і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію

«Слово честі, я – з села!», або як довести приймальній комісії, що маєш право на сільський коефіцієнт

Офіційна інформація, що буде корисна для тих абітурієнтів, які претендують на цю прерогативу під час вступу до закладів вищої освіти.

Ми вже розповідали про те, що вступники із сільської місцевості матимуть можливість отримати більший коефіцієнт під час вступу до закладів вищої освіти. Але як абітурієнт може підтвердити своє проживання у селі?


Офіційно визначений документ, що підтверджує перебування на постійній основі вступника у певному регіоні, протягом певного терміну – Довідка про реєстрацію місця проживання особи. Проте, МОН зазначає, що вступники, які претендують на отримання сільського коефіцієнта, мають право завантажувати в електронний кабінет також й інші документи, що підтверджують термін їх реєстрації в селі.

Такими документами можуть бути:

  • витяг з будинкової (домової) книги,
  • довідка Державної міграційної служби з обласного відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання з інформацією з картки реєстрації місця проживання одного з батьків (у разі зазначення в цій картці відомостей про дитину та надання копії свідоцтва про народження) тощо.

МОН підкреслює, що Довідку про реєстрацію місця проживання разом з іншими документами, які підтверджують реєстрацію, слід завантажувати одним файлом.

Проте, цей алгоритм дій можливий лише у такому випадку: фактичний строк реєстрації абітурієнта в селі перевищує 2 роки, але в реєстрі, на основі якого видається Довідка, інформація про це відсутня.

Якщо визначений у довідці термін реєстрації (який використовує інформацію з реєстру) становить менш ніж два роки, але термін фактичної реєстрації – понад два роки, то для прийняття рішення щодо надання вступнику права на використання сільського коефіцієнта, Приймальними комісіями можуть враховуватись інші документи, що підтверджують реєстрацію вступника у селі, – наголошують у МОН.

Цьогоріч для вступників з сіл діє сільський коефіцієнт, розмір якого становить 1,02 (та 1,05 – для абітурієнтів, які обрали спеціальності галузі знань 20 «Аграрні науки та продовольство»).

Право на цей коефіцієнт мають ті вступники, які зареєстровані в селах понад 2 роки до дня завершення подання заяв про вступ та які здобули повну загальну середню освіту в школах на території сіл. Утім, право на використання даної пільги не поширюється на абітурієнтів, що зареєстровані у селищах міського типу.

Інфографіка взята з сайту Міністерства освіти і науки України

Посилання на МОН: https://mon.gov.ua

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь