Новини
1712
25 січня 14:53

З 2025 року українська мова стане обов'язковою для ЗНО, – Тарас Кремінь

Зовнішнє незалежне оцінювання є одним із критеріїв і факторів боротьби з корупцією на рівні вступу до вишів, запевняє мовний омбудсмен.

В усіх українських абітурієнтів наразі є можливість обирати мову, за допомогою якої зручно складати зовнішнє незалежне оцінювання. Втім, з 1 січня 2025 року обов’язковою мовою для #ЗНО стане українська. Про це повідомив Уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь в інтерв’ю для Радіо Свобода.

За словами мовного омбудсмена, наразі ЗНО потерпає від різноманітних атак: одні кажуть, що такий вид іспитів при вступі до закладів вищої освіти дискримінує здобувачів освіти та вступників. Інші говорять, що ЗНО не дає об’єктивної картини знань і навичок випускників #ЗЗСО.

ЗНО обов’язкове для складання, адже воно є одним із критеріїв і факторів боротьби з корупцією на рівні вступу до вишів. Обов'язковою для ЗНО повинна бути й українська мова, – пояснив Уповноважений з захисту державної мови.

Тарас #Кремінь зауважив, що для того, аби тести ЗНО мали високу оцінку, варто утверджувати ще і якість викладання та якість самих тестів:

Скажімо, вимоги до сертифікатів рівня володіння державною мовою державними службовцями відповідають європейським стандартам і рекомендаціям. Тому хочеться, щоб і ЗНО відповідало таким критеріям.

Нагадаємо, з 16 січня 2021 року набула чинності головна стаття Закону про державну мову, згідно з якою всі освітні послуги мають надаватися виключно українською мовою.


Вас також може зацікавити: Як відбуватиметься набір до 10-11 класів: роз'яснення МОН

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.