Діти з тимчасово окупованих територій вступатимуть до вишів без ЗНО: рішення Верховної Ради

Відтепер діти з ТОТ матимуть можливість вступати до вишів за квотами, а раніше таке право мали лише випускники з анексованого Криму та Севастополя.

Сьогодні, 3 липня, Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт № 3774, який дозволяє дітям з тимчасово окупованих територій вступати до будь-яких закладів вищої освіти в Україні без ЗНО. Законопроєкт ініціював президент Володимир Зеленський.

«За» проголосувало 310 народних депутатів.

Відтепер діти з ТОТ матимуть можливість вступати до вишів за квотами, а не за обмеженим окремим списком, як це відбувається зараз. Раніше таке право мали лише випускники з анексованого Криму та Севастополя.

Для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія ОРДЛО, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія АР Крим та Севастополя, за їхнім бажанням забезпечується безкоштовне навчання зі стипендіальним забезпеченням на підготовчих курсах вищої освіти терміном до одного року з подальшим вступом до ЗВО як внутрішньо переміщених осіб у порядку, визначеному Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти, - йдеться у законопроєкті.

Нагадаємо, що Володимир Зеленський ініціював внесення змін до Закону «Про вищу освіту» для максимального спрощення вступу у заклади вищої освіти (ЗВО) випускникам шкіл з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей і Криму.


Вас також можуть зацікавити такі матеріали:

Вступники з тимчасово окупованих територій зможуть не складати ЗНО для вступу у виші. Дані абітурієнтів шифруватимуться

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.