Новини
407
7 червня 16:17

Втілення давньої мрії: 16-річний харків'янин, який не бачить від народження, власноруч змайстрував бандуру

Хлопець став першим, хто відновив кобзарство у ХХІ столітті, зазначив професійний кобзар Назар Божинський.

Ніщо не може стояти на заваді до здійснення своєї мрії, а особливо коли ти її так сильно бажаєш. І це довів 16-річний харків'янин Богдан Устиянський, який не бачить від народження. У хлопця залишковий зір, тобто він бачить лише тіні предметів. Проте це йому не завадило втілити давню мрію – власноруч зібрати національний український інструмент – бандуру. На збірку бандури хлопець витратив три роки, повідомляє Суспільне.

Наставником Богдана є професіональний бандурист Назар Божинський. З ним хлопець познайомився у спеціалізованому навчально-виховному комплексі для людей з вадами зору.

Він мені розповів про бандуру та кобзу, а наступного дня ми зустрілися й у мене з'явилася ідея зробити такий інструмент, – зазначив юнак.

Назар Божинський не зміг відмовити Богдану створити бандуру своїми руками. Він спеціально підібрав струни з бронзи, а тримачі для них – з латуні. Сам інструмент прикрасили наконечником, вирізаним з дерева у формі голови сокола з золотим дзьобом. Нижня частина бандури виконана з верби, а верхня – з клену. 

Таке не часто трапляється, зазвичай роблять щось нейтральне, але Богдан захотів саме так, тому що побачив таке оздоблення на іншій бандурі. Він попросив, щоб я знайшов золоту плівку, для того, щоб дзьоб у сокола блищав. І він цей блиск може побачити, – розповів Назар Божинський.

Відразу після основних занять, Богдан вирізав, шліфував і відточував деталі бандури. Він так захоплювався роботою, що навіть не помічав травми від інструментів.

Мама Богдана тільки зараз вперше побачила як навчається грати її син, оскільки всі три роки, поки він створював бандуру, надсилав тільки фото.

Професійний кобзар зазначає, що справжнього учня шукав багато років і тільки Богдан став тим, кому зараз він готовий передати всі свої знання.

Кобзарство – це все ж таки професія для незрячих людей. У зв'язку з тим, що після радянських часів кобзарів залишилося дуже мало, довелося все відновлювати й багато зрячих взяли цю справу у свої руки. Але поступово все-таки треба повернути це тим, хто дійсно може зробити краще.

Назар Божинський наголосив, що Богдан став першим, хто відновив це у ХХІ столітті.

До слова, продовжувати навчання грі на бандурі Богдан планує з осені, після канікул. І вже роздумує над тим, яку модель бандури він ще зробить власноруч.


Аби узагальнити й систематизувати знання нормативно-правових документів з питань організації інклюзивного навчання у закладах освіти, а також зорієнтувати адміністрацію освітніх установ на організацію якісного процесу впровадження інклюзивної освіти пропонуємо переглянути вебінар на тему: «Законодавчі аспекти організації інклюзивного навчання у закладах освіти – практичний підхід».

Фотоматеріали взято з сайту Суспільне

Також вас може зацікавити: П'ятирічний хлопчик з Прикарпаття самотужки вивчив таблицю Менделєєва і латинський, грецький та англійський алфавіти: як навчається та про що мріє дитина

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.