Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Інклюзивна компетентність учителя: заповнюємо індивідуальну програму розвитку та індивідуальний навчальний план
»
Взяти участь Всі події

Про необхідність копій усіх документів — освітній омбудсмен

Надзвичайно складно відновлювати документи, коли немає жодних їхніх копій.

Під час повномасштабної війни, яку веде росія на українській землі, громадяни досить часто втрачають документи, зокрема і про освіту. Адже українські території щоденно бомблять російські окупанти, знищуючи міста, села та будинки, а разом із тим знищуються і документи.

Крім того, часто документи згорають під час пожеж, втрачаються, коли люди рятуються з зони бойових дій або з тимчасово окупованих росіянами територій.

Про це йдеться в дописі освітнього омбудсмена Сергія Горбачова.

Доля документів, які залишилися у закладах освіти на територіях, що наразі тимчасово окуповані росією, також, частіше за все, є невідомою.

До Служби освітнього омбудсмена надходить чимало звернень, де заявники просять допомогти або проконсультувати щодо того, як відновити втрачені документи.

Як зазначає Горбачов, дуже складно відновлювати документи, коли немає жодних їхніх копій, адже у такому разі неможливо подивитися реєстраційний номер, дату видачі, точну назву закладу освіти тощо.

Освітній омбудсмен дає кілька порад, як не втратити документи або ж мінімізувати час для їхнього відновлення:

  • як тільки отримали якісь документи, зокрема про освіту, негайно, буквально у той же день зробіть кілька копій, а також відскануйте та завантажте їх у будь-яке хмарне сховище;

  • папку у хмарному сховищі варто архівувати та поставити на неї пароль. Пароль не має бути занадто простим («12345…» чи «пароль»), але і занадто складним його теж не варто робити, адже важливо його легко запам'ятали;

  • до прикладу, це може бути українське слово (чи кілька слів), які вводяться, коли ввімкнена англійська розкладка клавіатури, а також на додачу цифри, які мають для власника документів особливе значення;

  • назва папки не повинна бути пов'язана із документами. Тобто вона не повинна називатися «документи», «паспорти» тощо;

  • найкраща назва — нейтральна, але зрозуміла для власника документі і його близьких;

  • розташовуватися папка має не одразу за прямим посиланням хмарного сховища: варто створити папку з нейтральною назвою, в яку можна накидати декілька зображень і файлів, а в ній створити ще одну папку, в яку вже завантажити необхідні документи;

  • Можна і варто надати доступ до папки та пароль тим людям, яким довіряєте. Це дуже корисно і, крім того, дозволяє набагато швидше вирішувати проблеми з відновленням документів.

Нагадаємо, сьогодні в Апостоловому на Дніпропетровщині було нараховано сім «прильотів»: ракети поцілили по трьох школах. А учора вночі армія путіна у Краматорську та Костянтинівці на Донеччині зруйнувала дві школи.

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.