Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Як заспокоїтися під час війни

Повномасштабне вторгнення росії назавжди змінило українців. Ми вже ніколи не будемо спокійними щодо майбутнього, тому що бачили чи переживали нелюдські звірства, катування та знущання рашистів над цивільним населенням. Восьмий місяць поспіль наш мозок перебуває в стані постійної тривоги.

Під час активної фази повномасштабної війни, яку веде росія, переважна більшість українців відчувають нервове очікування. Бо що б не говорив мозок про загрозу ядерного удару росією, емоції підіймаються. Занадто сильний фітбек до подій напередодні 24 лютого, а наш мозок уже, на жаль, знає та пам'ятає, що було потім.

Сьогодні — запущено тригер і, незалежно від нашої логіки, нервова система реагує стресом.

Так влаштована психіка, що працювати зі своїми почуттями ми можемо, перебуваючи в безпеці. В умовах реальної небезпеки — спрацьовує режим виживання.

Щоб допомогти мозкові розслабитися та емоціям запрацювати у правильному руслі, психолог Ольга Калашнік радить:

  • зробіть декілька дихальних вправ. Повільний вдих і ще повільніший вдих (5 хв). На видиху тіло розслаблюється. У стресі тіло перебуває в постійній напрузі, яка не минає ні вдень, ні вночі. Безупинно працюють стресові системи, готуючись до порятунку, доки людина не впаде від втоми;

  • проаналізуйте, що реально зміниться щодо тої ситуації, в якій ви вже перебуваєте. Так, війна триватиме й не закінчиться завтра. Але ми вже пережили 226 днів війни, та все ще існуємо, живі та тримаймося;

  • використайте техніку «безпечного місця».

Техніка «Безпечне місце»

  1. Уявіть місце, де б було спокійно, безпечно та щасливо. Воно може бути справжнім (пляж, ліс, село) або ж уявним.

  2. Уявляєте? Зробіть кілька глибоких спокійних вдихів і видихів. Заплющіть очі та дихайте у звичайному темпі.

  3. Що ви бачите у цьому місці? Озирніться навколо. Що знаходиться поруч із вами? Які поряд знаходяться предмети, яких вони кольорів?

  4. Уявіть, що стоїте босоніж на землі. Яка вона? Походіть повільно та уважно обдивіться все, що вас оточує.

  5. Уявіть, що торкаєтеся предметів навколо. Які вони на дотик? А який мають запах: може, моря чи улюбленої страви?

  6. Може, зараз поруч є хтось особливий для вас? Хто це? Хтось реальний чи може вигаданий? Як виглядає цей герой?

  7. Роздивіться все навколо дуже уважно та неодмінно повертайся сюди щоразу, коли хочеться спокою, безпеки та щастя.

Нагадаємо, психологи підготували сім порад, які допоможуть батькам бути з дітьми на одній хвилі, добре розуміючи одне одного та підтримуючи. Адже у всі часи, а під час війни й поготів щаслива і здорова дитина — найкраща нагорода для батьків.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.