Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Можливості платформи Jimu Robot для викладання освітньої робототехніки
»
Взяти участь Всі події
Новини
118
16 грудня 2020 о 12:54
pdf Роздрукувати

Набуває чинності головна стаття Закону про державну мову. Як це стосується освіти?

Мовний омбудсмен розповів які послуги у сфері освіти мають обов’язково надаватися державною.

З 16 січня 2021 року всі освітні послуги мають надаватися виключно українською мовою. Це, зокрема, стосується й викладання матеріалу дітям у гуртках і секціях. Рішення набуває чинності відповідно до статті 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Про це повідомив уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь.

Варто пам’ятати, що вимога щодо обслуговування державною мовою стосується не лише сфери торгівлі. Йдеться також про освітні послуги (зокрема гуртки й секції), медичне обслуговування, надання соціальних послуг тощо, – наголосив мовний омбудсмен.

Водночас, за його словами, на особисте прохання і за взаємною згодою надання послуг може здійснюватися мовою, прийнятною для обох сторін.

Крім того, Кремінь звернув увагу, що українською має вказуватися інформація в інструкціях, технічних характеристиках, маркуванні, квитках тощо і може дублюватися іншими мовами.

У разі порушення права на отримання інформації та послуг українською мовою, споживачеві доцільно насамперед звернутися до працівника відповідної установи з проханням обслуговувати його українською, до менеджера або вищої керівної посадової особи, з проханням виправити ситуацію, зафіксувати порушення у книзі скарг, – підкреслив мовний омбудсмен.

Він додав, що кожен громадянин також може скласти скаргу на ім’я Уповноваженого із захисту державної мови, направити її письмово або електронною поштою на адресу Уповноваженого. При цьому важливо надати максимально повну інформацію про суб’єкт господарювання, обставини та докази, що підтверджують порушення.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

«Якщо говориш українською, то ти вище нас?» В Одесі звільнили вчительку, яка гнобила школярку через мову

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.