Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Практика реалізації інтегративного підходу до навчання учнів мовно-літературної освітньої галузі
»
Взяти участь Всі події
Новини
12620
16 жовтня 2020 об 11:22
pdf Роздрукувати

Відтермінування навчання у школах може призвести до того, що діти навчатимуться у червні, – КМДА

Осінні канікули в столиці розпочнуться дещо пізніше. У КМДА щоденно стежать за ситуацією в освіті.

Міністерство освіти і науки України рекомендувало школам відправити учнів на осінні канікули з 15 жовтня, а університетам – перейти на тимчасове дистанційне навчання. У деяких регіонах заклади освіти прислухалися до рекомендацій уряду і відправили школярів на канікули з понеділка, а в деяких містах і областях діти вчитимуться до 21 жовтня, як і планувалось. 

Директорка департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян у коментарі “Радіо Свобода” зазначила, що канікули для всіх, дійсно не панацея. Адже підлітків не втримаєш удома, а за дітьми молодшої школи потрібно комусь доглядати:

Нехай навіть діти підуть на канікули раніше, та, повернувшись у класи, вони знову обмінюватимуться вірусами, тому що відбуватиметься адаптація організмів.

За її словами, часті відтермінування навчання можуть закінчитись тим, що діти вчитимуться у червні, адже навчальний рік має складати не менше ніж 175 днів. А яка потім буде епідеміологічна ситуація – невідомо. Тож до запровадження дострокових канікул варто підійти зважено, вважають у КМДА. І те, що Київ не радить школам відпускати дітей на канікули з 15 жовтня, – не прояв недбалого ставлення до їхнього здоров’я чи несерйозного підходу до боротьби з коронавірусом, додає О. Фіданян:

Є реальна оцінка ситуації в кожній окремій місцевості та реальні потреби. Я не можу вам сказати категорично: ні, в жодному разі, тільки з 21 жовтня почнемо канікули. Ми щоденно моніторимо ситуацію, вивчаємо, скільки закладів пішло на дистанційне навчання, переглядаємо, що у нас відбувається в місті, скільки додалося змішаної форми навчання.

Якщо учні йдуть на канікули, а студенти переходять на дистанційку, то ситуація з дитсадками наразі під контролем. Заклади дошкільної освіти працюватимуть, бо закривати їх немає потреби.

Читайте також:

Повернення вишів до онлайн-навчання – це результат бездіяльності уряду, – нардепка

Шкільні канікули – з 15 жовтня: уряд затвердив рішення

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.