Новини
1743
18 червня 13:10

Як використовувати захисні маски влітку: правила від Центру громадського здоров'я

Тепла погода – це додатковий привід уважно дотримуватись правил використання масок.

Нещодавно у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я повідомили, що у зв’язку з пом’якшенням карантинних обмежень, маски можна не вдягати під час масових заходів за певних умов. Проте маскового режиму варто і надалі дотримуватись у громадському транспорті та під час відування приміщень.

Влітку за прогнозами синоптиків в Україні очікується до +30 градусів тепла, тому у Центрі громадського здоров'я наголосили, що тепла погода – це додатковий привід уважно дотримуватись правил використання захисних масок, а саме:

  • маска повинна повністю закривати ніс і рот, а не висіти на підборідді, під носом або лише на носі, на одному вусі чи на руці;

  • не варто торкатися зовнішньої сторони маски під час її носіння;

  • знімати маску слід за резинки, не торкаючись її передньої частини та шкіри обличчя;

  • одноразові маски не потрібно використовувати повторно;

  • після зняття чи того як ви торкнулись до використаної маски, варто помити руки з милом або обробити їх антисептиком.

У центрі зазначили, що правила використання масок у літню пору такі ж, як і в будь-яку іншу.

За словами експертів, захисну маску або респіратор слід змінювати, якщо на неї потрапили біологічні рідини або вона стала вологою. У теплому і вологому середовищі, яке утворюється на поверхні маски чи респіратора, створюються ідеальні умови для розмноження патогенних мікроорганізмів, тому варто мати завжди запасні маски й змінювати їх частіше!

Носити маску у місцях скупчення людей варто, коли ви:

  • тісно контактуєте з іншими людьми, наприклад, зустрілися з друзями й сидите у тісному колі на лавочці чи траві;

  • перебуваєте на дитячих майданчиках;

  • стоїте у черзі за кавою тощо.

! В центрі радять одягати маску навіть на відкритому повітрі, якщо немає змоги дотримуватися рекомендованої фізичної дистанції 1–1,5 метра від інших.

Також вас може зацікавити матеріал: Маски можна не носити, але за певних умов: пояснення МОЗ

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.