Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Профілактика психологічних проблем дошкільників: робота з казкою
»
Взяти участь Всі події
26 лютого 13:55
7 0

Загальна вартість відновлення очної освіти в Україні складе понад 14 млрд доларів

Заходи, пов'язані з реконструкцією інфраструктури та відновленням якісної очної освіти на території України, оцінюють у 14 млрд доларів на 2024 – 2033 роки. На думку аналітиків, грошова допомога має бути зосереджена на гнучких програмах надолуження освітніх втрат та психосоціальній підтримці педагогів і здобувачів освіти.

У спільному дослідженні «Rapid Damage and Needs Assessment», до якого долучилися Світовий банк, Кабмін України, Європейський Союз та ООН, вказано, що потреби з відновлення денної форми навчання на території України є пріоритетними на найближчі десять років.

У дослідженні вказано, що  українські заклади освіти мають відповідати стандартам безпеки, екології та якості. Зокрема, вони мають охопити інноваційні підходи до навчання, а також брати до уваги демографічні моделі для забезпечення стабільності освіти. З загальної суми коштів на відновлення закладів освіти протягом наступних 10 років виділять близько 9,8 млрд доларів. Своєю чергою витрати спрямують й на те, щоб відновити надання освітніх послуг. Витрати на цей напрям оцінюють у 4,1 млрд доларів.

Незважаючи на те, що триває повномасштабна війна, український уряд за підтримки міжнародних партнерів продовжує впроваджувати програму швидкого відновлення. Проведення третьої швидкої оцінки шкоди і потреб дозволяє нам підійти до цього процесу більш систематично, – зазначив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. 

Ініціатори дослідження пояснюють, що значна частка грошей буде спрямована на будівництво укриттів і тимчасові заходи для забезпечення доступу до освіти. Серед них називають купівлю шкільного транспорту та створення цифрових освітніх центрів.

На думку аналітиків, майбутня грошова допомога також має бути зосереджена на гнучких програмах надолуження освітніх втрат, тьюторингу, психосоціальній підтримці педагогів та здобувачів освіти. Орієнтовна вартість відновлення освітньої сфери, з очним навчанням в тому числі у поточному році буде коштувати державі близько 1,2 млрд доларів.

Раніше Всеосвіта розповідала про суттєві освітні розриви, які є великим бар'єром у навчанні українських школярів та студентів. Перший заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко визнав, що проблема освітніх розривів справді існує, але вона не найгірша в Європі. Прочитати матеріал за темою можна за цим покликанням.