Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Стратегії подолання наслідків психологічної травми у педагогів засобами арттерапії
»
Взяти участь Всі події
Новини
430
14 квітня 21:23

Загарбники використали залякування та викрадення освітян, щоб змусити до співпраці

Мелітопольські освітяни через терор окупаційної влади полишають місто.

Серед тих, хто евакуювався з Мелітополя через тиск і погрози, — Олена Ткаченко — вчитель української мови, яка напередодні війни виграла конкурс і очолила загальноосвітню школу №15. Але керувати навчальним закладом змогла недовго, бо навчальний процес було перервано через бойові дії. А 24 лютого в укритті школи знайшли прихисток мешканці мікрорайону. Згодом, коли на зміну українській владі на чолі з міським головою Іваном Федоровим, прийшли колаборанти, на освітян почали тиснути. З цією метою була викрадена керівниця управління освіти Ірина Щербак, яку згодом відпустили. Згодом на розмову до самопроголошеного мера були викликані представники адміністрації шкіл.

— Галина Данильченко вийшла до нас з людьми, які мали зброю, — розповіла в ефірі національного телеканалу Олена Ткаченко. — Дійсно, нам стало дуже лячно, але люди вирішили: ми не будемо співпрацювати. Ми не будемо колаборантами. Адже ми вчора розповідали дітям про Україну та свято вірили у те, що говорили. А від нас вимагали обернутися на 180 градусів і вже розповідати дітям інше. Як би нас дивилися діти та батьки?

освітяни Мелітополя

Щоб не працювати за вказівками загарбників, директори всіх шкіл Мелітополя написали заяви на звільнення. Дехто зміг вирішити покинути місто, щоб не наражати на небезпеку себе та рідних. Серед них був і директор дитячої школи мистецтв Артем Шулятьєв, від якого також вимагали відновити роботу закладу.

— Поводились окупанти ввічливо до моменту, поки я не сказав, що не буду з ними співпрацювати, — відзначив Артем Шулятьєв. — Потім почали погрожувати і наполягати, що школа все одно відкриється.

освітяни Мелітополя

Але не всі мелітопольські представники освітньої сфери продемонстрували проукраїнську позиції. Дехто пішов на співпрацю, хоча таких педагогів і одиниці. Серед них, зокрема, директорка промислово-економічного технікуму Олена Шапурова. Хоча формально це заклад і почав роботу, більшість студентів пари не відвідує.

— Окупанти декларують відкриття лише трьох шкіл і одного дитячого садка, — уточнив міський голова Іван Федоров. — Псевдовлада намагається фейково відновити навчання, на тих відео, які вона публікує в соціальних мережах ми бачимо, що навчання відновлене для одного-двох учнів. Бо батьки чітко розуміють небезпеку і не хочуть робити заручниками власних дітей.

Як повідомляла «Індустріалка», директорка промислово-економічного технікуму Олена Шапурова, наслідуючи терористичні методи окупантів, залякує батьків та учнів.

Джерело: iz.com.ua

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.