Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

8 жовтня 2020 о 17:18

"За безпомилковий поетичний голос": оголосили ім'я переможця Нобелівської премії з літератури

Лауреатом найвищої літературної премії світу стала американська поетеса.
Оголошення:

Сьогодні Шведська академія голосила переможця Нобелівської премії з літератури. Престижну нагороду отримала американська поетеса Луїза Глюк “за її безпомилковий поетичний голос”.

У комітеті наголошують на тому, що Глюк прямолінійно описувала сімейне життя та радикальні зміни в житті, їй притаманні дотепність та гумор. Наприклад, збірка Vita Nova (1999) закінчується рядками:

Я думала, моє життя закінчилося і серце розбите.

А потім я переїхала до Кембриджа.

А її останню збірку "Вірна та доброчесна ніч" відзначають за "грацію та легкість" в описі теми смерті.

Що відомо про поетесу

Луїза Глюк народилась у 1943 році в Нью-Йорку у єврейській родині, має австрійське походження. Навчалась у коледжі Сари Лоуренс і в Колумбійському університеті, але дипломів не отримала. 

Поетеса дебютувала у 1968 році, опублікувавши збірку віршів під назвою “Первісток”, яка була відразу визнана одним з найвидатніших творів сучасної американської літератури.

Переможниця Нобелівської премії отримала багато книжкових нагород, зокрема Пулітцерівську премію, Національну гуманітарну медаль США, Національну книжкову премію тощо. З 2003 до 2004 року Луїза була лауреаткою-консультанткою поезії в Бібліотеці Конгресу США. 

Нині поетеса видала 12 поетичних збірок. Центральними темами її творчості є дитинство, стосунки з батьками, братами та сестрами. Як розповідає Луїза Глюк, натхнення вона черпає зі стародавніх міфів та легенд. 

До речі, у 2018 році лауреатом Нобелівської премії з літератури стала польська письменниця з українським корінням Ольга Токарчук. 

Читайте також:

Оголошено переможців Нобелівської премії з хімії-2020: за що лауреати здобули перемогу