і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Використання мобільних застосунків на уроках
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд

За цькування на роботі – штраф або громадські роботи

Парламент зареєстрував проект закону, який передбачатиме адміністративну відповідальність за мобінг на роботі.

Робота – це місце, де людина проводить більшу частину свого часу. Комфортність робочих умов потужно впливає не лише на ефективність та мотивацію, але й на психічний та фізичний стан. Взаємопорозуміння із колективом і керівництвом відіграє надзвичайно важливу роль, але що робити у тому разі, коли вас не сприйняли? Більше того, коли дії ваших колег або шефа підпадають під визначення «цькування» – тобто, мобінг.

Мобінг (від англ. mob — юрба) — систематичне цькування, психологічний терор, форми зниження авторитета та психологічного тиску у вигляді цькування співробітника у колективі, зазвичай з метою його звільнення.

У Верховній Раді вже зареєстровано законопроект №10118 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу», яким передбачається відповідальність за цькування на роботі. Про це повідомляє РБК-Україна, посилаючись на дані сайту парламенту.

Закон пропонує надалі визначити мобінг як діяння учасників трудових відносин, які полягають у психологічному, фізичному, економічному насильстві, зокрема із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно працівника підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами або такою особою стосовно інших учасників трудових відносин з метою приниження їхньої людської гідності за певними ознаками, створення стосовно них напруженої, ворожої, образливої атмосфери та примушування учасника трудових відносин до зміни місця роботи.

Законопроектом встановлюється адміністративна відповідальність за такі дії.

 Штрафи за мобінг 

Цькування на роботі: штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 гривень) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.

Мобінг, вчинений групою осіб або повторно протягом року після накладення адмінстягнення: штраф від 100 до 200 таких мінімумів (від 1700 до 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Якщо цькування спричинило заподіяння шкоди психічному або фізичному здоров’ю учаснику трудових відносин: штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів (від 1700 до 3400 гривень) або громадські роботи на строк від 40 до 60 годин.

Аналогічне покарання пропонується і у випадку, коли мобінг був вчинений власником або уповноваженим ним органом (особою) підприємства, установи, організації.

Неповідомлення власником або уповноваженим ним органом (особою)  підприємства, установи, організації уповноваженим підрозділам органів Національної поліції про випадки мобінгу (цькування) учасника трудових відносин тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням до двадцяти процентів заробітку, – йдеться у тексті проекту закону.

Посилання на сайт Верховної Ради: https://iportal.rada.gov.ua/

Посилання на РБК-Україна: https://www.rbc.ua/ukr

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти