Зарплати освітян збільшаться майже на 30% упродовж 2021 року, - Сергій Шкарлет

Низький рівень зарплати педагогів - злочин проти України, - т.в.о. Міністра освіти та науки України.

Зарплати освітян впродовж 2021 року у порівнянні з серпнем 2020 року збільшаться майже на 30%. Відповідні кошти вже закладені до проєкту Державного бюджету України на 2021 рік. Про це повідомив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет під час програми «Мир і/чи війна» 25 вересня на телеканалі «Інтер».

Доходи вчителів вже зросли з 1 вересня на 5,8%. У зв'язку з підвищенням заробітної плати з 1 січня доходи збільшаться ще на 20%, і з 1 липня – ще на 8%. Тобто впродовж 2021 року зарплати освітян у порівнянні з серпнем 2020 року збільшаться майже на 30%, – наголосив Сергій Шкарлет.

Крім цього, він висловив занепокоєння низьким рівнем зарплати педагогів та назвав це злочином проти України.

Щодо зарплати освітян, то це злочин проти України впродовж 29 років… Зарплата вчителів і не тільки вчителів, а й педагогів дошкільної, шкільної, професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти, майстрів виробничого навчання, наукових працівників у частині формування доходів освітян системно, за ці роки так і не змінилися. Проте в питаннях деяких надбавок та доплат були певні зрушення. Сьогодні ми намагаємось це змінити, – прокоментував  Сергій Шкарлет.

Нагадаємо, у проєкті Держбюджету-2021 закладено збільшення видатків на освіту на 34 млрд гривень. Загальний бюджет освіти становитиме  - 173,8 млрд гривень. Для виплат заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти передбачено 102,5 млрд грн, що на 21,2 млрд грн більше у порівнянні з 2020 роком.

Джерело: https://vse.ee/sdf


Також вас може зацікавити: Нові дати шкільних канікул: як вибори вплинуть на відпочинок учнів - МОН

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!