Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Освітній бранч – сучасний формат організації роботи з учнями та вчителями. Підготовка та презентація творчих кейсів
»
Взяти участь Всі події
Новини
8820
31 серпня 2019 о 15:55
pdf Роздрукувати

Всеукраїнський тиждень права. Чого чекати?

Які заходи проводитимуть у школах у 2019/2020 навчальному році та що підготував уряд освітянам?

З 2008 року в Українських школах з року в рік організовують низку заходів як всеукраїнського, так і місцевого масштабу, аби підкреслити важливість дотримання свобод вільних індивідуумів, закріплених у Загальній декларації прав людини.

Цей рік не став винятком, тож нещодавно уряд затвердив план заходів для проведення Всеукраїнського тижня права у новому навчальному році, який пройде з 9 до 13 грудня.

Скріншот з сайту Урядового порталу

 Чому це так важливо? 

Головна мета проведення заходів – формування правової культури громадян та насадження ідеї необхідності поважати закон та права (як власні, так і оточення). Саме тому розпорядження про затвердження плану заходів Всеукраїнського тижня права дозволить забезпечити формуванню правової свідомості у суспільстві, підвищення рівня знань громадян щодо гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах життя.

 Для чого необхідний план заходів? 

Документ ухвалено задля урегулювання відповідальних органів за конкретні заходи. До установ організаторів також належать і заклади освіти, і відповідно, самі освітяни. Основними реалізаторами правового тижня виступає Міністерство юстиції та Координаційний центр з надання правової допомоги.

 Які заходи проведуть? 

Згідно з планом проведення тижня права є низка загальноукраїнських заходів, які різняться форматом та цільовою аудиторією – від дітей до дорослих громадян, але об’єднані великою спільною метою. Серед намічених заходів, зокрема:

 • інформування громадян за допомогою засобів масової інформації
  підійматимуться теми реалізації та захисту прав людини, особливу увагу звертатимуть на права учасників антитерористичної операції/операції об’єднаних сил, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції;
 • проведення тематичних заходів з питань реалізації та захисту прав людини
  організовуватимуть їх на базі закладів освіти та культури, у військових частинах у формі лекцій, науково-практичних семінарів, бесід, зустрічей за круглим столом, екскурсій, майстер-класів, правових конкурсів, ігор, змагань тощо;
 • підвищення загального рівня правової культури працівників підприємств, установ та організацій
  з фахівцями планується провести навчання, лекції, бесіди з питань реалізації та захисту прав людини з метою підвищення загального рівня правової культури і набуття громадянами необхідного рівня правових знань;
 • проведення заходів в установах виконання покарань
  їх організовуватимуть у форматі лекцій, бесід з питань реалізації та захисту прав людини;
 • поінформування громадськості про реформи
  цей формат буде реалізовано за допомогою ЗМІ та соціальних мереж, де висвітлюватимуться питань проведення змін у сфері політики центральних органів влади із зазначенням реальних результатів діяльності та пертурбації у сфері забезпечення захисту прав людини.

 А яка роль освітян і школярів? 

У плані заходів також указані форми проведення тижня права, призначених для нового покоління українців. Окрім конкурсів та виставок, присвячених захисту прав людини, також організовуватимуться заходи у межах закладів загальної середньої освіти, до підготовки яких безпосередньо будуть причетними самі працівники шкіл. До таких належать декілька пунктів плану:

 • організація та проведення всеукраїнського уроку «Права людини»
  цей тематичний урок проведуть 10 грудня у закладах середньої освіти у всіх куточках України. На заході планується висвітлення питань міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, понять і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту;
 • проведення виховних уроків для дітей з метою протидії булінгу
  у закладах середньої освіти розкажуть як запобігти дискримінації та насильству в школі. Для різних вікових категорій учнів будуть проведені окремі заходи;
 • «дні відкритих дверей» в органах виконавчої влади
  це екскурсії або зустрічі з керівниками установ, на які запрошуватимуть дітей шкільного віку.

 Докладніше про конкурси 

В рамках Всеукраїнського тижня права проведуть Міжнародний правничий конкурс імені В. М. Корецького для підвищення рівня правових знань студентської молоді. Також на Україну чекає конкурс короткометражних фільмів, відеороликів та мультфільмів, присвячених правам людини. Про умови конкурсу та дати презентування конкурсних робіт можна буде дізнатися на сайті Мін’юсту.

 Щодо виставок 

Всеукраїнський тиждень права також подарує нам ще ряд пізнавальних заходів, зокрема:

 • мистецькі виставки;
 • фотовиставки;
 • засідання книжкових клубів;
 • медіатеки;
 • презентації видань про права людини;
 • дебют літератури правового змісту.

Про місця проведення заходів, умови участі та дати проведення, пізніше поінформує Міністерство Юстиції. З повним планом заходів, ухваленим Кабінетом Міністрів України, можна ознайомитись в документі:

Джерело: Урядовий портал 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.