Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

2 лютого 09:35

Вдарили прицільно: вдень у школі працювали вчителі, а вночі її знищила ворожа ракета

Окупанти здійснили ракетний обстріл мирного міста та зруйнували ще один український заклад освіти.

За повідомленням голови Донецької обласної військової адміністрації В.Філашкіна вчора, 1 лютого, ворог вкотре масовано обстріляв місто Мирноград, одна з ракет влучила в школу та фактично знищила її. Нагадаємо, що Донецька область перебуває під постійними обстрілами рашистських військ, у регіоні серйозні проблеми з електро- та водопостачанням.

Відомо, що у навчальному закладі вдень працювали педагоги, діяв пункт роздачі води та функціонував пункт незламності. Вибух пролунав близько першої години ночі, тому в момент прильоту в будівлі нікого не було. За попередніми даними, армія рф застосувала балістичну ракету С-300. Руйнації школи критичні та не підлягають ремонту.

Загалом в Україні внаслідок московитської агресії було вщент зруйновано понад 400 закладів освіти, ще майже 3 тис. освітніх установи серйозно пошкоджено. Практично кожна сьома школа в нашій державі зазнала руйнації з боку ворога. Багато будівель було зруйновано аж до фундаменту. Через це більше ніж 1,6 млн школярів та 200 тис. дошкільнят не відвідують навчальні заклади. Своєю чергою близько 900 тис. українських дітей навчається дистанційно. Експерти прогнозують, що післявоєнна відбудова може обійтися Україні в понад трильйон (1 000 000 000 000) мільйонів доларів.

Цинізм ворога не знає меж, проте деякі українські садочки, школи та університети вже зараз ремонтують за кошти місцевих бюджетів, грантової допомоги від світової спільноти та коштом благодійників. Так, нещодавно було оголошено про виділення фінансової допомоги українській освітній сфері у розмірі 15,5 млн євро від Литви та Європейського Союзу. Єврокомісія надасть понад 15 млн євро для побудови нових укриттів, а Литва візьме на себе зобов’язання з реалізації проєкту та окремо надасть Україні додаткові 500 тис. євро для відновлення роботи дитячих садочків.