Новини
924
12 липня 2019 о 16:33

Вперше в Україні хлопець із синдромом Дауна здобув вищу освіту

Про таку новину повідомила працівниця інституту Національної пам’яті Леся Бондарчук на своїй сторінці у Facebook.

Богдан Кравчук є першою людиною в Україні, який здобув вищу освіту. Він став бакалавром в області історії.

Працівниця інституту Національної пам’яті Леся Бондарчук написала на своїй fb-сторінці історію успіху студента.

Пам'ятаю як 5 років тому ми з його мамою Євгенія Кінах боролися за його право на вищу освіту. Виявилося, що радянську норму з 70-х років про заборону на вищу освіту людям з особливими потребами можна побороти сучасними підходами до освіти. 

Велике дякую (тодішнім) міністру освіти Сергію Квіту та його заступнику Павлу Полянському, які зрозуміли і підтримали право особливих дітей на вищу освіту. Усі ці 5 років Богдан сумлінно вчився і часто був набагато успішнішим за звичайних студентів. Вони могли прогуляти, недовчити… А Богдан так любить історію, що він не міг бути іншим і не міг підвести високу довіру до його можливостей. У його успіхах велика допомога мами – Євгенії Кінах, яка була незмінним асистентом свого любимого студента.

Вона зазначила, що приклад Богдана допоможе батькам з особливими освітніми потребами не втрачати надії на світле майбутнє своїх дітей:

Його приклад – це промінь надії для батьків особливих дітей. Тому що тепер вони знають, що якщо вірити в своїх дітей і розвивати їх можливості, то мрії збуваються. Я щаслива сьогодні, що причетна до історії освіти Богдана Кравчука. Сподіваюся і молю Бога, що у нашому суспільстві знайдеться для нього робота за фахом, і він зможе самостійно заробляти на прожиття.

Вітаємо Богдана із значною подією у його житті і бажаємо подальших перемог!


Нагадаємо, письменниця та активістка з аутизмом розповіла, як виховувати дітей із цим діагнозом. 

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.