Вступ учнів з ТОТ без ЗНО до будь-якого закладу освіти – це не радикальна зміна – Інна Совсун

Нардепка акцентувала увагу на тому, що законопроєкт, прийнятий ВРУ, не охоплює інші категорії дітей.

Сьогодні, 3 липня, на засіданні ВРУ депутати прийняли за основу законопроєкт № 3774 «Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, Донецької та Луганської областей». Ця новина викликала бурхливу реакцію у суспільстві, а на думку нардепки Інни Совсун – законопроєкт не є радикальною зміною політики:

Якщо коротко, то ситуація така: до сьогодні діти з окупованих територій вступали без ЗНО – до певного переліку закладів. Цих закладів було коло сотні. По факту – список був дуже випадковим чином складений. Там були й університети зі Сходу, і з Галичини. Усе, що пропонував законопроєкт – дозволити вступ у будь-які заклади без обмеженого переліку.

Усе. Це уся «радикальна» зміна.

За словами депутатки, законопроєкт про вступ школярів з ТОТ до вишів не міняє чинних правил. Але на це потрібно виділяти додаткові кошти:

Чому він (законопроєкт - Прим.) важливий? Чи хочемо ми, щоб діти з окупованих територій вчилися в українських вишах і залишатися тут? Звичайно, що так. Чи можна підготуватися до ЗНО в окупації? Звичайно, що ні.

Але це – громадяни України, і вони повинні знати, що в Україні значно краще і вільніше. Це наш спосіб повернути людей, які під окупацією вже забули, що таке свобода.

Законопроєкт, який ми сьогодні голосували, не міняє чинних правил. Діти з неконтрольованих територій і сьогодні вступають без ЗНО. Те, що зараз змінюється не є радикальною зміною політики. Політики, яку розробила ще минула влада. Що ми будемо вимагати від уряду – це виділяти на це додаткові гроші. Не на електрошокери для Авакова, а на дітей. Тому, що зараз в законі написано: "не потребуватиме додаткових видатків з державного бюджету". І от в цьому є проблема.

Окрім того, що законопроєкт практично ні на що не впливає, він не охоплює й інші категорії дітей:

Якщо ви насправді хочете допомогти цим дітям, то має бути окремий рядок бюджету, окрема допомога, окремі кошти для того, аби ці діти дійсно могли навчатися і при цьому інші вступники не відчували, що їхні права пригнічуються.

Інших категорій цей законопроєкт не чіпає взагалі – вони вступають на тих же підставах, що і минулого року.

Раніше дітям з ТОТ можна було вступати у заклади освіти, які входять у перелік освітніх центрів.

Читайте також:

Якісні дитсадки для всіх: Кабмін має схвалити Концепцію розвитку дошкільної освіти

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.