Новини
20247
5 лютого 12:40

У Верховній Раді пропонують цьогоріч звільнити випускників від проходження ДПА

Законопроєкт пропонує три варіанти вибору виду оцінювання результатів оцінювання учнів.

Народні депутати Верховної Ради України 2 лютого 2021 року зареєстрували проєкт Закону, в якому пропонують звільнити цьогорічних випускників від проходження #ДПА, а також дати їм можливість самостійно обирати вид оцінювання.

Проєкт закону передбачає звільнення від проходження державної підсумкової атестації здобувачів освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, у зв’язку зі здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

У документі вказано, що здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, мають право пройти державну підсумкову атестацію, у тому числі у формі зовнішнього незалежного оцінювання, за власним бажанням.

Відповідно до тексту документа, ще з березня 2020 року навчання в закладах загальної середньої освіти здійснюється переважно у дистанційному форматі. Тому сучасний стан епідеміологічної ситуації в України та важливість надання учням, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, права обирати в умовах епідемії коронавірусної хвороби (COVID-19) вид оцінювання результатів їх навчання.

Законопроєкт пропонує три варіанти вибору виду оцінювання результатів оцінювання учнів:

  • шляхом річного оцінювання;

  • державної підсумкової атестації;

  • державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Прийняття вищеназваного Закону сприятиме мінімізації ризиків захворювання серед осіб, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, і подальшого поширення #COVID-19.

За словами депутатів, реалізація цього законопроєкту не потребуватиме додаткових витрат із Держбюджету України.


Детальніше ознайомитись із текстом документів можна тут:


Читайте також: Проєкт «Слухай» для підготовки до ЗНО і не тільки: найбільша бібліотека аудіокниг, озвучених українськими зірками

Всеосвіта – незалежне ЗМІ, що працює для вас та заради вас. Матеріали, які ми публікуємо, завжди вчасні, об’єктивні та перевірені. Наш проєкт існує завдяки вам

Підтримати нас можна по-різному. Ваші вподобання, поширення , коментарі дозволяють іншим людям дізнатися важливу інформацію, а замовлення брендованої продукції та електронних товарів допомагає нам інвестувати у розвиток новітнього українськомовного контенту.

Поширити
матеріал:

Використання статей порталу «Всеосвіта» дозволяється за умови прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на ці статті у першому абзаці. Назва порталу «Всеосвіта» має згадуватися обов'язково. У разі невиконання цих вимог, питання автоматично передаватиметься до юридичного відділу.