Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Формування цінностей у дітей дошкільного віку під час ігрової активності на свіжому повітрі
»
Взяти участь Всі події

Вступ-2022: які предмети ЗНО необхідні для вступу до вишів

Вступники можуть використовувати результати ЗНО 2019-2022 років.

Міністерство освіти і науки оприлюднило оптимальний перелік предметів зовнішнього незалежного оцінювання, результати з яких необхідні для вступу у заклади вищої освіти.

Першим предметом для кожної зі спеціальностей є українська мова і література або українська мова. Успішно склавши #ЗНО з української мови і літератури, учасники зможуть вступати на будь-яку спеціальність, адже отримають не тільки результати тестування  з обраного навчального предмета, але й додатково – результат ЗНО з української мови.

Однак важливо зазначити, що результат ЗНО з української мови не можна буде використати замість результату з української мови і літератури, – наголосили у #МОН.

Для осіб, що вступатимуть на бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань), другий і третій конкурсні предмети різняться залежно від спеціальності.

Детальну інформацію можна переглянути у Додатку 4 до Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році.

Вступникам, які бажають здобути ступінь молодшого бакалавра, потрібні результати з двох конкурсних предметів. Перший предмет – українська мова або українська мова і література. Другий предмет ЗНО пропонується на вибір.

Для мистецьких спеціальностей другим предметом є творчий конкурс, який складається у закладі освіти.

Для тих, хто вступатиме на основі молодшого спеціаліста або фахового молодшого бакалавра чи молодшого бакалавра, необхідно отримати результати ЗНО з двох предметів, а також скласти фахове випробування у закладі освіти.

Першим предметом, як у двох попередніх випадках, є українська мова або українська мова і література. Другим предметом для таких вступників за вибором закладу освіти, – у разі участі у конкурсі на бюджетні місця, – буде математика або історія України, а для вступників на контракт заклади можуть запропонувати власний перелік предметів на вибір.

Нагадаємо, що вступники можуть використовувати результати ЗНО 2019-2022 років.

Чудово підготуватись до зовнішнього незалежного оцінювання допоможе тренажер підготовки до ЗНО від «Всеосвіти». Це сучасний онлайн-сервіс, який не лише перевіряє теоретичні знання, а й допомагає набути практичних навичок. Регулярні заняття з тренажером натренують розум, пам'ять та допоможуть позбутися страху перед тестуванням.

Ознайомитись з тренажером: https://vseosvita.ua/zno

Вас також можуть зацікавити такі матеріали: ЗНО-2022: все, що необхідно знати про реєстрацію та підготовку до тестувань

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.