Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Реалізація особистісного потенціалу сучасного педагога: шляхи самоорганізації
»
Взяти участь Всі події
0400ufwl-cf9b.jpg
Новини
1587
18 серпня 2021 о 18:51
pdf Роздрукувати

З'явилися перші результати іспиту на рівень володіння українською мовою для держслужбовців

Сертифікати про рівень володіння державною мовою вже отримали 3412 осіб.

Близько 8 000 чиновників склали іспити на визначення рівня володіння державною мовою. Про це повідомляє Національна комісія зі стандартів державної мови

Нагадаємо, що з 16 липня 2021 року по всій Україні розпочалися іспити на визначення рівня володіння державною мовою відповідно до Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». За перший місяць іспит уже склали 7 652 особи.

3412 осіб уже отримали сертифікати про рівень володіння державною мовою. Відсоток тих осіб, які іспиту не склали, не перевищує 2%.

Хто повинен складати іспит на рівень володіння державною мовою?

Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» зобов’язує публічних діячів, державних службовців, співробітників Національної поліції, прокурорів, суддів, керівників закладів освіти, наукових та педагогічних працівників, інших посадових осіб володіти державною мовою. Але засвідчувати відповідний рівень володіння державною мовою, складати іспит та отримувати державний сертифікат мають лише претенденти на посади. Ті особи, які вже працюють на посадах, складати іспит не зобов’язані, оскільки закон не має зворотної дії у часі.

Нацкомісія зі стандартів державної мови зазначає, що тестову частину іспиту автоматично перевіряє комп’ютер, решту роботи – екзаменатори. Це забезпечує прозорість іспиту. Остаточні результати іспиту своїм рішенням встановлює Комісія протягом 15 календарних днів, дані про сертифікати вносять до Реєстру державних сертифікатів у цей же або на наступний день.

Проведення іспитів відбувається одночасно з удосконаленням механізмів та процедур їх організації. Для претендентів уже доступні 70 іспитових центрів, у яких близько 12 тисяч претендентів зможуть скласти іспит упродовж серпня.

Також триває процес уповноваження установ на проведення іспитів. Вже 43 заклади вищої освіти, які репрезентують 23 області та м. Київ, призначені уповноваженими установами.

З метою оптимізації процесу організації та проведення іспитів постановою Кабінету Міністрів України від 4 серпня 2021 року № 815 внесено зміни до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою. Зокрема, тривалість іспиту на визначення рівня володіння державною мовою для виконання службових обов’язків скорочено до 30 хвилин, переглянуто структуру іспиту, набір завдань та графік проведення іспитових сесій у центрах іспитування. Це значно збільшило пропускну спроможність іспитових центрів.

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: Що очікує на чиновників, які не зможуть скласти іспит на володіння державною мовою

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.