Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Інклюзивний вектор ЗДО: особливості успішної реалізації
»
Взяти участь Всі події

Як виховати щасливу дитину

Сім порад психолога допоможуть батькам бути з дітьми на одній хвилі, добре розуміючи одне одного та підтримуючи.

У всі часи, а під час війни й поготів щаслива і здорова дитина — найкраща нагорода для батьків.

Психолог Ольга Калашнік розповіла про сім сімейних звичок, які допоможуть і дітям, і батькам жити радісно.

Розвивайте емоційний інтелект

Батьки відіграють визначальну роль у розвитку емоційного інтелекту дитини, яка потребує від них терпіння, співчуття і витримки. Всім добре відомо, як важко зберігати спокій і надавати підтримку дитині, коли та б’ється в істериці, — це, мабуть, найскладніше у стосунках дітей і батьків. Такі хвилини емоційного напруження — справжнє випробування для власної здатності контролювати емоції та керувати ними.

Їжте разом

Діти копіюють те, як їхні батьки обирають їжу, спостерігаючи за батьками, діти пробують щось нове і вчаться розпізнавати почуття голоду або насичення, щоб вчасно зупинитися. Чим частіше сім’я разом споживає їжу, тим більше можливостей у дітей сформувати здорове ставлення до їжі та власного тіла. Більш того, ритуали спільної їжі сприяють гармонійному розвитку дітей.

Читайте книги

Читання перед сном — стара добра традиція, яка у більшості викликає теплі спогади. Читання знижує стрес, а значить, допомагає розслабитися перед сном. І навіть коли дитина навчилася читати самостійно, не варто припиняти вечірні читання. Усім дітям, і малюкам, і навіть підліткам подобається, коли їм читають.

Рухайтеся

Зараз як ніколи дітям необхідні фізичні вправи, оскільки, за твердженням експертів, сьогоднішнє покоління веде найбільш малорухливий спосіб життя в історії. Однак величезний вплив на цю статистику надають і батьки. Згідно з дослідженням, ймовірність того, що у батьків, які заохочують фізичну активність і самі займаються спортом, діти також вестимуть активний спосіб життя, підвищується вшестеро.

Усміхайтеся

Ось привід усміхатися частіше: маса досліджень показує, що люди, які часто усміхаються, мають більше друзів, ведуть більш яскраве життя і відчувають себе щасливішими.

Спіть

Якісний сон дуже важливий для здоров’я та довголіття членів сім’ї. Під час сну імунна система відновлює та омолоджує тіло, відбуваються процеси, що регулюють емоції, настрій і поведінку.

Слухайте музику

Музика — це універсальна мова. Вона зцілює та наповнює людину, знижує стрес і тривожність. Науково доведено, що музика знижує збудження, підвищуючи активність опіоїдних рецепторів у крові.

Нагадаємо, вчитель-переселенець із Лиману на Донеччині Олексій Качан проводить інтерактивні уроки фізкультури в одному із вінницьких ліцеїв. Для цього вчитель залучає інвентар, який створює самотужки.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.