, що необхідно зробити, «продіагностувати знання».

Зателефонуйте класному керівникові, поспілкуйтеся з учителями-предметниками, виявіть сильні, а головне, слабкі сторони вашого абітурієнта. Приділіть максимальну увагу підготовці.

Також рекомендуємо скористатись Тренажером ЗНО – це сучасний онлайн-сервіс, який не лише перевіряє теоретичні знання, а й допомагає набути практичних навичок для ЗНО.

За допомогою тренажеру учні можуть:

 • зануритися в атмосферу ЗНО та звикнути до неї;

 • отримати необмежений доступ до тестів з усіх предметів;

 • зрозуміти свої сильні та слабкі сторони.

Батьки можуть:

 • визначити рівень підготовки дитини на різних етапах;

 • дистанційно спостерігати за перебігом тренувань;

 • сприяти регулярному навчанню та підготовці дитини.

Інфографіка: testportal.gov.ua

Вас також може зацікавити такий матеріал: В Україні затвердили нову форму сертифіката ЗНО: що змінилось

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.