Закон «Про освіту» не змінюватимуть – попри критику з боку національних меншин

Ганна Новосад описала долю Закону «Про освіту» від 28.09.2017 року, свого часу розкритикованого угорською та іншими національними меншинами та опротестованого шерегом парламентарів.

«У рамках робочої поїздки на Закарпаття у нас була зустріч із представниками угорської громади, – розповіла очільниця МОН – Ми знаємо, що уже кілька років тривають суперечки навколо Закону «Про освіту».

Сьогодні на зустрічі в Ужгороді ми донесли до представників громади позицію. Ми продовжимо впровадження Закону «Про освіту» 2017 року, виконуючи усі рекомендації, які нам дала Венеційська комісія.

У липні Конституційний Суд дуже чітко сказав, що Закон «Про освіту» є конституційним. І тому повертатися до розмов, що у ньому є якісь обмеження для представників нацменшин в Україні, ми не будемо» –додала міністерка.

Також Ганна Ігорівна зазначила, що імплементаційний період цього закону продовжений до 2023 року – лише з 2023/2024 навчального року діти в державних школах з угорською мовою викладання вивчатимуть українську мову у збільшеному об'ємі. При цьому їхнє право на навчання рідною мовою збережеться.

Окрім того, на зустрічі з угорцями Закарпаття пані Новосад анонсувала, що найближчими роками уряд інвестуватиме в підготовку вчителів української мови угорських шкіл, у підвищення їх кваліфікації, у підручники української мови для угорськомовних шкіл.

Читайте також: Освіта має давати учням схему дій у реальних життєвих ситуаціях – МОН

#Новосад

Джерело: Укрінформ. Фото: mon.gov.ua

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
4
міс.
2
1
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!