Новини
2077
10 лютого 11:41

Відповідь МОН на звернення студентів коледжів та технікумів щодо реєстрації на ДПА у формі ЗНО

У МОН змоделювали різні ситуації реєстрації на ДПА у формі ЗНО та надали чіткі інструкції.

Якщо учень профтеху, студент коледжу або технікуму завершує здобуття повної загальної середньої освіти, а отже складає державну підсумкову атестацію (ДПА) у формі ЗНО, і не планує у 2021 році вступати до закладу вищої освіти, то під час реєстрації він має зазначити це у відповідних полях.

Відповідне роз'яснення опублікували на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України.

Також, реєструючись на ДПА з математики або іноземної мови, потрібно обрати рівень вивчення предмета, оскільки від цього залежатиме складність завдань на тестуванні та кількість часу, відведеного на їх виконання.

Загалом, державна підсумкова атестація для тих, хто отримує повну загальну середню освіту, цьогоріч складається з 4 предметів:

  • української мови;

  • математики;

  • історії України або іноземної мови (за вибором);

  • історії України, іноземної мови, біології, географії, фізики, хімії (за вибором).

На конкретних прикладах у МОН пояснили алгоритм дій учасника «ДПА у формі ЗНО».

Ситуація 1. Учень навчається на кваліфікованого робітника чи фахового молодшого бакалавра на проміжному курсі (наприклад, на 2-му). Для подальшого отримання диплома за професією він повинен мати повну загальну середню освіту. Для цього він реєструється на ДПА у формі ЗНО. Під час заповнення полів він обирає, на якому рівні вивчав математику або іноземну мову (профільний або стандарт). Також зазначає, чи потрібно обраховувати результат за 200-бальною шкалою ЗНО. Оскільки він ще продовжує вчитись у профтеху чи коледжі і не вступає до закладу вищої освіти, потрібно проставити галочку біля поля «Не отримувати».

Ситуація 2. Учень навчається на кваліфікованого робітника чи фахового молодшого бакалавра і планує цього ж року вступати до закладу вищої освіти. Оскільки він завершує здобуття повної загальної середньої освіти і вона є обов'язковою для вступу на бакалавра, учень реєструється на ДПА у формі ЗНО. Під час реєстрації обирає, на якому рівні вивчав математику або іноземну мову (профільний або стандарт) і ставить галочку біля поля «Отримати (Вступ до ЗВО)» у колонці «Результати за шкалою 100-200 балів».

Дізнатися, на якому рівні вивчається предмет – профільному чи стандарту – учасник ДПА може у викладача або адміністрації закладу, де навчається.

Докладна інформація про реєстрацію на «ДПА у формі ЗНО» з математики є на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Нагадаємо, на порталі «Всеосвіта» є окремий цікавий «Тренажер ЗНО». Це сучасний онлайн-сервіс, який не лише перевіряє теоретичні знання, а й допомагає набути практичних навичок для ЗНО.


Вас також може зацікавити: У Верховній Раді пропонують цьогоріч звільнити випускників від проходження ДПА

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.