Ухвалено нову документацію щодо умов вступу для абітурієнтів, які планують подавати документи до українських закладів вищої освіти. Що нового очікує вступників і на що варто звернути особливу увагу? Розкладаємо усе по поличках.
Зміна №1
Зменшено терміни вступної кампанії
Цьогоріч створити електронний кабінет можна бути до кінця літа, та основна сесія вступної кампанії відбуватиметься у стисліший термін.
З 1 липня буде відкрита можливість реєстрації та завантаження документів до електронних кабінетів.
Початок подання заяв та документів прийомними комісіями – 10 липня. Завершується вступна кампанія:
До 9 липня вступники вищих військових навчальних закладів мають пройти медичні огляди та інші доконкурсні процедури.
Зміна №2
Збільшено роль знань фізики та математики в оцінюванні
У переліку конкурсних предметів тепер частіше зустрічатимуться математика та фізика. Ця зміна торкнулась лише певних спеціальностей:
Зміна №3
Творчі конкурси тепер в іншій послідовності
До конкурсного відбору на спеціальність, для вступу на яку передбачене складання творчого заліку, допускаються лише абітурієнти, що успішно склали творчий конкурс.
У 2019 році творчі конкурси проводитимуть з 1 до 10 липня (для спеціальності «Музичне мистецтво» - 12 липня), себто до початку подання документів у приймальні комісії. Така новація необхідна була для створення рівних умов учасників конкурсів незалежно від оцінок ЗНО. Складання творчих конкурсів можливе у кількох вишах.
Друга хвиля творчих конкурсів припаде на 11-22 липня, але призначена вона буде лише для тих абітурієнтів, які планують навчатися на контракті.
Зміна №4
Мінімальний бал
Практика встановлення мінімальної кількості балів для абітурієнтів цьогоріч буде застосована до більшої кількості спеціальностей аніж торік. Перш за все, вона стосуватиметься спеціальностей з високим рівнем суспільної відповідальності:
Для вступників, які планують подавати документи на будь-який з перерахованих фахів, конкурсний бал має складати більш ніж 130 балів. В окремих випадках встановлено досить високий мінімальний конкурсний поріг. Для участі у конкурсі на ці спеціальності вступник повинен мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів. Його встановлено на такі спеціальності:
Зміна №5
Розширення пільг для УБД
Цьогоріч пільги матимуть усі вступники-учасники бойових дій. Нагадаємо, торік такі пільги поширювались лише на учасників бойових дій АТО/ООС.
Зміна №6
У магістратуру – через ЗНО
Цьогоріч відбудеться розширення списку фахів, для вступу на магістерську програму яких необхідно буде скласти єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови за технологією ЗНО.
Нагадаємо, для яких галузей знань вступний іспит у форматі ЗНО був обов’язковим ще торік:
До торішнього переліку додалися ще такі спеціальності:
Реєстрація на єдиний вступний іспит розпочнеться з 13 травня і завершиться о 18:00 3 червня. Іспит буде 2 липня, а вступне фахове випробування (у разі необхідності для окремої спеціальності) – 4 липня. Подати заяву та документи вступники, які планують навчатись на магістерських програмах, зможуть з 10 до 23 липня.
Зміна №7
Першочергове зарахування
Цьогоріч запрацює цей новий для України механізм. Він полягає у тому, що вступники на спеціальності «Освіта/Педагогіка» і «Охорона здоров’я», які готові після закінчення навчання працювати у сільській місцевості, матимуть змогу отримати освіту державним коштом. Такі абітурієнти укладатимуть угоду про відпрацювання не менш як 3 роки в селі або селищі міського типу.
Усі новації в умовах прийому на 2019 рік є логічним продовженням тих зусиль, які ми докладаємо для вдосконалення доступу до вищої освіти та забезпечення рівних і справедливих правил для вступників та закладів. Водночас хочу підкреслити, що як і минулого року, зараз ми внесли мінімальні зміни до умов, залишивши без змін основоположні речі. Наприклад, уже вчетверте всі вступники на бакалаврат подаватимуть заяви тільки в електронній формі. Виключення буде лише для незначної кількості вступників, наприклад, пільговиків або іноземних студентів, – прокоментував генеральний очільник директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Олег Шаров.
Дещо важливе лишається незмінним
Кількість заяв, які абітурієнти зможуть подати для вступу на бакалавра поки що така ж сама. Для абітурієнтів, які претендують на вищу освіту державної форми фінансування – максимум 7 заяв, які можна подати на 4 спеціальності. На контракту форму навчання кількість заяв необмежена.
Так само як і у попередні роки, у 2019 залишаться коригувальні коефіцієнти – першочерговий, сільський, галузевий.
Для вступу на бакалаврат (магістратуру медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування) зараховуватимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, окрім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов прийматимуть результати незалежного тестування 2018 та 2019 років.
Можете ознайомитись з повним документом Умов прийому.
Нагадаємо, що «Всеосвіта» створила Тренажер ЗНО, який допомагає набути практичних навичок для проходження незалежного тестування. Тренажер має 7 режимів проходження – за визначений рік, за часом, без часових обмежень, з обмеженням у кількості вірних відповідей, нон-стоп, фаст та супер-фаст. Окрім цього, онлайн-сервіс створює статистику успішності абітурієнта. Дізнайтесь, як це працює.
Посилання на МОН: mon.gov.ua
Користувач:
Красовська Олена ІгорівнаВикористання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.
Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.
Сподобався матеріал? Поділіться та залишете коментар!