«Завданням нашого Уряду буде завершення змін у початковій школі» – Ганна Новосад

Очільниця Міністерства розповіла про важливі зміни в освіті.

Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад презентувала «To do list» змін, які планується впровадити у сферах освіти та науки у період до кінця 2019 року, впродовж 2020 та наступні 5 років:

Загалом ми ставимо собі завдання створити таку систему освіти, яка б забезпечувала безперервні можливості навчання, яка б на кожному з рівнів, від раннього розвитку і до дорослого життя, забезпечувала можливість мати доступ до якісної освіти і, за потреби, розвивати ті компетентності, отримувати ті знання, які є необхідними в сучасному світі. Ми своїм завданням бачимо вибудовування цілісної системи, яка на кожному з рівнів може підхопити людину і дати їй ті можливості й ті навички, необхідні для успішного професійного та особистого життя, – наголосила Ганна Новосад.

Особливу увагу буде приділено дошкільній освіті. На кінець 2019 та впродовж 2020 МОН має сформувати перелік особистих якостей/умінь дитини після дитсадка, скоротити черги до закладів дошкільної освіти, провести дослідження якості дошкільної освіти.

Міністерка зазначила, що одна з найголовніших цілей – забезпечити доступ до дошкільної освіти. З цією метою, спільно з місцевими чиновниками, буде побудовано або реконструйовано 100 дитячих садків. Через 5 років кожна дитина з сільської місцевості і міста матиме доступ до дошкільної освіти. Зміни торкнуться і зарплати вихователів.

Одним із завдань міністерства – продовження імплементації Нової української школи:

Завданням нашого Уряду буде завершення змін у початковій школі. Але не менш амбітне завдання – ці зміни перенести і почати в базовій школі, у 5-9 класі. І цей виклик складніший, ніж в 1-4 класах, оскільки йдеться про більшу кількість вчителів, учителів-предметників, про більшу кількість класів, – зазначила Новосад.

На кінець 2019 і початок 2020 року МОН планує внести на розгляд Парламенту законопроєкту «Про повну загальну середню освіту», запровадження у грудні практики пояснення дітям про різні професії – профорієнтації, впровадження е-підручничів, створення 250 нових STEM лабораторій і 25 лабораторій роботехніки. А також побудувати або відновити 100 сучасних шкіл.

Наразі МОН працює над створенням е-матеріалів для дистанційної освіти для дітей з тимчасово окупованих територій (ТОТ). Планується психологічний супровід для шкіл у сірій зоні та школярів і студентів з ТОТ.


Читайте також: Держбюджет-2020: на НУШ виділено 1,4 млрд гривень

Джерело і фото: МОН 

#мон #нуш #дошкільна_освіта

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.