Затверджено стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти»

Загальні відомості профстандарту: мета, перелік функцій, компетентностей, якими має володіти педагог.

Які фунції має виконувати вчитель початкових класів? Про це та інше тепер освітяни можуть дізнатися з професійного стандарту «Вчителя початкових класів закладу загальної середньої освіти», розроблений МОН спільно з представниками освітянської спільноти і педагогічних вишів. Міністерство соціальної політики затвердило стандарт «Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти», опублікувавши його у відповідному реєстрі.

У документі чітко виписана загальна інформація про стандарт, навчання і професійний розвиток вчителя і найголовніше – конкретний перелік його функцій. Усього їх визначено 8. Ознайомимося з ними детальніше:

1. Планування і здійснення освітнього процес.

2. Забезпечення і підтримка навчання, виховання і розвитку учнів в освітньому середовищі та родині.

3. Створення освітнього середовища.

4. Рефлексія та професійний саморозвиток.

5. Проведення педагогічних досліджень.

6. Надання методичної допомоги колегам з питань навчання, розвитку, виховання й соціалізації учнів початкових класів закладу загальної середньої освіти.

7. Узагальнення власного педагогічного досвіду та його презентація педагогічній спільноті.

8. Оцінювання результатів роботи вчителів початкових класів закладу загальної середньої освіти.

До кожної функції визначено конкретні професійні компетентності, знання, вміння і навички, якими має володіти вчитель. Окрім того, в документі є інформація про предмети і засоби праці вчителя.

Це вперше не тільки на національному рівні затверджено професійний стандарт, а й докладно, по-поличках розкладено, яку кваліфікацію повинна мати людина, що хоче бути або працює вчителем. У цьому документі немає розмитих формулювань, кожна компетентність, знання, вміння чітко виписані. Й це дуже важливо, адже так ми дали абсолютно новий інструмент і для роботодавців, і для університетів, що готують майбутніх педагогів, – пояснила Міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич.

Також зазначається, що стандарт випливатиме на оцінювання кваліфікації вчителя під час прийняття на роботу, атестації чи сертифікації, присвоєння категорії тощо. Тепер виши мають повне розуміння про те, яких фахівців потрібно готувати. Профстандарт стане основою для відповідного стандарту вищої освіти.

Надалі розраховуємо на активну участь освітянської спільноти у впровадженні та вдосконаленні професійних стандартів у нашій сфері. Звичайно, що затверджений стандарт потребуватиме розвитку, а накопичений під час його розробки досвід – використання в інших професійних стандартах для освітньої та інших галузей, – наголосила Міністерка.

Ознайомитись з документом можна тут

Посилання на МОНhttps://mon.gov.ua/ua

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
7
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!