Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Вступна кампанія-2022: які документи потрібні

Війна, яку веде країна-терорист росія проти України, не завадить бажанню української молоді здобувати вищу освіту у вітчизняних вишах.

Попри повномасштабну військову агресію росії в Україні, вступна кампанія в Україні цьогоріч планується в звичному режимі. Найближчим часом розпочнеться подача заяв для вступу в університети.

Прийом заяв і документів від абітурієнтів розпочинається 29 липня 2022 року та триватиме до:

  • 8 серпня — для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів і творчих конкурсів;

  • 23 серпня — для осіб, які вступають за результатами НМТ, ЗНО (2019-2021 роки) або творчих конкурсів, складених з 1 по 18 липня.

Цього року абітурієнт може подати до п’яти заяв на бюджет у будь-який заклад вищої освіти та будь-яку спеціальність і до 20 заяв на контракт.

Якщо абітурієнт хоче вступити на бюджет, він має обов’язково встановити пріоритетність кожної заяви, де 1 — це найвища пріоритетність, а 5 — найнижча.

Необхідні документи для вступу до вишу:

  • документ, що засвідчує особу (свідоцтво про народження, паспорт);

  • військовий квиток або приписне — для військовозобов’язаних;

  • документ про освіту і додаток до нього (атестат);

  • сертифікат ЗНО (за 2019-2021 роки);

  • чотири кольорові фотографії розміром 3х4;

  • медична довідка 086-3/о (на вимогу ЗВО).

Крім оригіналів вищевказаних документів, також необхідно мати їхні копії, які завіряються приймальною комісією.

Цьогоріч деякі заклади освіти самі можуть встановлювати перелік документів для вступу.

Тому детальну інформацію щодо необхідних документів варто з’ясовувати у приймальній комісії ЗВО або на офіційному сайті того чи іншого навчального закладу.

У цьому році медична довідка 086-3/о для вступу не потрібна, але на певні спеціальності заклади освіти можуть її вимагати.

Нагадаємо, дуже складно відновлювати документи, коли немає жодних їхніх копій, адже у такому разі неможливо подивитися реєстраційний номер, дату видачі, точну назву закладу освіти тощо. Освітній омбудсмен дав кілька порад, як краще скопіювати та де зберігати документи, зокрема й про освіту.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.