Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

23 лютого 09:59
8 0
1

В українських закладах освіти є суттєві освітні розриви, але вони не критичні

Перший заступник міністра освіти і науки Андрій Вітренко визнав, що проблема освітніх розривів справді існує, але вона не найгірша в Європі. Зокрема, він розповів, чи буде змінюватися робота психологічної служби у школах, де існує велика проблема з ментальним здоров’ям дітей.

Про це він розповів Укрінформу в програмі «Самохвалов запитує».

Україна – єдина країна у світовій історії, яка під час активної фази бойових дій не зупинила освітній процес. Два роки ковіду, а потім воєнні дії відобразились, безумовно, на якості освіти. У нас фіксуються показники зниження освіти, але вони не найгірші у Європі. Наприклад, така країна, як Греція показала гірші результати, ніж Україна. І тут честь і хвала нашим освітянам, які показали силу української освіти, — зазначив Андрій Вітренко.

На різних зустрічах за кордоном, за словами А.Вітренка, представники Міністерств освіти інших кран відзначають високий рівень підготовки українських дітей. Він також підкреслив, що освітні розриви завжди були: літні канікули, хвороба дитини, а зараз ще додалися повітряні тривоги.

Коли втрачаєш динаміку і сталість освітнього процесу, то це завжди розрив. Зараз потрібно провести загальнонаціональне дослідження втрат: яка тема втрачена, яка проблематика потребує опрацювання. Але це складно зробити з багатьох причин. Перша причина – це війна, друга – люди стали дуже мобільні, переїжджають з місця на місце, — пояснив заступник Міністра освіти і науки України.

Відомо, що сьогодні, за дорученням Верховної Ради, Кабінет Міністрів України взяв у роботу Національну програму подолання освітніх втрат і розривів. За словами Андрія Вітренка, ця програма на даний час ще власне формується. Він також розповів, як буде змінюватися робота психологічної служби у школах, адже існує велика проблема з ментальним здоров’ям дітей. Вітренко звернув увагу на те, що 75% батьків фіксують порушення ментального здоров’я своїх дітей.

Раніше Всеосвіта розповідала, які зміни чекають на абітурієнтів 2024 року, котрі не планують складати національний мультипредметний тест. Детальніше про вступ без НМТ читайте за покликанням.

У матеріалі було використано інформацію з сайту «Укрінформ».