Новини
1685
27 липня 11:34

Збирають ягоди, сушать лікарські трави та квасять огірки: на Вінничині у школах та садочках заготовляють їжу на зиму

Ділянки під городи є у кожному закладі освіти Калинівської громади, а це 27 шкіл та 18 садочків.

У школах та садочках Калинівської громади на Вінниччині заготовляють їжу на зиму. Під час навчального року овочі, ягоди та городину на зиму висаджують діти, а на канікулах доглядають викладачі та технічні працівники. Про це повідомляє Суспільне.

За словами очільниці відділу освіти молоді та спорту Калинівської міської ради Галини Фурман, дітей у такий спосіб вчать вирощувати й доглядати за рослинами. Крім того, це поповнення стола. Галина Фурман говорить, що ділянки під городи є у кожній школі та садочку Калинівської громади, а це 27 шкіл та 18 садочків, і в кожному з них садять та обробляють землю.

Новогребельська школа та Новогребельський садок

На присадибній ділянці у Новогребельській школі учні та викладачі збирають огірки та рвуть вишні. На 50 сотках вирощують все, що необхідно для шкільної їдальні, розповідає директорка закладу Віра Лавренюк:

Садимо обов'язково картоплю, квасолю, цибулю, огірки, моркву, буряк. Крім того, буряк ще й продаємо.

А у Новогребельському садочку збирають малину. Тут 80 соток городу, тому садять все що можна і потрібно.

У школах та садочках Калинівської громади на Вінниччині заготовляють їжу на зиму

Калинівська школа

У Калинівській школі №4 вже поквасили огірки на зиму. А ще тут заготовлюють кизил та калину. Директорка школи говорить, що калину збирають коли приморозки. Додає, що зазвичай 4-5 відер калини віддають солдатам на передову: кухар готує варення і його передають захисникам.

Корделівська школа

Директор Корделівської школи Віталій Оліх розповідає, що крім овочів та ягід, у школі на зиму сушать лікарські трави:

Ми постійно заготовлюємо такі трави: ромашку, мʼяту, липу. Це здоровʼя наших дітей!

У школах та садочках Калинівської громади на Вінниччині заготовляють їжу на зиму

Черепашинецька школа

У школі є власний яблуневий садок, а позаминулого року місцевий фермер Іван Боримський подарував більше сотні кущів смородини. Для того, щоб допомогти збирати смородину, прийшли учні 6 класів.

У школах та садочках Калинівської громади на Вінниччині заготовляють їжу на зиму

Це наша школа. Ми тут збираємо смородину, горох, рвемо бур’ян. Взимку з цих ягід нам варять компот, – каже учениця 6 класу Черепашинецької ЗШ Оксана Салфетнікова.

Цьогоріч з кущів смородини зібрали 5 відер ягід, розповідає директорка Оксана Смук. Додає, що роботою на пришкільній ділянці зайняті всі.

Фотоматеріалі взято з сайту Суспільне

Вас також може зацікавити матеріал: На Гаваях підліток збирає та сортує сміття, щоб оплатити у коледжах навчання дітей, які не мають на це коштів

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.