Новини
1664
28 вересня 11:08

Вступ – 2022: які основні зміни очікують на абітурієнтів

МОН створює нові можливості для спрощення процедури подачі заяв для вступу.

Міністерство освіти і науки розмістило для громадського обговорення проєкт Умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти на 2022 рік.

Міністр освіти і науки України Сергій #Шкарлет зазначає, що з огляду на попередній досвід організації вступної кампанії, #МОН створює нові можливості задля спрощення процедури подачі заяв для вступу, з використанням сучасних цифрових підходів.

Всі зміни передбачені для розвитку системи вищої освіти загалом та становлення конкурентоздатності університетів країни, – додає міністр.

Основні зміни:

  • розширено можливості для додаткового набору на контракт бакалаврів за денною формою здобуття освіти;

  • удосконалено розподіл обсягу державного замовлення за галузями знань, міжгалузевими, підгалузевими групами;

  • скорочено перелік паперових копій документів, що їх мають подавати вступники, які подають заяви в паперовій формі (тепер не потрібно буде подавати копії сертифікатів #ЗНО та копію документа про раніше здобуту освіту, якщо ця інформація є в #ЄДЕБО);

  • єдине фахове вступне випробування у магістратуру з використанням технологій зовнішнього незалежного оцінювання заплановано для спеціальностей галузей знань 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 08 «Право», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини»;

  • змінено перелік обов’язкових предметів для деяких спеціальностей, а саме посилено роль математики під час вступу до #ЗВО;

  • для вступників на спеціальності галузі знань 22 «Охорона здоров’я» замість фахового випробування будуть використовуватись результати інтегрованого іспиту КРОК-М, якщо вони його складали.

Детальніше ознайомитись з проєктом:

Також вас може зацікавити: Вчителі не можуть бути позбавлені зарплати під час дистанційного навчання, – Сергій Шкарлет

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.