Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

23 грудня 2021 о 14:16
2 0

Як захиститися від переохолодження та обмороження: поради від українських полярників

У новині – 10 корисних рекомендацій від полярників з Національного антарктичного наукового центру «Вернадський».

В Україну прийшла справжня зима зі снігом та морозами. Зазвичай у таку погоду на вулицю зайвий раз не хочеться навіть виходити, адже довге перебування на морозі може призвести як до застуди, так і до переохолодження.

Тож полярники з Національного антарктичного наукового центру «Вернадський» на своїй фейсбук-сторінці надали поради, як уникнути переохолодження та обмороження.

  • Щоб не змерзнути на морозі – рухайтеся! Навіть якщо доводиться стояти/сидіти на одному місці, робіть рухи пальцями, ногами, руками, розминайтеся.

  • Не виходьте на холод голодним – організму треба багато енергії. Візьміть з собою шоколад чи поживний батончик, якщо раптом треба буде відновити сили.

  • Не менш як за пів години до виходу з дому змастіть обличчя та руки жирним кремом, а для губ використайте гігієнічну помаду чи бальзам.

  • Вдягайте кілька шарів одягу, між якими завжди має залишатися простір: так краще зберігається тепло.

  • Слідкуйте, щоб ваші речі були сухими. Наприклад, якщо йдете ліпити сніговика, то візьміть з собою кілька пар рукавичок.

  • Максимально закривайте всі ділянки тіла: вдягайте теплі рукавички, шапку, а зверху ще капюшон. Для захисту обличчя можна використати баф – це багатофункціональна пов'язка, яка гарно відводить вологу.

  • Дуже зручна та тепла річ – термоодяг. Він існує різних видів. Наприклад, для активного руху на морозі обирайте той, що гарно відводить вологу. Якщо ж ваша активність буде не дуже високою, то потрібен теплоощадний одяг.

  • Зараз також є багато спеціального одягу, який захищає від низьких температур та вологи, зокрема куртки й комбінезони. Можливо, це не дуже вишукано, але точно тепло.Крім того, є можливість відчути себе полярниками, що цілий рік працюють на вулиці у такому одязі.

  • Тісне взуття на тонкій підошві – це гарантія того, що ваші ноги змерзнуть. Як і в випадку з одягом, між ногою в теплих шкарпетках і взуттям має залишатися певний простір для збереження тепла. Краще утримати його допоможе товста підошва.

  • Грітися алкоголем – це дуже погана ідея. Він дає примарне відчуття тепла тільки на перший час, а потім навпаки сприяє переохолодженню.

Також вас може зацікавити: Зимові канікули в Україні: коли учні в областях підуть на відпочинок