Вивчай та розрізняй (L2D): медіаграмотність для школярів

В Україні запровадять новий курс медіаграмотності для школярів, який згодом має з’явитися у кожній школі

Нарешті, учнів середньої школи навчать критично мислити та не піддаватися впливу пропаганді та дезінформації. За програмою «Навчай та розрізняй» будуть спеціально розроблені навчальні матеріали, які згодом інтегруються в існуючі навчальні програми 50 загальноосвітніх школах у чотирьох містах: Чернігові, Тернополі. Маріуполі, Дніпрі.

Як зазначає Міністр освіти Ліля Гриневич, що для виживання в нашій державі, громадяни мають вміти критично мислити.

Адже критично мислити означає, що людина вміє ставити запитання, а не приймає просто так на віру. Традиція ж пострадянської школи – знати правильну відповідь на запитання. Ми зараз змінюємо цю парадигму. Медіаграмотність – це необхідне вміння для сучасної особистості: ми підкреслюємо це і в концепції Нової української школи, і законі «Про освіту». Ми вдячні нашим партнерам, які допомагають нам розробити методологію інтеграції медіаграмотності в шкільні предмети.

Посол Сполучених Штатів Америки Марі Йованович вважає, що медіаграмотність стане невід’ємною частиною навчального плану в усіх українських школах.

Демократія потребує включених активних громадян, як здатні розрізняти правду й пропаганду. Діти – наші майбутні лідери, тому важливо розвинути у них критичне мислення. Медіаграмотність важлива для усіх країн, і для США теж, але особливо важливо для України, суверенітет якої перебуває зараз під загрозою.

Варто зазначити, що курс буде випробувано у 50 школах України, і лише після цього програму введуть у навчальні дисципліни у всіх школах. Як повідомляє День, завдяки курсу «Вивчай та розрізняй» діти навчаться використовувати різні джерела інформації, користуватись інформаційними технологіями, аналізувати та критично ставитись до новин.

Таким чином, буде формуватися загальна культура людини.

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.

Видавництво «Всеосвіта» є незалежним, офіційно зареєстрованим ЗМІ. Ми не підтримуємо жодну політичну партію. Головна мета – прозоре та різнобічне висвітлення усіх подій, що відбуваються у сфері освіти.

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.