Витрачати податки невідомо куди — можна, а скласти вчителю ЗНО — зась?

Відомий український математик висловив думку, що УЦОЯО заважає проявити себе ініціативним вчителям, які прагнуть стати краще і успішніше.

«Не складай ЗНО заради забаганки!». Серед освітян і досі не вщухають розмови про те, що УЦОЯО закликає вчителів і репетиторів не складати ЗНО.

Звернення  стосується вчителів і репетиторів, які вирішили самі перевірити, чого вартує ківш лиха і пройти незалежне тестування, пише на своїй сторінці у фейсбук український математик та викладач Дмитро Неміровський.


"Виявляється, що їм ні в якому разі не треба було цього робити. А з самого звернення  недвозначно випливає, що ці вчителі - це взагалі підступні люди. Недалекоглядні і хвалькуваті. Які не знають ані жалю до дітей, ні до бюджету країни. Нахабно порушують цілу низку законів і підривають світлі ідеали незалежного тестування. Я, звичайно, трохи перебільшую, але суть звернення саме така. І пише про таке - одна з головних установ системи освіти.

Зедзеркалля, чи не так? Ніяк не виходить звикнути жити в зворотний бік. Весь час запаморочується голова.

  • Довести освіту до ручки - можна.

  • Зробити вчителя в суспільстві людиною третього сорту - можна.

  • Поставити вчителів в умови, коли репетиторство єдиний спосіб виживання - можна.

  • Приймати в педагогічні вузи безнадійних ледарів з оцінкою 100 балів - можна.

  • 6 років витрачати гроші платників податків на їх типу «навчання» - можна.

  • Потім відправити тих, хто ненавидить дітей працювати з дітьми в школи - можна.

  • Десятиліттями фінансувати непрацюючу систему підвищення кваліфікації - можна.

  • Позбавити вчителів мотивації, заваливши паперовою бюрократією - можна.

  • І навпаки, стимулювати за успіхи в фальшивих псевдоконкурсах, на кшталт «Учитель року» - можна.

А ось дати можливість проявити себе самим ініціативним з них, які прагнуть стати краще і успішніше (адже інші вчителі добровільно здавати ЗНО не підуть, побояться) - ніяк не можна!

І це я мовчу про те, що вся аргументація про закони, інтереси випускників, валідність результатів, якщо говорити серйозно і по справі, виглядає як відверте перекручування і маніпуляції. До речі, щоб не було зайвих домислів, я ЗНО ніколи не складав. Так що гроші платників податків цілі. Добровільно складав інші стандартизовані тести, за які платив сам. І вважаю цей досвід дуже корисним."


Нагадаємо, раніше з'явилася інформація про те, що в УЦОЯО  закликають не складати іспити тих, хто не має наміру вступати до вишу, бо вважають це забаганкою.

Вас також може зацікавити: Вчителі знову винні: складають ЗНО і заважають абітурієнтам

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

1666
30.07.2020 19:14:00

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.